@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 10.01.2017

Ayrılmanız hata mıydı?

Ayrılık herkes için zor özellikle doğru bir karar verdiğinizden emin değilseniz. Ayrılmanızın hata olduğunu gösteren işaretleri Pudra.com yazdı.

Ayrılmanızın üzerinden yeterince zaman geçti ancak hala ilk günkü gibi üzülüyor musunuz? Çevrenizdekiler size yolunuza devam etmenizi söylemekten sıkıldı mı? Hatta siz de devam etmek için çabalamaktan ve başarısız olmaktan yoruldunuz mu? Belki de tüm bunların sebebi yanlış bir karar vermiş olmanız. Elbette her ayrılık zor hep akılda bir soru işareti kalıyor ama bir şekilde önümüze bakmayı öğrenmemiz gerek. Zaten eski sevgiliye geri dönmemek için neden bulmak kolay, ayrılığın bir hata olduğunu kabullenip geri dönmek ise zor bir karar. Peki, ya geride bıraktığınız kişi doğru kişiyse? Ya hayatınızın aşkını anlık bir öfke ya da kırgınlık yüzünden kaybettiyseniz? Bundan emin olmak için, çevrenizdeki "yoluna devam et, başkasını bul, unut onu" seslerini susturup kendinizi dinlemeniz lazım. İşte iç sesinizi dinlerken size yardımcı olacak sorular...Ayrılmanız hata mıydı?
Bir ilişkide olmayı mı özlediniz yoksa onu mu?

Ayrılığınızı düşünürken kendinize sormanız gereken ilk soru bu. Şu an mutsuz olma sebebiniz yalnız olmanız mı? Yanınızda birinin olması sizi mutlu eder mi? Yoksa sadece eski sevgilinizi mi istiyorsunuz? Özellikle de uzun bir ilişkiden çıktıysanız, yalnız olmaya alışmanız, bir ilişkinin hayatınıza getirdikleri olmadan yaşamanız zor olabilir ve çoğu zaman bu yalnızlığa geçişte yaşanan sorunlar özlemle karıştırılır. Gerçekten özlediğiniz bir ilişkinin parçası olmak mı yoksa eski sevgiliniz mi emin olmanız gerekir. Bunun için birkaç flört denemesinde bulunmanız da size yardımcı olabilir. Başka biriyle eski sevgilinizi düşünmeden iyi vakit geçirebiliyorsanız, bir şeyleri geride bırakmanız o kadar da yanlış olmamış demektir.


İlişkinizi nasıl hatırlıyorsunuz?

Anlaşarak ayrılmış olsanız bile ilişkinizin bitmesi için birçok sebebiniz olabilir. Tartışmalarınız, fikir ayrılıklarınız, sorunlarınız sizi ayrılık noktasına getirebilir. Peki, şimdi dönüp baktığınızda bunları hatırlıyor musunuz? Yoksa tek aklınıza gelen mutlu günleriniz mi? Eğer düşündüğünüz tek şey mutlu günlerinizse, barışmak sadece kendinizi kandırmak olur. Çünkü aynı sorunların tekrar önünüze gelmeyeceğinin garantisi yok. Ama sorunlu olduğunuz günleri de düşünüp, ders çıkarmayı başarıyorsanız hatta en kötü zamanlarınızı bile özlüyorsanız ilişkiniz bir şansı daha hak ediyor olabilir.


Beraber bir geleceğiniz olduğuna inanıyor musunuz?

Evet, aşk çok önemli ama kabul edelim tek başına yeterli değil. Eski sevgilinizi çok özlüyor, çok seviyor ve onsuz yapamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ama ilişkinizi bitirmek için birçok sebebiniz vardı. Şimdi tüm bu sebeplere rağmen birlikte bir gelecek kurabileceğinize inanıyor musunuz? Sorunlarınızı aşıp yolunuza beraber devam edebilecek misiniz? Yoksa siz de içten içe birkaç ay sonra aynı sorunların tekrar başlayacağını biliyor musunuz? Eğer ilişkinizi tekrar başlatmayı sadece biraz daha fazla zaman geçirebilmek için istiyorsanız, bunun ikiniz için de daha zor olacağını düşünmeniz gerek.
 

Ayrılmanız hata mıydı? 2
Gerçekten sizin için en iyisi o mu?

Çoğumuz ayrılığın ardından tanıştığımız herkesi eski sevgilimizle kıyaslarız. Eğer kızgınlığımız büyükse, bu kıyastan eski sevgilimizi mağlup çıkarmaya çalışırız. Ancak buna rağmen içten içe onun en iyi olduğunu hissetmeye devam ediyorsanız, bir yerlerde hata yapmış olabilirsiniz. Birçok insanla görüşmenize hatta yeni bir ilişki denemenize rağmen hala onun ne kadar özel bir insan olduğunu, hiç kimsenin sizi onun kadar tamamlayamayacağını düşünüyorsanız bu yeniden denemeniz için en önemli işaret olabilir. 


Aşılamaz sorunlarınız mı vardı?

Ayrılmanızın gerçek sebebi, tartışmalarınızın altında yatan neden neydi? Uzak mesafe ilişkisi yaşamanız mı, görüş ayrılığı mı yoksa aldatma gibi telafisi zor bir durum mu? Bu sebep hala var mı ve siz bunu çözmek için ne kadar fedakarlık yapmaya hazırsınız? Eğer sevgiliniz başka bir şehre taşındığı için ayrıldıysanız, tekrar başladığınızda bu durumu aşmak için neler yapabilirsiniz? Sorun görüş ayrılığınız ise ona olan sevginiz gerçekten inançlarınızdan daha mı büyük? Ya da sizi aldatması unutabileceğiniz bir şey mi? Tüm bu sorulara cevap vermek zor biliyoruz. Ama ilişkiye tekrar başlama kararı vermeden önce bunları düşünmenizde fayda var. Sorunlarını gerçekten aşacağınıza emin olmadan attığınız bir adım sadece daha büyük hayal kırıklıklarına neden olur.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Eski sevgiliyi geri kazanmanın yolları
İlişkiniz bitmiş olmasına rağmen, sevginiz hala bitmemiş olabilir. Doğru adımlarla bitmiş bir ilişkiyi yeniden başlatmak zor değil. Eski sevgiliyi geri kazanmanın yollarını Pudra.com yazdı.

Eski sevgilinizi nasıl unutursunuz?
Ayrılığın üzerinden yeterince zaman geçmiş olmasına rağmen hala eski sevgilinizi unutamadınız mı? Eski sevgilinizi unutmanız için neler yapabileceğinizi Pudra.com yazdı.

Ayrılık zamanının geldiğini nasıl anlarsınız?
İlişkinizde bir şeylerin bir süredir yanlış gittiğini düşünüyorsunuz ancak sorunun ne olduğunu bir türlü anlayamıyor musunuz? Belki de artık sizin için ayrılık zamanı geldi. İlişkinizde sona yaklaştığınızı gösteren işaretleri Pudra.com yazdı.

Eski sevgiliniz hayatınıza neler kattı?
Ayrıldıktan hemen sonra olmasa da, eski sevgililerin hayatımıza katkılarını zamanla fark edebiliriz. Eski sevgililerin bizi nasıl olgunlaştırdığını ve bize neler öğrettiklerini yazdık.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER