› 
 › 
08.03.2022

Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'dan 8 Mart mesajı

Penti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ile kutladı

İZLE: ADET DÜZENSİZLİĞİ NEDEN OLUR?👇 
Penti, Dünya Kadınlar Günü öncesinde yayına aldığı reklam filminde, Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ile bir araya geldi.

Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'dan 8 Mart mesajı

Penti, kadınların periyot günlerini, “özel günler” olarak adlandırarak gizlemeye çalışılan bakış açısını ve konuşulması dahi mümkün olmayan tabuları, “Gayet Normal” sloganıyla yıkıyor. Kadınları özgür hissetmeye davet ederken, en doğal kadın olma özelliğiyle ilgili yaşadıkları baskılarla baş başa bırakmıyor, yanlarında yer alıyor. 

Bu öngörüyle “Dünya Kadınlar Günü” öncesinde yayına alınan ve büyük ses getiren Penti filmi, Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’nın kadınların seslerini duyurmak için özel bir güne ihtiyaç duymayacakları zamanları dilediği cümleleriyle kutlanıyor;

“Bugün 8 Mart. Tüm kadınlar için özel bir gün. Ama keşke bu kadar özel olmasa. Gayet normal bir gün olsa. Her gün yaşanan, özel bir anlam taşımayan, sesimizi duyurmak için özel bir güne ihtiyacımız olduğunu hatırlatmayan gayet normal bir gün. O güne kadar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun.”

 


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER