@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 02.09.2009

Kadını orgazma ulaştıran 6 yol

Pek çok kadın ya hiç orgazm olamıyor ya da çok zor doyuma ulaşıyor. Orgazmı yaşamak için bu 6 öneriye dikkat!

Orgazm taklidi yapmaktan yorulduğunuzu ve seksin zirve anı olan gerçek orgazma ulaşmanın sizin de hakkınız olduğunu düşünüyorsanız, orgazma ulaşma yollarını dikkatle okuyun.

Kadını orgazma ulaştıran 6 yol

Partnerinizi ağırdan alması konusunda yönlendirin
Eşinizin kendi orgazma ulaşma süresini mümkün olduğunca uzatması gerekir. Bu süre, bir yandan sizin ilişkiye ruhsal ve fiziksel yönden ne kadar hazır olduğunuzla, bir yandan da ilişkide duyarlı bölgelerinizin ne kadar uyarıldığıyla ilgilidir.

Klitorisi uyaran pozisyonu bulun
Çoğu kadında orgazm için direkt klitoris uyarısı gerekir. Klitorisin en iyi uyarıldığı pozisyon, erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Yüz yüze bakılabilir olması nedeniyle bu, duygusal özellikleri en güçlü pozisyondur. Klitorisin en az uyarıldığı, yüz yüze bakılmaması nedeniyle duygusal temasın en az olduğu pozisyon ise kadının arkasını döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur.

Ön sevişme dönemini uzun tutmaya çalışın
Yeterince hazır olmadan ilişkiye başladığınızda, genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması yetersiz olduğundan, orgazma ulaşmakta güçlük çekebilirsiniz. Ancak ön sevişme döneminin gereğinden fazla uzun tutulması da hem erkeğin hem kadının orgazm olma süresini ve orgazm şiddetini olumsuz etkiler.

Bırakın dokunsun
Eşinize ön sevişme ve tüm sevişme boyunca erojen bölgelerinize dokunmasından hoşlandığınızı belli edin ki buna devam etsin. Erojen bölgelerinizin uyarılması, ilişkiye daha hazır olmanızı sağlamanın yanında, orgazm olmanızı daha kolaylaştıracaktır.

Bol bol seks yapın

Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazıları bir kısım ilişkide olurlar, bir kısım ilişkide olamazlar. Unutmayın ki vajinal orgazm, öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür. Defalarca ilişkide bulunarak o yetiyi kazanabilirsiniz.

“Boyu değil işlevi” klişesinin gerçek olduğuna inanın
Orgazma ulaşmakta güçlük çekiyorsanız, eşinizin penis boyunu suçlamayın! Vajinanın alt 1/3’lük kısmı zengin bir sinir ağına sahipken, üst 2/3’lük kısmında sinir lifleri nispeten daha azdır. Bu nedenle alt 1/3’lük kısım dokunma, ağrı gibi duyaranlara karşı çok daha hassastır. Bu, penis uzunluğunun, kadının tatmin olmasıyla hiçbir ilişkisi olamayacağının göstergelerindendir. Penis, zengin sinir lifleri içeriği nedeniyle en çok vajinanın alt 1/3’lük kısmını uyarır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER