@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 29.07.2010

Yenidoğan bebek bakım rehberi

Yeni doğan bebeğinizi nasıl tutmalı, nasıl yıkamalısınız? Ağladığında nasıl sakinleştirebilirsiniz? Hıçkırdığında ne yapmalısınız? Yanıtları Pudra.com’da.

Yenidoğan bebek bakım rehberi Yeni doğan bebek nasıl yıkanır?
2/14

Yeni doğan bebek nasıl yıkanır?


Önce bebeğin başı tutun, kolunuzu bebeğin boynunun altına yerleştirin ve boyun altından bebeği kavrayın. Diğer elinizle poposundan yakalayın ve onun kucağınıza alın. Bu esnada onunla göz göze gelin. Belki bu sırada ağlıyodur, ama suda susacaktır. Onunla konuşun. Yavaşça ayaklarını suya sokun ve sonra onu tamamen suya bırakın.

Şaşıracak, susacak ve dikkatle algılamaya çalışacaktır. Siz sakinseniz o da sakinleşecektir. Elinizle üzerine suya atarak suya alışmasını sağlayın. Sonra iki elinizle bebeğin başından tutarak onu suyun üzerinde yüzdürün. Bunu bebekler çok severler.

Huzursuz olduğunda, ağladığında bebeğinizi bu şekilde rahatlatabilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde yaptığınızda uyuması kolaylaşır. Hiç sabun kullanmadan her gün suda yüzdürerek bebeğinizin rahatlamasını ve uykuya kolay dalmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeği yıkama işini tek başınıza yapabilirsiniz. Kesinlikle sakin olmalısınız. Korkuyor ve titriyorsanız bebek sizden güven değil, tehlike sinyalleri aldığı için ağlamasını hiçbir şekilde durduramazsınız.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2