› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 20.12.2012

Ünlü rehber Saffet Emre Tonguç yazdı: Yılbaşı için Türkiye'den farklı gezi önerileri

Yılın en iyi rehberi ödülünü kazanan Saffet Emre Tonguç, Pudra.com için bu yılbaşında gidilebilecek ilginç yerleri yazdı. Dört günlük tatili değerlendirip Türkiye'nin cennet köşelerinden birine gidin.

Ünlü rehber Saffet Emre Tonguç yazdı: Yılbaşı için Türkiye'den farklı gezi önerileri bozcaada tatil 13
13/25

ELİMDE İLYADA ÇANAKKALE, BOZCAADA VE ASSOS


Ertesi sabah Homer'in rüzgarlı Troya'sında alırım soluğu, elimde İlyada, kalıntıların arasında Priamos ve oğlu Hektor ile geçmişi değerlendiririm, savaşın sebebini tartışır, suçu güzel Helen'e atarım, o sırada Aşil şehrin surları etrafında atını sürmektedir.

Yolcu yolunda gerek" derim, bir atla kandırılmış olan Troyalılarla vedalaşırken. Vakit Tenedos'a (Bozcaada) yelken açma vaktidir. Sahildeki Koreli Restaurant'da derya kuzularının hep en tazesi vardır, yanında da adanın şarabı. Sokaklarda geçmişin izini ararken Madam Eleni ile sohbet ederim, Atina'ya gitmiş akrabalarını anlatır bana. Ayazma Plajı’nda mayom yerine montumla dolaşırım, hava soğukmuş ne gam. Ada sanki bana kalmıştır, kendimle sohbete dalar, geçmişimle yüzleşirim.

Bu kadar felsefe yetmez, ilk feribotla anakarada bulurum kendimi. Ayvacık üzerinden Assos'a doğru sürerim arabamı, en tepede üç senesini orada geçirmiş olan Aristo beklemektedir, yaşamı irdeleriz, Midilli'ye doğru kaldırdığımız kadehler eşliğinde.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2