› 
 › 
22.11.2018

Girişimcilikte Önce Kadın projesi 10 bin hedefine ulaştı

Girişimcilikte Önce Kadın projesi kapsamında açılan oncekadin.gov.tr web sitesinde ilk 2 yılda toplam 8256 kadın tarafından 31736 adet ürün satışa sunuldu!

Türkiye Bilişim Vakfı ve Vodafone Türkiye Vakfı işbirliği ile kadınlarımızın ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirebilmek; eğitim ve refah seviyelerinin artmasına katkıda bulunabilmek amacıyla hayata geçirilen Girişimcilikte Önce Kadın projesi; Millî Eğitim Bakanlığı (Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü) işbirliğiyle yürütüyor. Projeyle, girişimci kadınların el emeği, göz nuru ürünlerinin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle kolayca satılmasına ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesine olanak sağlıyor. 

Girişimcilikte Önce Kadın projesi hedefi 10 bin

Ürettiği ürünleri gelire dönüştürmek isteyen kadınların girişimcilik yetkinliklerini iletişim teknolojilerini kullanarak geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen "Girişimcilikte Önce Kadın" projesi Nisan 2015'te başlamıştı.

Projenin amacı, el emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmaktı. 

Girişimcilikte önce kadınGirişimcilikte Önce Kadın projesi ile Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde çeşitli eğitim programlarına katılan kadınların ürünlerini ekonomiye kazandırarak güçlenmelerine olanak tanımak hedeflendi.

Proje sayesinde kadınlara, ürünlerini bilgi teknolojilerini kullanarak satabilmeleri için gerekli bilgi ve araçlar sunuldu, el emeğinin kazanca dönüştürülmesine ve kadınların kendilerini daha fazla geliştirme konusunda güdülenmelerine katkı sağlandı.

Proje 10 bin kadın hedefine ulaşmak üzere!

Vodafone Türkiye de, TBV işbirliği ile satış kanallarının oluşturulması için teknolojiler geliştirdi ve kadınların kullanımına sundu. Bunlardan biri de oncekadin.gov.tr sitesi oldu.

oncekadin.gov.tr web sitesiKadın kursiyerleri tüketiciyle buluşturma amacıyla açılan oncekadin.gov.tr web sitesinde, tüm Türkiye'ye 7/24 hizmet veren dijital mağazayla kadınlara dijitalleşme yolunda sağlam bir zemin yaratmayı hedefleyen proje sayesinde, projenin başladığı ilk iki yılda toplam 8.256 kadın tarafından 31.736 adet ürün satışa sunuldu.

Toplam 50 bin TL üzerinde can suyu desteği

Vodafone Türkiye Vakfı, dijital mağazaya girilen ilan sayısı ve satılan ürün adedini desteklemek üzere düzenlenen Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması’yla en başarılı kadın girişimcilerin can suyu sermayelerine toplamda 53.500 TL ödül dağıtarak katkıda bulundu. 

Proje hakkında Türkiye Bilişim Vakfı Ankara Temsilcisi Aydın Kolat, şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye Bilişim Vakfı olarak vizyonumuz “Bilgi toplumuna dönüşmüş bir Türkiye”, misyonumuz da “Türkiye'nin bilgi toplumuna geçiş sürecini hızlandırmak”tır. Ülke olarak bu dönüşümü sağlıklı biçimde gerçekleştirebilmemiz için; eğitimden kadın istihdamının artırılmasına kadar her alanda TBV olarak etkin çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalardan biri olan Girişimcilikte Önce Kadın projesinde paydaş olarak bulunmaktan gurur duyuyoruz. Böyle bir projede yer almanın en keyifli yanı kadınlarımızın güncel teknolojiyi kullanarak, üreterek ve satarak aile bütçesine katkı sağlar duruma gelmelerini takip etmek oldu. TBV olarak projeye katılan tüm kadınları özgüvenlerinden dolayı tebrik ediyor, girişimcilik yolunda başarılarının devamını diliyoruz.

Siz de kadınlarımıza destek olmak için oncekadin.gov.tr/ adresini ziyaret edip, ürünlere göz atabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER