Pudra.com 29.05.2012

%100 Ekolojik pazarlarda "EkolojiKitap Günleri"

Ekolojik bilgelik okurla buluşuyor. 2 ve 3 Haziran tarihlerinde Şİşli ve Kartal %100 Ekolojik pazarlarında ger.ekleşecek olan "EkolojiKitap Günleri"nde ekolojik yaşam kitapları sergilenecek, yazarlar ile okuyucular buluşacak.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve ekolojik konularla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla yayıncılığa başlayan Yeni İnsan Yayınevi, 2-3 Haziran 2012 tarihlerinde, Şişli ve Kartal %100 Ekolojik pazarlarda "EkolojiKitap Günleri" düzenleyecek.

%100 Ekolojik pazarlarda

2 Haziran’da Şişli %100 Ekolojik Pazar’da, 3 Haziran’da Kartal %100 Ekolojik Pazar’da 9.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan EkolojiKitap Günleri, ekolojiyle ilgili bilginin ve ekolojik yaşam alışkanlıklarının yaygınlaşmasını amaçlıyor. Etkinlik çerçevesinde ekolojiyle ilgili konularda yayınlar yapan yayınevleri kitaplarını sergileyecek, yazarlar okuyucularıyla buluşma ve kitaplarını imzalama fırsatı bulacaklar.

Buğday Derneği %100 Ekolojik Pazar Koordinatörü Batur Şehirlioğlu konuyla ilgili şu bilgiyi verdi: “Buğday Derneği olarak Türkiye’nin ilk %100 Ekolojik Pazarı’nı, Şişli Belediyesi ortaklığıyla altı yıl önce açtık. O zamandan bu zamana kurulan tüm %100 Ekolojik pazarları sadece ekolojik alışverişin yapıldığı yerler değil, aynı zamanda ekolojik yaşam alışkanlıklarının yaygınlaştığı, atölye ve söyleşilerin yapıldığı alanlar olarak kurguluyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu sene %100 Ekolojik pazarlar, EkolojiKitap Günleri'nin birincisine ev sahipliği yapıyor; gelecek senelerde bunu tekrarlamayı ve bu etkinliği gelenekselleştirmeyi umuyoruz.”

Yeni İnsan Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Aytaç Tolga Timur ise, içinde bulunduğumuz yeni yüzyılın ekolojik sorunlarla mücadele yüzyılı olarak anılacağını, dünyada konu ile ilgili yayınların haddi hesabı yokken, ülkemizde daha alınması gereken çok yol olduğunu ve bu nedenle bu etkinliklerin çok önemli olduğunu vurguladı.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER