Pudra.com 17.02.2012

Kişisel gelişim yazarlarından çocuk kitapları

Hayatın anlamına dair çocukların çıkarımlar yapabilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri 10 çocuk kişisel gelişim kitabıyla tanıştırıyoruz sizi. Üstelik hepsi ünlü kişisel gelişim yazarlarının kaleminden.

Dünyaca ünlü kişisel gelişim yazarları, çocukların soru sormaları; sevgi, güzellik, barış gibi kavramları öğrenmelerini amaçlayan çocuk kitapları kaleme aldılar.

Kişisel gelişim yazarlarından çocuk kitapları

Boutique Yayınevi'nden çıkan, sadece D&R mağazalarında satılan bu kitaplar, çocuklara okumayı da sevdirecek cinsten... Sadece çocuklara değil, yetişkinlere de hitap eden ve hayata dair çıkarımlar yapmalarını sağlayan kitaplar bunlar...
Avucundaki Öpücük
Ormanda okul başlıyordu ama Minik Rakun okula gitmek istemiyordu. Onun korkularını yatıştırmak isteyen Anne Rakun, "Avucundaki Öpücük" adını verdiği aile sırrını yavrusuyla paylaştı.
Amacı dünyası ne zaman birazcık korkutucu hale gelse, onu çok sevdiğini hatırlamasını sağlamaktı.

1993 yılındaki ilk basımından beri insanın içini ısıtan bu kitap, çocuk klasikleri arasındaki yerini alarak, özellikle de okula, yuvaya başlamak ya da bir kampa gitmek gibi ayrılık anlarında, milyonlarca çocuğun ve velinin yaşamına dokunmuştur. Çok sayıda yuva öğretmeni bu öyküyü ilk günde okumayı sever.

Avucundaki Öpücük
Audrey Penn
Boutique Yayınevi

Barış Nedir?
Etan Boritzer'in yaşama ilişkin temel kavramları ele alan, çok satan dizisinin (4-10 yaş arası) kitabı olan "Barış Nedir?", metindeki çok sayıdaki açılımlar sayesinde çocuklarla yetişkinler arasında bir sohbet oluşturmaya devam ediyor. "Barış Nedir?" çocukların barışçıl eylemlere yönelmelerini sağlayacak düşünce yapısını geliştirmeyi amaçlayan bir kitap. Genç okurun kendi iç çatışmalarının farkına varmasını ve zaman zaman tehditkâr bir hal alan çevrede zarar görmeden idare edebilecek becerileri geliştirmesini amaçlayan "Barış Nedir?", onu barışla ilgili karmaşık meseleler arasında düşünceli ve pozitif bir yolculuğa çıkarmaya yönelik.

"Barış Nedir?" çocuklara kolayca anlayabilecekleri türden bir barış mesajı gönderiyor. Sorunların şiddet içermeyen yöntemlerle de çözülebileceğini ve şiddetin sorun çözmede kabul edilebilir bir yöntem olmadığını anlamalarını amaçlıyor.

Barış Nedir?
Etan Boritzer
Boutique Yayınevi

Doğru Nedir?
Etan Boritzer'ın çok satan "Nedir?" dizisinin bir kitabı. Çocuğun eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi ve ileri düzeyde karakter eğitimini amaçlarken, hem çocukların hem de ebeveynlerinin davranışsal seçenekler üzerinde kafa yormasını sağlayan soruları ve tartışmaları da yüreklendiren bir kitap. Çocukları, farklı toplumsal mantık yürütme şekillerini sorgulamaya ve tutarlı seçimler yapmaya yöneltmeyi amaçlıyor.

Doğru Nedir?
Etan Boritzer
Boutique Yayınevi

Güzel Nedir?
Ebeveynlere hakiki güzelliği oluşturan fikirleri keşfetmeye yönelik etkileşimli bir diyalog başlatmanın yollarını sunar. Çok kültürlü bir yaklaşımla iyi niyeti ve hoşgörüyü ön plana çıkartan "Güzel Nedir?", çocukların çok daha ödüllendirici olan öz değerleri daha derinden kavramalarına yardım eder.

Kitap, hem ebeveyn hem de çocuk okura hayal kurma, şaşırma, fiziksel ve iç dünyalarımız hakkında dile getirmediğimiz varsayımların sınırlarını zorlama olanağı sunuyor.

Güzel Nedir?
Etan Boritzer
Boutique Yayınevi
Kendim Olmaya Bayılıyorum
Debbie Milam'ın büyük beğeni kazanan kitabına dair yorumlar şöyle:
"Daha ilk sayfadan büyülendim! Debbie Milam'ın özel bir yeteneği var. Çocuklarla nasıl şefkat ve sevgiyle konuşması gerektiğini biliyor. Bu kitap en tepeden 'hayat sizi seviyor!' diye bağırıyor. Bu kitaba bayıldım." Louise Hay, "Düşüncenin İyileştirici Gücü" ve "Güçlü Kadınlar" adlı kitapların yazarı.

"Debbie programlarıyla, CD'leriyle ve bu muhteşem kitapla çocukların pırıl pırıl parlamasını amaçlıyor ve kendini bu işe adıyor. Onun çalışmaları insanlık için muhteşem bir armağandır. Teşekku?rler Debbie! Sen de parlıyorsun!" Laura Duksta, New York Times Çok Satanlar Listesi'nden "Ben Seni Daha Çok Seviyorum"un yazarı.


Kendim Olmaya Bayılıyorum
Debbie Milam
Boutique Yayınevi
Milton’ın Sırrı
Milton'un muhteşem bir sırrı var. Şimdi onu siz de keşfedebilirsiniz! Milton okuldaki bazı çocuklar zorbalık yapmaya başlayana kadar mutlu bir çocuktu. Şimdi sürekli okuldaki zorbanın ona yapacaklarını düşünerek kaygılanıyor. Ama Milton çok önemli bir şeyi anlamasını sağlayan bazı özel durumlara tanık oldu (kedi Sarman'dan da çok özel bir ders öğrendi): Mutlu olmanın tek yöntemi şimdide yaşamaktır.

Eckhart Tolle ve yardımcı yazar Robert S. Friedman, ilk kez çok satan Şimdi'nin Gücü kavramını bir çocuk öyküsüne dönüştürüyorlar. Güzel desenlerle süslü bu uyarıcı ve öğretici hikâye, veliler için de harika bir eğitim aracıdır. Milton'un sırrı okulda, parkta ve her yerde zorluklarla karşılaşan çocuklara yardım etmeyi ve ilham vermeyi amaçlıyor.

Milton’ın Sırrı
Eckhart Tolle
Boutique Yayınevi


Minik Ruh ve Dünya
"Tanrı ile Sohbet" adlı kitaptan uyarlama bir çocuk masalı... Zamansız bir zamanda, minik bir ruh varmış. Ve bu Minik Ruh bağışlayıcı olmayı öğrenmek istiyormuş. Sadece öğrenmek de değil, bağışlayıcı olmayı deneyimlemek ve başkalarını bağışlamanın nasıl bir duygu olduğunu bilmek istiyormuş. Tanrı ona en iyi yardımı sunmuş: Minik Ruh'u dünyanın sunacağı tüm büyüyü tanıyacak olan yeni doğan bebek Meghan'ın bedenine vermiş.

Ama Tanrı hiçbir Minik Ruh'u Dünya'ya yalnız göndermezmiş, bu nedenle onunla birlikte koruyucu melek Melvin'i de dünyaya göndermiş. Ayrıca, Tanrı, Minik Ruh bunu arada bir unutsa bile, her zaman yanında olacağına söz vermiş. Böylelikle Minik Ruh Dünya'daki ilk anlarını yaşamaya başlamış, annesiyle ve babasıyla tanışmış, sevgiyi ve insan olmanın anlamını, bunların nasıl bir duygu olduğunu
öğrenmeye başlamış.


Minik Ruh ve Dünya
Neale Donald Walsh
Boutique Yayınevi

Minik Ruh ve Güneş
Yine "Tanrı ile Sohbet" adlı kitaptan uyarlama bir çocuk masalıdır Minik Ruh ve Güneş.

Zamansız bir zamanda, minik bir ruh varmış... Bu Minik Ruh Işık olduğunu biliyormuş, evrenin bütününü oluşturan bir sürü, ama bir sürü Işık'ın bir parçasıymış. Ama Minik Ruh kendini Işık olarak deneyimlemek (yani anlamak, hissetmek) istiyormuş. Ve Tanrı Minik Ruh'a, Işık'ı öğrenmek istiyorsa, Karanlık'ı da öğrenmesi gerektiğini söylemiş. Çünkü Aşağı bilinmeden Yukarı; Soğuk bilinmeden Sıcak; Yavaş bilinmeden Hızlı bilinemez. Böylelikle Minik Ruh "Gerçekten Kim Olduğunu Öğrenmenin" bunun tam zıddını da öğrenmek olduğunu anlamış. "Bu büyük bir armağandır," demiş Tanrı, "Çünkü böyle olmasaydı, bir şeyin nasıl olduğunu öğrenemezdin." Böylece Minik Ruh serüvene atılmış. Belki de bu serüven, hepimizin adına Dünya dediğimiz bu gezegende paylaştığımız serüvene çok benzer.

Minik Ruh ve Güneş
Neale Donald Walsch
Boutique YayıneviSen, Gözlerinde Yıldızlarla
Serin bir yaz akşamı, beş yaşındaki Tara dedesiyle sahilde yürüyüşe çıkar. Dedesi Tara'nın sevgi ve yaşam hakkındaki sorularına nasıl yanıt vereceğinden emin değilken sohbetlerine Ay da katılır. Tara'ya yıldızların kendilerini görebilmek için gözlerimizi yarattığını söyler. Ayrıca ona gördüğümüz herkesin kendimizin farklı bir biçimi olduğunu da açıklar.

Deepak Chopra'nın ilk çocuk kitabı, hakiki sevginin anlamından söz eden tatlı ve çarpıcı bir hikâyeyle bizlerle buluşuyor.

Sen, Gözlerinde Yıldızlarla
Deepak Choopra
Boutique Yayınevi


Sevgi Nedir?
"Sevgi Nedir?" Etan Boritzer'in mizaç ve toplumsal değerlere ilişkin çok satan dizisinin bir kitabıdır. Çocuklara hepimizin aynı ihtiyaçları ve kaygıları duyduğumuzu, özellikle sevgiye ihtiyacımız olduğunu anlatan bu kitap, şefkat ve duyarlılığa ulaşmalarını sağlayacak çeşitliliğin gereğine ilişkin mesaj verir.

"Sevgi Nedir?"in hem ciddi hem de eğlenceli dili sayesinde, çocuklar şefkat ve iyi niyetin yarattığı insanlık deneyimi hakkında düşünürken yaşamın en merhametli duygularından birini takdir etmeyi de öğrenirler.

Sevgi Nedir?
Etan Boritzer
Boutique Yayınevi


Teşekkürler Melekler
Çok satan kitapların yazarı, "melek gibi hanımefendi" Doreen Virtue, çocuklar için ilk kitabını yazdı. Kitap, küçük çocukları meleklerin dünyasıyla tanıştırarak cennete ait bu varlıkların onlara nasıl yardım ettiklerini öğretiyor. Çocuklar bir meleği nasıl yardıma çağıracaklarını, onun sesini nasıl duyacaklarını ve meleğin yanlarında olduğunu bildirmek için vereceği işaretleri tanımayı öğrenecekler. Bu kitap çocuklara asla yalnız olmadıklarını göstererek rahatlık ve huzur duymalarını sağlamayı amaçlıyor.

Teşekkürler Melekler
Dooren Virtue
Boutique Yayınevi


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER