› 
 › 
27.04.2018

Düğün öncesi bölgesel yağlardan mezoterapi ile kurtulun!

Diyet ve egzersize rağmen bölgesel yağ fazlalarınız varsa; ideal kilonuzda olmanıza rağmen bel ve kalça bölgeniz incelmiyorsa mezoterapi çözüm olabilir.

Diyet, düzenli spor, sağlıklı beslenme gibi uygulamalara rağmen vücudun belli bölgelerindeki yağların yakılması daha zor. İdeal kilonuzda olmanıza rağmen karın, kalça ve bel bölgesindeki fazlalıklardan kurtulamıyorsanız, bu ısrarcı yağlardan kurtulmak, bölgesel olarak zayıflamak hayal değil.

Bölgesel yağlardan kurtulma yolu mezoterapi

Özellikle nişan ve düğün sezonunun açıldığı bahar ve yaz aylarında gelin adayları için kabusa dönüşebilecek bölgesel yağlanmayı önlemek, fit görünmek, gelinliğin kusursuz durmasını sağlamak için mezoterapi gibi bölgesel zayıflama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşegül SaltatDermatolog Dr. Ayşegül Saltat, Pudra.com okuyucusu olan gelin adaylarının düğünde fit görünmesi ve bölgesel yağlanmadan kurtularak zayıflamasında etkili olacak yöntemler hakkında bilgi verdi.

Bölgesel zayıflama uygulamalarında, selülitleri gidermede, gıdının toparlanmasında ve yüz gençleştirme işlemlerinde ağırlıkla mezoterapi tercih ediliyor. Mezoterapide amaç sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmak.

Mezoterapi ile;
- Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artıyor
- Hücre içi yağ metabolizması hızlanıyor.
- Cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılıyor.

Son yıllarda uygulanan Revitacare ile mezoterapi de etkili sonuçlar veriyor.

Revitacare CelluCare’in içeriğinde yer alan kafein ve mikro besinler yardımı ile enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek selülitsiz bir görünüm sağlamaya yardımcı olduğunu belirten Dr. Ayşegül Saltat, Revitacare CelluCare'i şöyle açıklıyor.

Revitacare CeleluCareRevitacare CelluCare;
- Vücuttaki yağ birikintilerini azaltmaya yardımcı kafein, mikro besinler ve hyaluronik asit içeriyor.
- İçeriğindeki lipolitik etken maddelerle yağları enerjiye çeviriyor.
- Mikro dolaşımı ve lenf drenajını destekliyor.
- Kutanöz dokunun dış görünümünü iyileştirmeye ve depolanan yağları azaltmaya yardımcı oluyor.
- Özel formülüyle portakal kabuğu görünümünden sorumlu tutulan kümeler halindeki yağ hücrelerini hapsederek, hyaluronik asit içeriğiyle hücre zarlarını hidrolize ediyor.
- Aynı zamanda hyaluronik asidin nemlendirici özelliğiyle cilde daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.
- Yoğun kadifemsi hissi yaratarak "portakal kabuğu" görünümünün yok olmasına yardımcı oluyor.
- Çatlakların izlerinin görünümlerinin düzelmesine etkili oluyor.
- Cilt dokularına ton kazandıran mikrobesinler ve vitamin B5 içeriği bulunan Revitacare CelluCare, aynı zamanda cildin elastikiyetini de artırarak, cildin genç ve taze bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Revitacare ile mezoterapi gıdı, bacaklar, karın ve mide bölgesi, yanlar, sırt, kollar, alt bacak olacak şekilde bölgesel yağlanma olan yerlere uygulanıyor.

Dr. Ayşegül Saltat Revitacare ile mezoterapi uygulaması süreçlerini de Pudra.com okuyucuları için şöyle açıklıoyr:

“Doktor tarafından yapılan uygulamalar hastanın durumuna göre farklı seans sıklıklarında gerçekleştiriliyor. Revitacare CelluCare, 2 hafta süreyle haftada 2 seans ve daha sonra 1 ay süreyle haftada 1 seans uygulama ile gözle görülür bir etki sağlıyor.

Vücudun toparlanmasına ve ince bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Yüz ve vücutta yer alan tüm çatlak izleri ve elastikiyet kaybı için uygulanan Revitacare StretchCare ise duruma göre 8 – 10 gün aralıklarla 4 – 6 seans olmak üzere uygulanıyor ve gözle görülür bir etki sağlıyor. Bu anlamda gelin adaylarının düğün tarihlerine göre bu süreleri dikkate alarak işlemleri yaptırmayı planlamasını öneriyorum.

Revitacare ile mezoterapide, tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmuyor. Hasta normal günlük hayatına devam edebilir. Sadece mezoterapi tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet geçtikten sonra balayında güneşlenmesinde bir sakınca yoktur” diye vurguladı.

İlgili haberlerimiz:

​Ne yapsam kilo veremiyorum diyenlere 5 öneri
Bazı kişilerin kilo vermesi diğer insanlara göre daha zor oluyor. Bu nedenle özellikle kilo vermek konusunda zorlanan kişiler için 5 önemli önerimiz var!

​Kalça dikleştiren 8 hareket
Yaza dik kalçalar, sütun gibi bacaklarla girmek için ihtiyacınız olan tek şey bir mat ve istikrar. Her gün 30 tekrar ile yapacağınız egzersizler Pudra'da!

​Ödem atmanın 6 yolu
Az hareket etmek, fazla kilo, diyabet, tuz ve karbonhidrattan zengin beslenme ve depresyon ödemi tetikliyor. Vücutta ödemi önlemenin 6 yolu Pudra.com'da.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER