@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 13.03.2014

Dünya Saati eylemi için "Var mısın?"

İklim değişikliğine dikkat çekmek ve çevre duyarlılığı yaratmak için, Dünya Saati uygulaması eylemi kapsamında tüm dünya ve Türkiye, 29 Mart'ta bir saatliğine ışıklarını kapatacak.

İklim değişikliğiyle mücadele için farkındalık yaratmayı amaçlayan Dünya Saati uygulaması, 29 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. WWF'nin (World Wildlife Fund) çağrısıyla yapılacak olan eylemde kurumlar, sembolik yapılar ve evler, iklim değişikliğini hatırlatmak, doğal kaynakların kullanımının sınırlarını çizmek, canlı türlerinin yaşam haklarını koruyabilmek ve çevre duyarlılığını göstermek için saat 20.30'dan itibaren bir saatliğine ışıklarını kapatacak.

Dünya Saati eylemi için

Dünyada 2007 yılından, Türkiye'de ise 2008 yılından bu yana hayata geçirilen Dünya Saati eyleminde, kurumlar, şehirlerin sembolik yapıların ışıkları bir saatliğine kapatılıyor.

Avustralya'da 2 milyondan fazla insan ve 2 binden fazla kurum katılımıyla başlayan Dünya Saati, kısa bir sürede 7 kıtadan, 150'den fazla ülkeden, 7 binden fazla şehirden binlerce insana ulaşarak bugün dünyanın en büyük çevre hareketinin adı oldu.

Dünyanın sembolik yapılarından Sidney Liman Köprüsü, Toronto'daki CN Kulesi, San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü, Roma'daki Kolozyum, Çin Seddi gibi küresel öneme sahip birçok simge, hızla büyüyen bir kampanyanın umut simgeleri olarak karanlıkta kaldı.

Türkiye'de Dünya Saati

Türkiye'de 2008 yılından bu yana WWF-Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati, 2010 yılında katılım açısından önemli ilklere sahne oldu. 230'un üzerinde kurum ve yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı Dünya Saati'ne Boğaziçi Köprüsü ışıklarını kapatarak destek verdi. 2011 yılında 20 binden fazla kişi ve 250'nin üzerinde kurum dünyanın geleceği için güçlerini birleştirdi.

Boğaziçi Köprüsü'nün yanı sıra Ankara Opera Binası ve Kastamonu Kalesi de yerini aldı. 2012 yılında ise Türkiye'de kendi rekorunu kıran Dünya Saati'ne 75 binden fazla insan ve 400'ün üzerinde kurum katıldı. Boğaziçi Köprüsü ile birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Galata Kulesi, Aya Sofya Müzesi ilk defa Dünya Saati için ışıklarını kapattı.

2013 yılında #dominoetkisi kampanyasıyla 70 binden fazla insan kampanyaya destek verdi. Türkiye’nin farklı şehirlerinden onlarca sembolik yapının ışıkları kapandı.

Dunyasaati.org


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER