› 
 › 
Ntvmsnbc 12.07.2012

Miranda Kerr epidurale karşı

Dünyaca ünlü top model Miranda Kerr, bir yıl önce tamamen doğal yollarla doğum yaptı. Kerr, Harper’s Bazaar dergisine epidurale neden karşı olduğunu anlattı.

Miranda Kerr, Victoria’s Secret’ın en gözde meleği ve aktör Orlanda Bloom’un eşi. Kerr, bu kez anne olarak gündemde. Doğumdan bir sene sonra, doğum sırasında epidurali niye reddettiğini anlattı.

Miranda Kerr epidurale karşı

Kerr, küçük bir araştırmadan sonra epidural ile doğumun bebeği için iyi olmadığını fark ettiğini söyledi.

‘’Epidural alındığında bebekler ilaçlı ve sersemlemiş bir şekide dünyaya geliyor, ben de bebeğime verebileceğim en iyi başlangıcı vermek istedim’’ dedi.

Kerr, epiduralsiz doğumlarda bebeğin hemen memeye yönelip emmeye başladığını, ama epidural ile yapılan doğumlarda çoğu zaman bunun mümkün olmadığını anlattı.

Kerr’in açıklamaları epidural tartışmasını bir kez daha gündeme taşıdı. Birçok anne Kerr’e destek verirken, ABD’deki forumlarda epidural ile doğum yapmış anneler, bebeğin ilaçlı ve sersemlemiş dünyaya geldiği yorumuna karşı çıktılar.

Özellikle Türkiye’deki özel hastanelerde ‘’normal’’ doğum uygulamalarının rutin bir parçası olmaya başlayan epidural, dünyada uzunca bir süredir tartışılıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER