› 
 › 
18.12.2018

Özge Özel'den 2019 makyaj trendleri ve yılbaşı makyajı önerileri

Güzellik Koçu Özge Özel, 2019'un güzellik ve makyaj trendlerini anlattı. Yok gibi makyajın ve doğal kaşların moda olduğu 2019'a dair tüyolar haberimizde...

İZLE: KAŞ NASIL ALINIR?👇 
Son dönemlerde yaşanan doğala dönüş trendi birçok alanda etkili oldu. Bu dönüşümden kadınların güzellik trendleri de nasibini aldı. Abartılı makyajlar yerini cilt tonuna uygun daha hafif tonlara bırakırken, ince ya da düz kaşların tahtına ise doğal neredeyse alınmamış gibi gözüken kaşlar oturdu. Ünlü isimlerin makyaj ve kaşlarında imzası olan Özge Özel, 2019 yılında kadınların güzellik trendlerini ve yılbaşında nasıl makyaj yapılması gerektiğine dair tüyolar verdi.

Özge Özel’den 2019 makyaj trendleri

"Yeni yıla girerken enerjimizi, cildimize ve kıyafetlerimize yansıtmanın tam zamanı" diyen Güzellik Koçu Özge Özel, "Öncelikle yapmamız gereken yorgun yüz ifadesinden kurtulmak. Cildinize uygun olacak bir bakımla derinlemesine temizliğinizi yaptırmak ve kendinizi yeni yıla hazırlamak... Sonrasında pırıl pırıl cildinize, hafif ve doğal bir makyaj öneriyorum." diyor.

Yeni yılda enerjinizi cildinize yansıtın

 
Güzellik Uzmanı Özge Özel
Güzellik Uzmanı Özge Özel
Geç saatlere kadar eğlenileceğini düşünürsek, yılbaşı makyajında kalıcı ürünler tercih edilmeli. Işıltılı farlarla gözlerinizi ön plana çıkarabilir, ardından bol maskara uygulayabilirsiniz. Highlighter ve en sevdiğiniz kırmızı rujunuzla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ancak unutmayın, 2019'da highligterlar sadece cildinizi daha canlı göstermek, pırıltısını ortaya çıkaracak kadar kullanılmalı. Artık abartılı aydınlatıcı uygulamalarını unutmamız gerekiyor. 

Kaşlara küçük dokunuşlar

Yüzün ifadesini belirleyen kaşların makyaj için de oldukça önemi olduğunu vurgulayan Özel, "Kaşlarımız yüzümüze uygun bir şekilde alınmamış ve doğru bir şekilde biçimlendirilmemişse dünyanın en iyi makyajı da olmuş olsa, o makyajdan iyi verim almak pek mümkün olmaz. Bu nedenle kaşları bir rimel fırçası yardımıyla sabitleyici kullanarak yukarı doğru taramak gerekir. Eğer kaşlarınız az ya da dağınık ise mutlaka bir uzmana gitmeniz gerekiyor.” dedi.

Özge Özel'den 2019 kaş trendleri

Kaşın trendi olur mu demeyin! Bazı yıllarda ip gibi ince kaşlar modayken son yıllarda doğal kaşlar trend hale geldi. Özge Özel, "Kaş tasarımlarımda ve makyaj çalışmalarımda benim için en önemli olan unsurdur. Doğal olan her şey güzeldir... 2019'da da doğallık ön planda" şeklinde konuştu.

 
Özge Özel'in Oyuncu Ceyda Ateş için kaş uygulaması
Oyuncu Ceyda Ateş ve Özge Özel
Kaş şeklini verirken nelere dikkat etmeli?

İlk işlem, göz başlangıcı ve göz bitişini belirlemek olmalı. Fazlasıyla düşük kaş yapısına sahip kişilerde amaç kaşı daha kalkık göstermektir. Çok kalkık kavisli kaşları ise düşürüp doğal hale getirmek gerekir.

Dökülmüş ve küsmüş kaşlara ne yapmalı?

Günümüzün en büyük sorunu yanlış alımlardan küsmüş ve dökülmelerden dolayı bozulan kaşlar... Özge Özel'in bu tarz kaşlarda ilk yaptığı ilk işlem vitamin ile kaşları gürleştirmek. Kaşları vitaminle besleyip gürleştirdikten sonra varsa dolmayan kısımlara kısmi dolum işlemi uyguluyor ve kaş şeklini sabitliyor. Vitaminle gürleşemeyecek kaşlara ise microblaiding uygulaması gerçekleştiriyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Hamiyet Akpınar ile 2019 makyaj trendleri
Çarpıcı makyajlarda imzası olan makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, 2019 makyaj trendlerini ve ünlüler tarafından en çok tercih edilenleri yorumladı.

​Yılbaşı makyajı için öneriler
Ünlü markaların yılbaşı makyaj koleksiyonlarından derlediğimiz makyaj önerileri Pudra.com'da...

​En güzel 7 kırmızı ruj
Kırmızı ruhun ihtişamı bu sezon bambaşka... Nasıl bir kırmızı istediğinize karar veremiyorsanız, ünlülerin tercihlerine ve sezonun en beğenilen rujlarına yakından bakalım. Pudra.com'da...

​Yılbaşı için kırmızı ruj önerileri
Yılbaşı yaklaşıyorken kırmızı ruj almayı unutmayın. Sizler için hazırladığımız önerilerimize galeriden göz atabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER