25.12.2020

Gardırobunuzu hafifletmenin zamanı geldi!

Gardıroplarımızdaki eski eşyalara, yıllardır giymediğiniz kıyafetlere el atmanın zamanı gelmedi mi artık? İşte gardırop detoksunun püf noktaları...

İZLE: GARDIROP NASIL DÜZENLENİR?👇 
Eski eşyalardan kurtulmak, artık hiç dokunmadığınız kıyafetlerin de olduğu, tıka basa dolu gardıroplarınızı ferahlatmak size de iyi gelecek.

Gardırobunuzu hafifletmenin zamanı geldi!

Elinizi attığınızda hemen bugün, şimdi giyilebilir parçaların olduğu bir gardırop, kıyafet kombinlerken sizi rahat ettirir, zaman kazandırır. Bununla birlikte, uzun zamandır giymediğiniz ve belki de artık hiç giymeyeceğiniz bele oturan bir palto veya artık stilinize uymayan bir etek ihtiyacı olan birinin elinde değerlenir. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Merak etmeyin, adım adım gideceğiz...

Dolap detoksu size arınma ve rahatlama sağlayacak. Kıyafetlerin de bir hafızası vardır ve bundan kurtulmak size iyi gelecektir. Anısı var diye beklettiğiniz ürünlerle vedalaşarak yenilenebilir, yeni yıla iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. 

İlgili haberimiz: Kıyafet detoksu zamanı!
Dolabınızı fazlalıklardan arındıran kıyafet detoksu yapın, 'ne giysem' derdinden kurtulun. Çünkü fazlalıklar ihtiyacınız olan parçaları görmenizi engeller!

Adım adım gidin
 • Dolabınızı kenarda köşede kalmış tüm çekmeceler de dahil olmak üzere tamamen boşaltın.
 • Yığılmış eşyalarınızı ürün çeşidine göre gruplandırın. Etekler, pantolonlar, gömlekler, tişörtler, sweatshirtler, taytlar... Her şeyi ama her şeyi önünüzde rahatça görebilecek sıralı bir şekilde dizin.
 • Kıyafetlerinizi çok fazla kullanılmış ve artık yıpranmış olanları ayırmakla başlayın. Çok yıpranmış ve artık çevrimiçi bir ikinci el mağazasında satılamayacak veya ihtiyaç sahibine verilmeyecek durumda olanları hayatınızdan çıkarın.
 • Yıpranmayan ancak üzerindeki leke yüzünden bir gün bir kazağın içinde giyerim diyerek sakladığınız gömleklerinizi, uzun zamandır giyilmediği için üzerinde delikler oluşan kullanılmaz haldeki giysilerinizi kesinlikle evinizden çıkarın. Onlarla vedalaşmanın zamanı gelmiş demektir.
 • Kalan kıyafetleri, ürün gruplarına ve sonra da renklerine göre dizin, buna göre bir düzen oluşturun. Bu sayede ağırlıkla hangi parçaları daha fazla aldığınızı, sıklıkla neye ihtiyaç duyduğunuzu veya alışveriş yaparken hangi konuda yanıldığınızı daha iyi görürsünüz.
 • Dolabın en başından başlayarak, sonuna kadar tüm kıyafetleriniz için bu işlemi yapın.
 • Çok dar, artık giydiğinizde sizi rahatsız eden veya kombinlemekte zorlandığınız renklerde olan giysilerinizle vedalaşın. Belki ihtiyacı olan birinin dolabında baş köşeye oturacaktır. 
 • Artık stilinize uymayan, paça boyu uzun geldiğinden botlarınızla veya spor ayakkabılarınızla giymek için kullanışlı olmayan pantolonları, uzun olduğu için sizi kısa gösteren elbise ve etekleri bir torbaya koyup terziye götürmek üzere hemen kapının önüne koyun ve hafta başında ilk işiniz bir terziye gitmek olsun.
 • "Bir gün giyerim" diye beklettiğiniz parçaları mutlaka eleyin. Çünkü yıllardır elinizi sürmediğinizi siz de biliyorsunuz.
 • Ancak sık kilo alıp veriyorsanız, bedeni uymuyor diye kıyafetlerinizi atmayın. Klasik bir siyah elbise, blazer ceket gibi mutlaka dolabınızda olması gereken parçalarsa, bir beden küçük ya da büyükse kenara ayırın. Yeniden ideal kilonuza geldiğiniz o zaman o parçalar kurtarıcınız olacak.
 • Dolabınızda mutlaka olması gereken parçalar da var. Zamansız, basic ya da life style tarzdaki parçalar her zaman kullanılır. Ancak uzun yıllar verdiğiniz paranın hakkını verecek sıklıkta giydiğiniz, artık giymekten sıkıldığınız kıyafetleriniz varsa, bunlarla vedalaşın ve bir ihtiyaç sahibini mutlu etmek üzere onu yolculayın.

