› 
 › 
16.02.2018

Bergüzar Korel isyan etti: Çocuklarınız susmasın!

Bergüzar Korel, sosyal medyadaki sessizliğini "çocuklarınız susmasın!" diyerek bozdu ve çocuk tacizine karşı anne ve babalara çağrıda bulundu.

İş dışında sosyal medyada çok fazla paylaşım yapmayan Bergüzar Korel, çocuk istismarı haberlerinin ardından sosyal medya sessizliğini bozdu.

Bergüzar Korel de çocuk tacizine isyan etti

İşte Bergüzar Korel'in özellikle anne ve babalara seslendiği ve ebeveynlerin, çocuklarını tacize karşı bilinçlendirmesi adına "Çocuklar susmasın!" dediği video:

 

Çok uzun zamandır sosyal medyada iş dışında paylaşım yapmıyorum, duygularımı ve düşüncelerimi burada paylaşmıyorum, hesabımı benim kontrolümde sosyal medya ekibim yönetiyor. Ancak yaşadığımız bu iğrenç bu korkunç olayla ilgili bir anne bir insan olarak artık daha fazla sessiz kalamıyorum. Böyle bir olayı tartışmak, konuşmak, üzerine yorum yapmak dahi çok korkunç. LÜTFEN çocuklarınıza kimsenin onlara dokunamayacağını, böyle bir durum yaşandığında ses çıkarmaları ve derhal size söylemeleri gerektiğini, bunun bir ayıp değil, onların utanacağı bir durum değil; karşı tarafın suçu, rezilliği, iğrençliği olduğunu ve karşılığında cezalandırılmaları gerektiğini öğretin. Korkmamaları ve yaşadıklarını dile getirdiklerinde her zaman onların yanlarında olacaklarını,korunacaklarını anlatın!!!Çocuk susar demeyin, çocuğunuza susmayı değil sesini çıkarmayı öğretin,çocuk susmaz, susmamalı!

Berguzar Korel (@berguzarkorels)'in paylaştığı bir gönderi ()


Bergüzar Korel yayınladığı videoda şunları söyledi:

“Günlerdir yaşadığımız iğrençlik içinde ayakta durmaya çalışırken daha fazla sessiz kalamayacağımı fark ettim. Sabahtan bu yana "çocuk susar sen susma" adı altında paylaşımlar yapılıyor. Burada bir eksik var, dile getirmek istiyorum.

Anneler babalar! Çocuklarınızın susmamaları gerektiğini onlara anlatın. Herhangi biri onların rızaları dışında dokunmalarına izin vermemeliler. Size bunları anlatabilmeliler. Size anlatmaktan korkmamalılar. Bu hakları olduğunu lütfen onlara anlatın. Sizden korkmasınlar ve çekinmesinler. Hiç kimsenin hiçbir şekilde hiçbir mazeretle onların özel bölgelerine dokunamayacaklarını, herhangi bir insanın buna teşebbüs ettiğinde size gelip anlatmaları gerektiğini, karı taraf için bunun bir suç olduğunu, onları koruyacağınızı, yeryüzünde ne olursa olsun yanlarında olduğunuzu çocuklara hissettirin ki çocuklar susmasın! Çocuklar seslerini çıkarabilsinler. Sizlerle bunu paylaşmaktan korkmasınlar.

Yalvarıyorum, bir anne olarak bir insan olarak size yalvarıyorum. Biriniz beni duysanız fark yaratabiliriz. Çocuklarınız susmasın!

Çocuklarınıza susmalarını değil, seslerini çıkartmayı öğretin”


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER