› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 20.02.2012

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası nasıl açılır?

Evlilik, şiddetli geçimsizlik nedeniyle sekteye uğrar ve boşanmaktan başka şans kalmazsa ne yapılması gerektiğini Avukat Halit Taygün anlatıyor.

Evliliğin sürmesinin mümkün olmadığı, ayrılık dışında başka şansın kalmadığı durumlarda boşanma davası açmak kaçınılmazdır. Avukat Halit Taygün, şiddetli geçimsizliğin mevcut olduğu evlilikleri sonlandırmak için nasıl dava açılacağını şöyle anlatıyor:

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası nasıl açılır?

"Evlilik birliği içinde tarafların artık birbirlerine sevgi ve saygısının kalmadığı hallerde ya da taraflardan birinin evlilik birliğini veya toplumun ona yüklediği görevleri yerine getiremediği durumlarda, diğer taraf için evliliği sürdürmekten imtina edilmesi, evlilik birliği içinde fayda kalmaması halinde, 'şiddetli geçimsizlik' kavramı içinde dava açılabilir.

Davayı açmak isteyen eş, son altı ayda birlikte ikamet ettikleri yerde ya da fiilen ayrılarsa diğer eşin bulunduğu yerin mahkemesinde dava açabilir.

Önemli olan, gerçekleşen olayların, davalının kusurunun geçerli delillerle ispat edilmesidir. Mahkemeyi ikna edecek mahiyette fotoğraf, doktor raporu, ceza dosyası, tanık delili gibi çoğaltılabilir deliller bu işte yardımcı olur. Hakim ikna olduğu takdirde boşanmaya karar verecektir. Aksi takdirde davanın reddi gerekir."


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER