09.11.2017

Hamileliğin 1. ayında neler olur?

Anne ve babanın henüz çocuk sahibi olduğunu bilmediği, 4. haftanın sonunda öğrendiği hamileliğin 1. ayı hakkında merak edilenler Pudra.com'da.

Hamileliğin 1. ayında neler olur?
Hamileliğin henüz başlamadığı aydır. Ebeveynler çocuk sahibi olacaklarını bilmez ya da ay sonuna doğru öğrenirler.


Anne adayının yumurtalıklarının sağında veya solunda bir yumurta hücresi etrafında sıvı biriktirerek olgunlaşmaya başlar. Folikül adı verilen bu yapının içindeki yumurtayı serbest bırakmak için çatlamasından hemen sonra serbest kalmış yumurta hücresi fallop tüpü denilen kanallardan bir tanesinin içine girer ve spermlerle karşılaşırsa döllenme gerçekleşir.
 
Anne adayından gelen yumurta hücresi ve baba adayından gelen sperm hücresi birleşerek embriyoyu oluşturur. Çoğalarak devam ederken yavaş yavaş rahmin içine yerleşmeye başlar. Tüm bunların gerçekleşmesi yaklaşık 3 hafta sürer. Ayın sonuna gelindiğinde artık rahim içine bebek yerleşmiştir. Beta Hcg adı verilen hormon salgılanmaya başlamıştır. Artık kanda ve idrarda yapılacak olan testler kesin olarak pozitif sonucu verir.​

Hamileliğin birinci ayında adet gecikmesi yeni yeni olur. Ana rahmindeki bebek henüz daha milimetreden bile daha ufak pozisyondadır. Daha yeni hücresel farklılaşma olmuştur ve birkaç hücreden ibarettir. Organ farklılaşması daha yeni başlamıştır.   


 


POPÜLER GALERİLER
2018 plaj modasi
spor yapanlar icin sac modelleri
thylane 311 colorista make up
plaj sac modelleri 2018
cfda moda odulleri 2018 kim kardashian
2019 en iyi cruise koleksiyonlari
louis vuitton cruise 2019 defilesi kapak 4
chanel 2019 cruise koleksiyonu 58
EN YENİLER