@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 29.08.2014

Ergen kız annelerine doğru iletişim için 16 öneri

Ergenlik dönemindeki kızınızın hormon değişikliği sebebiyle öfke krizi ve duygusal gel-gitler yaşaması normal. Ergen kızınızla nasıl iletişim kurmanız gerektiğini ve öfke nöbetleriyle nasıl başa çıkabileceğinizi Uzman Laura Markham anlatıyor.

Ergen kız annelerine doğru iletişim için 16 öneri shutterstock ergen genc 1
1/16
Aileler bana zaman zaman, aniden dengesizleşmeye başlayan ergen kız çocuklarıyla nasıl anlaşabileceklerini soruyorlar. Küçük kızlarının birden öfke nöbetleri geçirmeye başlaması aileler için gerçekten şok edici bir durum. 12 yaşındaki kız çocukları zaman zaman huysuz, aşırı dramatik, bencil, asık suratlı ve küstah olabiliyor. Sadece arkadaşlarına odaklanıp, ailelerini küçük görebiliyorlar. Elbette olgun, sevecen ve iyi huylu göründükleri günler de oluyor. Ancak bu çocukluk ve gençlik arasındaki çelişik durum çok yıpratıcı oluyor.

Ergen kızınızın hormonlarının etkisiyle vücudu gelişiyor. Kendini, dünyadaki yerini ve önceliklerini keşfetmeye ihtiyaç duyuyor. Büyük ihtimalle sizi ne kadar sevdiğinin ve ne kadar ihtiyaç duyduğunun tam olarak bilincinde değil, çünkü büyümenin ve bağımsız olmanın zorluklarıyla meşgul. Bu durumu kabullenebilir ve doğru ebeveynlik yapabilirseniz, bu yaşlar ilişkinizi sağlamlaştırmak için harika zamanlar olabilir.

İşte ergenliğe yeni giren kızınızla doğru iletişim kurmanız için ipuçları...
POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12