› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 05.07.2011

Kapadokya Şarap Günleri başlıyor

“Şarabın doğduğu topraklarda buluşuyoruz” sloganıyla 6-10 Temmuz 2011 tarihlerinde düzenlenecek Kapadokya Şarap Günleri’nde söyleşiler, tadımlar, konserler ve özel turlar yer alıyor.

Son yıllarda her geçen gün güzelleşen, yeni otelleri ve sunduğu sıradışı tatil anlayışıyla Türkiye ve dünyada gittikçe daha fazla popüler olan Kapadokya bu defa farklı bir turizm teması ile öne çıkıyor.

Kapadokya Şarap Günleri başlıyor

Kapadokya Şarap Günleri ismiyle düzenlenen etkinlik “şarabın doğduğu topraklarda buluşuyoruz” sloganıyla 6-10 Temmuz 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ana teması 'Şarap ve Tarih' olan buluşmada, uygarlık tarihi kadar eski olan şarabın Anadolu'da çağlar boyu süren serüveni konunun uzmanlarının anlatımıyla keşfedilecek, dünyanın belki de en eski üzümlerinden üretilen şarapların tadımı yapılacak. Kapadokya'nın şarap rotaları uzman rehber ve tarihcilerin önderliğinde gezilecek.

Bölgede farklı alanlarda çalışan 16 işletmenin bir araya gelerek oluşturduğu etkinliğe yurtdışından ve Türkiye'den uzmanlar katılacak. Şarap ve şarabın doğduğu Anadolu'yla ilgili söyleşiler, tadımlar, konserler ve bağ gezilerinden oluşan özel turlar düzenlenecek.

Kapadokya Şarap Günleri'nin ilk etkinliği 7 Temmuz 2011'de Argos in Cappadocia Hotel’de gerçekleşecek Anadolu’da Şarabın Tarihi başlıklı konferans. Aralarında Turasan, Kocabağ, Kavaklıdere ve Argos'un da yer aldığı farklı şarap üreticilerinin bağlarına yapılacak özel rehberli turlarla şarabın tarihsel yolculuğuna ışık tutulacak.

9 Temmuz 2011’de ise Kapadokya’nın şarap yollarını ele alan yarım günlük özel bir gezi yapılacak. Etkinliğin bir diğer önemli ayağı yerel şaraplarla yerel mutfağın uyumunu ele alması. Bu başlıkta özel bir konferans da gerçekleştirilecek.

Pudra.com olarak şarap dünyası ve Kapadokya için çok önemli olduğuna inandığımız bu etkinlikle ilgili daha detaylı bilgiye www.kapadokyasarapgunleri.com sitesinden ulaşabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER