@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 08.01.2010

Emzirme sutyeni modelleri

Emzirme sütyenleriyle ilgili aradığınız herşey bu yazımızda: Emzirme sütyeni modelleri, nereden alınır ve alırken nelere dikkat etmeli?

Sütyen alışverişinde en önemli olan satın aldığız sütyenin doğru ölçülerde olmasıdır. Çünkü yanlış ölçülerde alınan sutyenler göğüslere oldukça fazla zarar verebiliyor. Hamillik döneminde göğüsler hamileliğin ilk aylarından başlayarak değişiklik gösterdiklerine göre, gerekli desteği sağlayan sutyenlerin kullanımına ilk aylardan başlayarak özen göstermekte fayda var.

Ölçüler değişebilir
Hamilelik döneminde göğüslerin ölçüleri birkaç kez değişebilir. Bu nedenle ölçünün belirli aralıklarla kontrol edilerek doğru olduğundan emin olunması gerekir. Uzmanlar meydana gelen bu ölçü değişimlerinden dolayı emzirme sutyenlerinin, doğumdan en az 4 hafta önce alınmasını tavsiye ederler. Emzirmeden önce ve sonra göğüs ölçüleri farklı olacağından bu farkı örtebilmek için, emzirme sutyenleri destek sutyenlerine göre daha büyüktür. Emzirme esnasında sutyenle de uğraşmamak açısından tasarlanan emzirme sutyenleri üstten ve alttan, kopçaları tek elle açılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Doğru ölçüyü nasıl bulurum?
Doğru sutyen almak için 2 ölçüyü iyi bilmeniz gerekiyor; göğüs altı ve göğüs çevresi…

Göğüs altı: Göğüs altı çevresinin ölçüsünü, mezura ne sıkı, ne gevşek olacak şekildeyken tutarak alın. Ölçüyü en yakın sutyen ölçüsüne yuvarlayın. Örneğin 76 cm. için 75 cm. ölçüsünü veya 88 cm. için 90 cm. ölçüsünü kullanın.

Göğüs çevresi: Göğüs çevresini en geniş olduğu yerden ölçün. Göğüs altı ile arasındaki farkı bulun. Aşağıdaki değerlere bakarak doğru sutyen ölçünüzü bulun.
14/16 cm: B cup
16/18 cm: C cup
18/20 cm: D cup
20/22 cm: DD cup
22/24 cm: E cup

Emzirme sutyenleri
Farklı markalardan tam 21 tane emzirme sütyeni modelini sizin için seçtik. Görmek için fotogalerimize tıklayın...

Emzirme sütyeni nereden alınır?

Elija Lingerie
Elija’da seçenek çok. Pamuk ağırlıklı malzemeden üretilen, kolay açılan kopçalar ile bebeğinize rahatlıkla süt vermenize yardımcı olan destekleyici emzirme sutyenlerinin yanı sıra; dantel ve saten, içi pamuklu kumaşla kaplı, yumuşak dokulu toparlayıcı ve göğüs küçültücü emzirme sutyenleri de bulabilirsiniz. Ayrıca önden açılan ve doğal materyallerden üretilmiş sutyenler ve tamamen doğal pamuk ve lycra kumaştan yapılmış toparlayıcı özelliği olan balenli sutyenler de bulunabiliyor. Sutyenlerin yanı sıra emzirme atletleri de yer alıyor.

E-bebek, Joker ve bazı iç giyim mağazalarından bulabileceğiniz Elija çamaşırlarının satış noktalarını ve diğer modellerini görmek için www.elijalingerie.com adresini tıklayabilirsiniz.

Ebru Maternity
Dantelli ve koton modeller bulmak mümkün… Örneğin dantel modelli emzirme sutyeni hamilelikte göğüs kısmını toparlayarak sarkmalara engel oluyor. Doğum sonrasında bebeğinizi emzirirken minik kopçasını açarak rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu sutyen hem çok şık hem de çok kullanışlı. Koton model ise emzirme döneminde kaşınma ve iritasyonu önleyici koton yapıya sahiptir. Göğüs kısmında yer alan minik kopçayı açıp bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz. Ebru Maternity’de de sutyenlerin yanı sıra emzirme atletleri bulmak mümkün.

Ebru Maternity ürünleri hem kendi mağazalarından, hem de bazı hamile butiklerinden edinebilirsiniz. Adresler için www.ebrumaternity.com ‘ a göz atabilirsiniz.

Chez Elle
Sadece modal, viskon ve organik koton gibi doğa dostu malzemelerle üretilen organik hamile markası Chez Elle’in emzirme sutyenlerinde de bolca çeşit bulmak mümkün. Tıbbi, hamilelik dönemi ve annelik dönemi için özel dikilmiş, göğüs büyüklüğüne uyum sağlayarak esneyen, bedeni aşırı sıkmayan, arkadan 3 dereceli büyütülebilen ürünlerin askı kısmı geniş tutularak rahat taşıyıcılık kazandırılmış, her tip bedene uyabilecek farklı modellerde sutyenler yer alıyor. Kullanılan doğal kumaşlar göğüs ucu mantar ve benzeri oluşumları büyük ölçüde engelliyor.

Organik marka Chez Elle’in satış noktalarını öğrenmek için www.chez-elle.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bebefox
Hamile iç giyim ve bebek ürünleri markası Bebefox’ta da emzirme sutyenlerinin yanı sıra, emzirme body’leri ve atletlerini de farklı model ve renklerde bulabilmek mümkün. Rahat ve kolay açılan klipsleri sayesinde çamaşırınızı çıkarmadan bebeğinizi emzirmenizi sağlayan sutyenler rahatınız ve sağlığınız için yüzde 100 pamuklu ve esnek bir yapıya sahip penyeden üretilmiş.

Bebefox ürünlerini Nişantaşı’ndaki mağazalarında ve Joker, E-bebek gibi mağazalarda bulabilirsiniz. Diğer satış noktaları için www.bebefox.com adresini tıklayın.

Farklı markalardan seçtiğimiz 21 emzirme sütyeni modelini görmek için buraya tıklayın.

POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2