Pudra.com 14.02.2013

EkoKadın'lar geliyor!

Buğday Derneği, kadınların birbirlerinden öğrenmeleri, paylaşmaları ve ekolojik dönüşümün içinde yer almaları için ekolojik yaşam programı EkoKadın'ı başlatıyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği 9-10 Mart 2013 tarihleri arasında Galata’daki Şifahane’de EkoKadın programı düzenliyor. Programda kadınların geleneksel ve doğa dostu bilginin aktarılmasında ve uygulanmasındaki rolüyle kadının dönüşüm için yapabilecekleri vurgulanacak.

EkoKadın'lar geliyor!

Kadınların birbirinden öğrenmesi, paylaşması ve ekolojik dönüşümün içinde yer almaları için Buğday Derneği, kadınları Ekolojik Yaşam Programı’na bekliyor ve kadınlara şöyle sesleniyor:

"Kadınlar doğanın, toprağın bilgisini taşır. Geleneksel bilginin sahiplenilmesi ve aktarımı, tohumların saklanması ve çoğaltılması, tarımsal üretim, şifa, güzellik, temizlik, ev ekonomisi, gelecek neslin eğitimi gibi konuların hepsi kadınların etkinlik alanı içine giriyor. Kadınlar sadece üretimde değil, aynı zamanda geleneklerin aktarılması için de çok önemli rollere sahip. Tohumları, geleneksel bilgiyi, masalları kadınlar taşır, tutar, geliştirir ve anlatır, böylelikle yaşamı dönüştürür.

Evlerimizi ve dolayısıyla dünyamızı yaşanacak bir 'yer', yuva haline getirir. Kadınlar sadece üretimin değil, aynı şekilde tüketimin de şekillenmesinde rol oynarlar. Düşünün ki, moda gibi bir sektörü kadınların talepleri belirliyor. Bu talepler ise tamamen tüketim doğrultusunda yönlendiriliyor.

Kadın olarak yaşamın dönüşümünde önemli bir role ve sorumluluğa sahibiz. Kadınlar nasıl isterlerse dünya öyle bir yer olacak, buna şüphe yok! Bu talep ekolojik yönde olursa, üretim de bu yönde değişecek. Üstelik bunun için araçlarımız da var."


EkoKadın Programı

Tarih: 9 Mart 2013 Cumartesi
Saat: 10.00-17.00

* Ekolojik yaşamın temelleri
* Kullanım döngüsü ve ihtiyacı yeniden tanımlamak
* Tüketici değil türetici olmak... Nasıl?
* Ekolojik yaşam biçimini seçen kadının bir anne olarak portresi
* Alışveriş alışkanlıkları, güvenilir gıda ve beslenme... Beslenme ve hastalık ilişkisi...
* Sofradaki denklemi nasıl çözebiliriz?

Tarih: 10 Mart 2013 Pazar
Saat: 10.00-17.00

* Kirletmeden temizlenmek ve güzelleşmek
* Çöp torbanızı küçültmenin yolları…
* Hastalıkları nasıl değerlendirmeliyiz?
* Kentte dayanışmanın örnekleri
* Kadınlar yeniden üretici hale nasıl dönüşebilir? Katılımcı kadın…
* Formüllerinizi kendiniz yaratın. Sürdürülebilir bir geleceğin anahtarı sizde…

Yer: Galata Şifahanesi
Adres: Büyük Hendek Cad. No: 21/2 Kuledibi-Beyoğlu

Program, aidat borcu olmayan Buğday Derneği üyelerine ücretsiz, üye olamayanlara 60 TL. Üye olmak veya aidatınızı ödemek için Bugday.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi için: Mine Eroğlu / Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği telefon: 0212 252 52 55/18, 0535 833 71 87mine@bugday.org


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER