18.10.2017

Aldatma yaşanmış evliliği kurtarma yolları

Aldatma sonrasında evliliğinizi kurtarma kararı alıyorsanız yapmanız gerekenler Pudra.com'da.

Aldatmak, ya partnerinizi ya da yakın çevrenizdeki kişileri yanıltmak, ihanet etmektir. Biz aldatma kelimesini genelde karşı cinsle yaşanan ilişki açısından kullanırız. Bu durumun karşılıklı iki kişiye indirgenmiş olmasının nedeni de aldatma olayının altında yatan cinsel eylemdir. Bu yüzden affedilemez gibi görülür.

Aldatma yaşamış evlilik nasıl kurtarılır?

Aldatma sonrası çiftlerin ilişkilerini devam ettirme kararı: ilişkinin geçmişi, kişilik yapıları ve evliliğe bağlılıkları gibi çok çeşitli değişkenlerdir. Çoğu çift aldatma durumlarında evliliklerini bitirmek yerine kurtarmak için çaba sarf etmekte. Bu durumdan daha güçlü ve birbirine bağlı olarak çıkabilmekte.
 
aldatma
 

Aslında, aldatma yaşanmış evliliklerin devam edip etmeyeceği iki kişinin birbirine karşı güven geliştirip geliştiremeyeceği ile ilgilidir. Çiftler yaşanan olumsuzluklardan sonra birbirlerine tekrar güven duymaya başlarlarsa ilişkileri devam edebilir. Yapılan bazı araştırmalara göre evliliklerde yaşanan bu tür sorunlar sonrası evlilikler daha da güçlenebilmektedir.

Sakin bir şekilde düşünün ve kararınızı verin. Eğer kararınız ilişkinize devam etmekse Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz ,Uzman Tv'de  şöyle önerilerde bulundu:

Kabul edin
Her iki tarafında yaşanılan durumu kabul etmesi çok önemli. Her daim sakinliğinizi koruyun.

Yüzleşin
Yaşanılan durumu kabıl edin ve sonrasında, yaşanılan olayı tüm açıklığıyla konuşun.

Geri dönmeyin
Artık karar verdiniz ve ilişkinizi devam ettireceksiniz. Tekrar aldatılma hikayesine dönerseniz ilişkiyi çıkmaza sürüklersiniz. Çözüm odaklı olarak ilerleyin. Yüzleşmeden sonra aldatılma hikayesinden bir daha bahsetmeyin.

Birbirinizi suçlamayın
Aldatan taraf, aldatma gerekçesi olarak karşı tarafı suçlamamalıdır. “Sen de şöyle yaptın, o yüzden evden uzaklaştım” gibi cümleler, ilişkinin kurtarılmasını imkansız hale getirmektedir.

Psikolojik destek alın
Her iki tarafında birbirini anlaması için bir uzmandan yardım almak, ilişki açısından çok önemlidir. Aldatma konusu her açıldığında herkes kendini haklı görecektir. Bu durumda hem bir uzman hem de olaylara dışardan bakan bir göz daha iyi olacaktır.

Güzel günlerden bahsedin
Yaşanılan güzel anılardan bahsetmek ilişkiyi taze tutacaktır. İlk günlerinizi hatırlayın. İlişkiye başlarken yaşanılanlardan bahsederek birbirinize ne kadar aşık olduğunuzdan söz edin.

Tatile çıkın
Kafanızı dinleyebileceğiniz bir hafta sonu tatili ya da yurt dışı seyehati düzenleyin. Yeni anılar biriktirmek, kötü anılarınızı unutmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer kararınız ayrılmaksa unutmayın, bazen ayrılmak da bir çözüm yolu olabilir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER