09.11.2017

Hamileliğin 1. ayında neler olur?

Anne ve babanın henüz çocuk sahibi olduğunu bilmediği, 4. haftanın sonunda öğrendiği hamileliğin 1. ayı hakkında merak edilenler Pudra.com'da.

Hamileliğin henüz başlamadığı aydır. Ebeveynler çocuk sahibi olacaklarını bilmez ya da ay sonuna doğru öğrenirler.

Hamileliğin 1. ayında neler olur?

Anne adayının yumurtalıklarının sağında veya solunda bir yumurta hücresi etrafında sıvı biriktirerek olgunlaşmaya başlar. Folikül adı verilen bu yapının içindeki yumurtayı serbest bırakmak için çatlamasından hemen sonra serbest kalmış yumurta hücresi fallop tüpü denilen kanallardan bir tanesinin içine girer ve spermlerle karşılaşırsa döllenme gerçekleşir.
 
Anne adayından gelen yumurta hücresi ve baba adayından gelen sperm hücresi birleşerek embriyoyu oluşturur. Çoğalarak devam ederken yavaş yavaş rahmin içine yerleşmeye başlar. Tüm bunların gerçekleşmesi yaklaşık 3 hafta sürer. Ayın sonuna gelindiğinde artık rahim içine bebek yerleşmiştir. Beta Hcg adı verilen hormon salgılanmaya başlamıştır. Artık kanda ve idrarda yapılacak olan testler kesin olarak pozitif sonucu verir.​

Hamileliğin birinci ayında adet gecikmesi yeni yeni olur. Ana rahmindeki bebek henüz daha milimetreden bile daha ufak pozisyondadır. Daha yeni hücresel farklılaşma olmuştur ve birkaç hücreden ibarettir. Organ farklılaşması daha yeni başlamıştır.   


 


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
victoria s secret fashion show kendal jenner
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
EN YENİLER