Peki ya iç çamaşırlarınız?

İç çamaşırı dolabınızda da bir eleme yapmanız gerekiyor. Çünkü iç çamaşırlarının belli aralıklarla yenilenmesi gerekiyor. 
 
 • Lastiği yıpranmış külotlarınız varsa hiç düşünmeden atın. Kasık bölgenizi sıkan külotlar batık problemlerine de davetiye hazırlar. Aynı zamanda kan dolaşımı bozukluklarına da yol açar. İndirim dönemlerinde en güzellerini alırsınız. 
 • Ağ kısmı yıpranmış, yıkanmaktan rengi açılmış külotlarınızı da atın. Bundan sonraki süreçte özellikle vajinal sağlık için külotları belli dönemlerde yenilemeniz iyi olacaktır. 
 • Göbek sorununuz varsa, renklerine veya minik sevimli desenlerine hayran olarak satın aldığınız ancak karın bölgenizin altında kalarak kıyafetinizin altından göbeğinizin ortaya çıkmasına yol açan kullanışsız düşük bel külotlarınızı da uğurlayın. 
 • Tişört giydiğinizde göğüslerinizi artık iyi göstermeyen, kalıbı bozulmuş, sadece rengi veya askıları yüzünden sakladığınız sütyenlerinizle vedalaşın. Ne evde ne de yatarken giyemiyorsanız, onlara ihtiyacınız yok demektir. 
 • Kopça kısmı deforme olmuş, teli paslanma eğilimi gösteren ancak kullanılabilir olduğunu düşündüğünüz sütyenleriniz varsa, ayrıca kopça satın alarak terzide yeniletmek üzere bir kenara ayırın. Kimi firmalar sütyenleri ile yedek kopça da veriyor. Onları değerlendirin.

Peki bundan sonraki süreçte nasıl alışveriş yapacaksınız?

Moda ile çok fazla aranız yoksa, kombin hazırlarken zorlanıyor ancak yine de giyim kuşam sizin için önemliyse bir stil danışmanından destek alabilirsiniz. Böylece uygun rakamlarla çok şık bir gardıroba ve şık bir stile sahip olabilirsiniz. 

Temizlediğiniz dolabı tekrar giyilmeyecek ya da bir kere giyip kenara atılacak ürünlerle doldurmamak için günlük modunuza göre alışveriş yapmaktan kaçının. Çünkü tarzınız dışında aldığınız her ürün dolapta kalmaya mahkumdur.  O halde alışveriş alışkanlıklarınızı gözden geçirmenin zamanı gelmiştir. Bu haberlerimize göz atın:

Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler
Alışveriş, kadınların en büyük tutkusu. Peki, gereksiz yere masraf yapmamak için nelere dikkat etmek gerekir? Kıyafet alışverişi yaparken en çok yanıldığımız noktalar neler? Hepsi haberimizde.

Kadınlara online alışveriş tuzağı
Online alışveriş yapanların üçte ikisi gerçek hayatta yüzüne bakmayacağı şeyler için internette para harcadığını itiraf etti.

Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Alışveriş için en uygun zaman nedir? Market alışverişi veya kıyafet; gereksiz para harcamadan ihtiyaçlarımızı nasıl alırız? Alışveriş yapmanın püf noktalarını Pudra.com açıklıyor...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER