› 
 › 
Pudra.com 06.08.2013

Erkeklerin valizlerini eşleri hazırlıyor

Seyahat öncesi bavul hazırlama işi genelde kadınlarda. Kadınlar hem kendilerinin hem de eşlerinin bavulunu hazırlıyor. Ama eşlerinin bavulunu hazırlama eziyetini bir avantaja da dönüştürüyorlar.

Karşılaştırmalı uçak bileti arama motoru Skyscanner, tatile çıkan çiftlerin bavullarını kimin hazırladığını araştırdı. Uluslararası katılımcılarla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre erkeklerin %27’sinin bavulunu hala eşleri hazırlıyor. Ankete katılan erkeklerin %44’ü kendi bavulunu hazırlarken, %6’sı ise kendi bavulunu hiç hazırlamadığını belirtiyor.

Erkeklerin valizlerini eşleri hazırlıyor

Erkek katılımcıların %35’i valiz hazırlamayı eşlerine bırakmalarının nedeni olarak eşlerinin bir şey unutmayacağından emin olmalarını, %10’u da bavul hazırlamaya üşenmelerini gösteriyor.

Kadınlar eşlerinin valizine de kendi eşyalarını koyuyor

Eşleri için valiz hazırlayan kadınların %35’i kendilerinin daha iyi bavul hazırladığına inanırken, yaklaşık %20’si bavul hazırlamaktan hoşlandığını belirtiyor. Eşlerinin valizini hazırlayan kadınların geri kalan kısmı ise eşlerinin ne giydiğini kontrol etmekten hoşlandıklarını ve onların bavuluna da gizlice kendi eşyalarından koymak istediklerini ifade ediyor.

Kadınlar daha çok eşya götürüyor

Eşlerinin bavuluna da kendi eşyalarından koymak isteyen kadınların iyi bir nedeni var. Kadın katılımcıların %56’sı eşlerinden daha fazla eşya götürdüklerini ve daha fazla alana ihtiyaç duyduklarını belirtirken, sadece %12’si eşlerinin eşyalarının kendilerinkinden daha fazla olduğunu belirtiyor. Eşler ortak valiz götürdüklerinde ise kadınların %45’i eşlerinden daha fazla yer kaplıyor, erkeklerde ise bu oran %6 civarında seyrediyor.

Ne kadar çok eşya, o kadar erken hazırlık


Kadın seyahatseverlerin %35’i bavullarını eşlerinden birkaç gün önce hazırlamaya başlıyor. Bavullarını tatile çıkmadan bir gece ya da birkaç saat önce hazırlayan erkeklerin oranı %44 iken, bu oran kadınlarda sadece %30.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER