10.07.2021

Tüp bebek tedavisinin popüler noktası: Türkiye

Tüp bebek tedavisi için Türkiye'ye gelenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye, başarılı tüp bebek sonuçları ile tüm dünyadan talep görüyor.

İZLE: TÜP BEBEK YÖNTEMLERİ👇 
Tüp bebek tedavisi, tüm dünyada kısırlık sorununun çözümüne yeşil ışık yakıyor. Tedavi için tercih edilen ülkeler arasında ise Türkiye öne çıkıyor. Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hatice Altuntaş Balcı, “Türkiye başta tüp bebek olmak üzere kadın hastalıkları ve doğum alanındaki başarılı uygulamalarıyla özellikle ABD, Rusya ve Avrupa ülkelerinden pek çok çifti ağırlıyor” dedi.

Tüp bebek tedavisinin popüler noktası: Türkiye
 
İki yıla yakın süredir hayatımızın bir parçası olan pandemi, farklı alanlardaki kimi tedavi süreçlerinin seyrini de etkiledi. Tüp bebek, bunların başında geldi. Pandeminin başlamasıyla pek çok kadının tüp bebek tedavilerini askıya aldığına dikkat çeken Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hatice Altuntaş Balcı, “Amerikan Tıbbı Üreme Derneği tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, bu süreçte kadınların yaklaşık %62'si pandemi kısıtlamaları hafifletildiğinde tüp bebek tedavisine başlamak istediğini söyledi. Ülkemizde de benzer şekilde seyreden bu tablonun normalleşme adımlarının hız kazanmasıyla değişmeye başladığını görüyoruz. Bunda Türkiye’nin tüp bebek alanındaki başarısının etkili olduğu aşikar. Nitekim yurtdışından da tüp bebek tedavisi için Türkiye’ye gelenlerin sayısı her geçen gün artıyor” dedi. 

Kadınlar doğurganlıklarının azaldığı dönemlerde çocuk sahibi olmaya karar veriyor 

Uluslararası hastaların en çok tercih ettiği klinik branşlar arasında kadın hastalıkları ve doğumun ilk sırada geldiğini hatırlatan Op. Dr. Hatice Altuntaş Balcı sözlerine şu şekilde devam etti:

"Türkiye, başta tüp bebek olmak üzere kadın hastalıkları ve doğum alanındaki başarılı uygulamalarıyla özellikle ABD, Rusya ve Avrupa ülkelerinden pek çok çifti ağırlıyor. Tüm dünyada bireylerin karşılaştığı en önemli sağlık sorunlarından bir olan kısırlık ise çiftleri tüp bebek tedavisine yönelten en yaygın sebepler arasında.

Amerikan Gebelik Derneği'ne göre,
  • Erkek kısırlığı, kısırlık vakalarının beşte birinden sorumlu.
  • Kısırlığın daha geri planda olduğu kadınlarda ise okuryazarlık oranının artması ve kariyer yönelimiyle çocuk sahibi olma kararının daha geç verilmesi etkili.

Kadınlar için genellikle doğurganlığın azaldığı yaşlara denk gelen bu karar süreci de başta tüp bebek olmak üzere doğurganlık tedavilerine ihtiyacı artırıyor"

Covid geçirenlerin iyileştikten 28 gün sonra tedaviye başlaması öneriliyor 

Tüp bebek tedavisine başlamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalara da dikkat çeken Op. Dr. Altuntaş Balcı, “Tüp bebek tedavisi kısırlık, enfeksiyon, tüplerde tıkanma, sperm kalitesinin düşüklüğü ve ileri yaş gibi doğal yollarla çocuk sahibi olmayı engelleyen sorunları bertaraf etmek için kullanılan bir yöntem. Dölleme işleminin laboratuvar koşullarında gerçekleştirilerek döllenen yumurtaların anne rahmine yerleştirilmesini kapsayan bu süreçte, bireylerin sağlık durumlarına bağlı olarak farklı teknikler de uygulanabiliyor. Örneğin erkeğin kısır olduğu durumlarda tedaviden önce toplanan spermlerin rahim içine transfer edildiği aşılama tedavisinden yararlanılabiliyor. Kullanılan teknik her ne olursa olsun özellikle psikolojik açıdan çiftleri doğrudan etkileyen bir süreç olduğundan mutlaka güvenilir merkezlerden ve alanında uzman hekimlerden destek alınması çok önemli. Pandemi gerçeğiyle yaşadığımız bu günlerde ise Covid-19 ile enfekte kişilerin tedaviye başlamak için iyileşmeden sonra 28 gün beklemesini öneriyoruz” ifadelerini kullandı. 

İlgili haberlerimiz:

Tüp bebek başarınızı artırmak için
Tüp bebek uygulamasında başarıyı artırmak için 8 yöntem var. Detaylarını bilmek ister misiniz?

​Tüp bebek tedavisi nasıl uygulanır?
Tüp bebek tam olarak ne anlama geliyor? Mikroenjeksiyonun tüp bebekten farkı nedir? Adım adım tüp bebek aşamaları nelerdir? Doç. Dr. Ümit Göktolga Pudra.com'a açıklıyor.

Bebekmatik ile tüp bebek şansınızı hesaplayın!
Artık tüp bebek tedavisiyle hamile kalıp kalmayacağınızı online hesaplayabileceğiniz bir yöntem var: Bebekmatik. Haberin detayları Pudra.com'da.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER