› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 09.03.2011

İş nasıl bulunur?

Yeni bir iş bulmak için neler yapmalısınız? Referanslar ve tanıdıklar iş ararken ne kadar önemli? Çalışırken nasıl yeni iş ararsınız? Yanıtları Pudra.com veriyor…

İş nasıl bulunur? iskadini ofis kariyer 2
2/10

Çalıştığım şirkete belli etmeden nasıl iş ararım?


Bu, zor ve etik olarak sorgulanabilir bir soru. Artık günümüzde işten ayrılıp yeni iş aramak gibi rahat koşullar yok ne yazık ki. O nedenle işten ayrılmadan yeni iş aramak gerekiyor. Bunu, mümkün olduğunca yalan söylememeyi yaratacak ortamlar hazırlayarak yapmak gerekir. Yalan söylemeden, mazeret iznini kullanarak, önemli bir işiniz olduğunu söyleyerek iş görüşmelerinizi yapmalısınız.

Olumlu ve insan ilişkilerini iyi yöneten biri iseniz bu süreci de sağlıklı geçirebilirsiniz. Çok kurumsal şirketlerde kariyer planlama ya da insan kaynakları bölümleri, eğer çalışan iş yerinden, iş yeri de çalışandan memnun değilse, bu süreci iki tarafın bildiği geçiş zamanı olarak kurgulayabiliyorlar. Ancak ne yazık ki böyle şirketlerin sayısı çok fazla değil. O nedenle yalan söylememeyi sağlayacak zemini hazırlayarak yazışmalar ve buluşmalar tabii ki yapılmak zorunda.

Başvurularda ve görüşmelerde, bırakılması düşünülen iş yeri ile ilgili hiçbir bilginin verilmemesi, hiçbir olumsuz şey söylenmemesi gerekir. “Şu kötü, bu kötü” demek yerine, “Ben şu iyilikleri, şu olumlu gelişmeyi, şu aşamayı beklediğim için iş değiştiriyorum” şeklinde kurgulamak daha sağlıklı.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2