@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 28.12.2015

Sevgiliniz eski sevgilisini unutamadı mı?

Bir ilişkiye başlamanın ilk kuralı eskileri geçmişte bırakabilmek. Sevgiliniz bunu yapabildi mi yoksa eski sevgilisi hala aklında mı? Cevabı Pudra.com'da.

Sevgilinizin eski sevgilisi hangi durumlarda tehlikelidir? Sürekli aradığında, hayatınıza dahil olduğunda ya da geçmişi hatırlatmaya çalıştığında mı? Bunların hepsi yanlış giden bir şeylerin işaretleri ancak asıl tehlike partneriniz eski sevgilisini aklından atamadığında ortaya çıkıyor. Çünkü eski sevgilisi ne yaparsa yapsın, sevgiliniz onu aklından çıkardıysa başarılı olamaz. Ancak erkek arkadaşınız sizinle birlikte olmasına rağmen eski aşkını unutamadıysa yapacağınız pek de bir şey yok. Peki, bunu anlamak mümkün mü? Erkeklerin bu konuda dürüst olması çok rastlanan bir durum olmadığından, cevabı sizin bulmanız gerekiyor. İşte sevgilinizin aklının hala eski sevgilisinde olduğunu gösteren işaretler...Sevgiliniz eski sevgilisini unutamadı mı?
Sürekli eski sevgilisinden mi bahsediyor?

Birini hala unutamamış olmanın en net işareti, sürekli ondan bahsetmek. Sevgiliniz hiç gerek yokken bile durup durup eski sevgilisiyle ilgili bir şeyler mi anlatıyor? Hiç tanımadığınız birinin en sevdiği yemekten tutun da nasıl uyuduğuna kadar her şeyi biliyor musunuz? Bu durumda şüphelenmekte pek de haksız değilsiniz, sevgiliniz hala eski sevgilisini düşünüyor olabilir. Ancak bir karara varmadan önce dikkat etmenizde, arada bir geçen konuşmaları abartmadığınıza emin olmalısınız. Sonuçta siz de dahil olmak üzere hiç kimse geçmişini bir anda aklından silip atamaz. Burada önemli olan sevgilinizin geçmişinin sizin ilişkinizin ne kadarında yer aldığı.


İlişkinizi arkadaşlarına duyurmak istemiyor mu?

İlişkiniz başlayalı aylar oldu ancak hala hiçbir arkadaşıyla tanışmadınız mı? Bu konudaki tüm isteklerinize bir bahane buluyorsa, ortada bir sorun olduğu kesin. Tabii sizin arkadaşlarıyla anlaşamayacağınızı da düşünebilir. Ama özellikle eski sevgilisiyle ortak arkadaşları varsa ve sizi onlardan uzak tutuyorsa, sorun muhtemelen eski sevgilisini unutamaması. Belki de sizin varlığınızı eski sevgilisinin duymasını istemiyordur. Aynı şekilde sosyal medya hesaplarında sizinle ilgili en ufak bir paylaşımda bile bulunmaması da birilerinden bir şeyler gizlediğinin işareti olabilir. Bu durumda 'Kim hayatından çıkardığı ve sevmediği birinden yeni ilişkisini gizler ki!' diye düşünmekte hiç haksız değilsiniz.


Hala iletişim kuruyorlar mı?

Geçmişe saygı duymak, ilişkiyi güzel bir şekilde bitirmek ve arkadaş kalabilmek elbette çok güzel. Ancak bu arkadaşlık olması gerekenden daha samimiyse ortada bir sorun var. Sık sık buluşmaları, eski sevgilisinin hala bir sıkıntısı olduğunda sevgilinizi araması ve onun da koşarak yardıma gitmesi, hatta sevgilinizin bir derdi olduğunda sizin yerinize eski sevgilisiyle paylaşmayı tercih etmesi bir şeylerin hala bitmediğinin işareti. Elbette uzun süreli ilişki yaşamış kişilerin bağlarının tamamen koparmaması anlaşılabilir, fakat konudaki rahatsızlığınızı dile getirmenizde fayda var. Ancak sizin rahatsızlığınıza rağmen devam eden bir şeyler varsa, sevgilinizle konuşmalısınız.


Ayrılıklarından acıyla mı bahsediyor?

Birbirinize geçmişinizi açıkça anlatabilmeniz ilk başta çok güzel gelse de zamanla rahatsız edici olabilir. Özellikle karşınızda hala eski ilişkisinin yasını tutan biri varsa... Sevgilinizin ayrılık sürecinde nasıl acı çektiğini, ne kadar zorlandığını uzun uzun ve sürekli anlatması bir şeyleri tam olarak atlatamadığını gösterir. Eski sevgilisinden nefretle ya da öfkeyle bahsetmesi de sizi yanıltmasın, tüm bunlar en az aşk kadar güçlü duygular ve her an bir hesaplaşma görüşmesine neden olabilirler.
sevgiliniz eski sevgilisini unutamadı mı?


Eşyaları hala evde mi?

Eski sevgililerin hayatınıza kattığı şeylerden en önemlisi anılar... İlişki bitti diye tüm anıları yok etmenize de gerek yok. Ancak bu anıların göz önünde durmasına da gerek yok. Sevgilinizin evinin her yanında hala eski sevgilisinden gelmiş hediyeler, hatta ona ait özel eşyalar duruyorsa rahatsız olmanız doğal. Belki sevgiliniz o eşyaların varlığının bile farkında değil. Ama bu konudaki rahatsızlığınızı belirtmenize rağmen kaldırmamakta ısrarcıysa, maalesef eski ilişkisini tam olarak bitiremediğini söyleyebiliriz.
 

Sizi onunla kıyaslıyor mu?

Ne yaparsanız yapın, ne kadar uğraşırsanız uğraşın hala sevgilinizin gözünde eski büyük aşkının yerini alamadınız mı? Sürekli sizden daha iyi yemek yaptığını, daha bakımlı olduğunu duymaktan bıkmış olmalısınız. Sadece olumlu yönleri değil, bazı konularda eski sevgilisinin sizin kadar iyi olmadığını söylemesi bile rahatsız edici olabilir. Çünkü bu aslında hem aklında hem kalbinde hala eski ilişkisinin izlerini taşıdığını gösterir. Sizi onunla kıyaslaması, onu ulaşılabilecek en mükemmel nokta olarak gördüğünün de işareti maalesef. Eski sevgilisine bu kadar anlam yükleyen birinin yeni ilişkisine odaklanması mümkün değil tabii.


Ailesi eski sevgilisini mi destekliyor?

İlişkinin daha başlarındaysanız, sevgilinizin sizden ailesine bahsetmemesi anlaşılabilir. Ancak sizi bilinçli olarak uzun süre onlardan uzak tutması pek de hayra alamet değil. Bir de buna annesinin oğluyla her konuşmasında eski sevgilisini sorması ekleniyorsa dikkatli olmanızda fayda var. Hatta sizinle tanıştıklarında, oğullarının eski sevgiliyle ne kadar iyi anlaştıklarını anlatıyorlarsa sorun büyük demektir. Çünkü eğer erkek arkadaşınız eski sevgilisini tamamen unutmuş olsa ailesi de bunu dile getirmez. Böyle olmasa bile bugün sizi savunan sevgiliniz yarın annesinin sözünü dinlemeye karar verebilir, annelerin oğulları üzerindeki etkilerini küçümsemeyin!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER