06.04.2010

Film Festivali'nden çocuk mönüsü

Çocuğunuza unutulmaz film keyifleri yaşatmak istiyorsanız İstanbul Film Festivali'nin Çocuk Mönüsü'ne yer ayırtın!

İstanbul Film Festivali son dört yıldır programında yer alan ve çocuklar kadar büyüklerin de takipçisi olduğu Çocuk Mönüsü bölümüne bu yıl da devam ediyor. Festivalin JOJO sponsorluğundaki Çocuk Mönüsü bölümünde birçok uluslararası çocuk filmleri festivalinde izleyicilerden tam not alan üç yepyeni film var.


Elma Ve Elma Kurdu / The Apple & The WormTorben kocaman, kıpkırmızı, parlak kırmızı bir elmadır. Hayali, ışıl ışıl meyve departmanında sergilenmektir. Ama kendi kadar mükemmel olmayan arkadaşlarına karşı pek iyi davranmaz. Bir gün, Torben’in hayatının hayali yıkılıverir. Kıpkırmızı kabuğundan küçük bir elma kurdu, bir sabah başını çıkarıverir. Torben, önce felaketin boyutlarını kestiremez ama diğer elmalar Elma Kurdu Silvia’yı gördüklerinde Torben birdenbire ağacın çürük elması oluverir.

Elma ve Elma Kurdu festivalde Türkçe dublajlı olarak;

10 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da Nişantaşı CityLife Sineması’nda;
11 Nisan Pazar, saat: 13.30’da Kadıköy Sineması’nda ve
18 Nisan Pazar, saat:13.30’da Nişantaşı CityLife Sineması’nda


simültane Türkçe seslendirmeli olarak gösterilecek.

Sevimli Penguen / Yona Yona PenguınGalaxy Express 999 ve Metropolis’le tanınan Japon anime ustası Rintaro’nun son filmi, hayal dünyasına seyahat eden üç çocuk hakkında renkli bir canlandırma. Coco, her gece evden kaçıp şehri keşfe çıkar. Tek dileği bir gün uçabilmektir. Bir gece biri onu davet eder. Penguen paltosu giyen küçük Coco’yu daha önce hiç görmediği bir dünyada nefes kesen maceralar, tehlike ve mucizeler bekler.

Sevimli Penguen festivalde;

17 Nisan Cumartesi günü saat: 13.30’da Nişantaşı CityLife Sineması’nda;
18 Nisan Pazar günü saat:13.30’da Kadıköy Sineması’nda


simültane Türkçe seslendirmeli olarak gösterilecek.

Eleanore’un Sırrı / Elenore’s SecretGalaxy Express 999 ve Metropolis’le tanınan Japon anime ustası Rintaro’nun son filmi, hayal dünyasına seyahat eden üç çocuk hakkında renkli bir canlandırma. Coco, her gece evden kaçıp şehri keşfe çıkar. Tek dileği bir gün uçabilmektir. Bir gece biri onu davet eder. Penguen paltosu giyen küçük Coco’yu daha önce hiç görmediği bir dünyada nefes kesen maceralar, tehlike ve mucizeler bekler.

Eleanore’un Sırrı festivalde;

11 Nisan Pazar günü saat:13.30’da Nişantaşı CityLife Sineması’nda

simültane Türkçe seslendirmeli olarak gösterilecek.

29. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin Çocuk Mönüsü’ndeki filmlerin bilet fiyatları tam 10 TL, öğrenci ile 65 yaş ve üstü sinemaseverler için ise 7 TL olacak. Axess sahipleri, tüm biletlerde (hafta içi gündüz seansları ve Türk filmleri hariç) %20 özel indirimden yararlanacaklar.

Festivalin en genç izleyicileri, bu filmleri, festival boyunca hafta sonları 13.30 seanslarında Kadıköy ve Nişantaşı CityLife (City’s) sinemalarında izleyebilirler.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER