Ntvmsnbc.com 05.07.2012

Kriz seks hayatını vurdu

Ekonomik kriz çiftlerin cinsel hayatını da olumsuz yönde etkiledi. Araştırmaya göre, kriz kadınları daha çok etkiliyor.

İngiliz araştırma kuruluşu Vision Critical tarafından gerçekleştirilen araştırma, AB vatandaşlarının ekonomik krizden dolayı cinsel ilişkiye daha az girdiklerini gözler önüne seriyor. Aralarında Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere'nin de bulunduğu yedi AB üyesi ülkede, 6249 kişi arasında yapılan araştırmaya göre, AB halkının yüzde 15'i ekonomik krizden dolayı cinsel hayatını askıya almış durumda.

Kriz seks hayatını vurdu

Ankete katılanların yüzde 83'ü ekonomik krizden dolayı gelecek korkusu taşıdıklarını dile getirirken, gelecek korkusu taşıyanların yüzde 59'u her şeye rağmen cinsel hayatları dahil, yaşam tarzında hiçbir değişikliğe gitmediklerini belirtiyor. Ekonomik krizden dolayı cinsel yaşamı etkinlenenlerin başında İspanyollar bulunuyor. İspanyolların yüzde 34'ü eskisi kadar sık cinsel ilişkiye girmediklerini dile getirirken, İtalya'da ankete katılan her 5 kişiden biri ekonomik krizden dolayı streste olduğunu ve bu çerçevede cinsel istek hisetmediklerini belirtiyor.

Vision Critical, ekonomik krizden kadınların erkeklere oranla daha fazla etkilendiklerini gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre, kadınların yüzde 17'si ekonomik krizden dolayı cinsel yaşamlarının olumsuz yönde etkilendiğini dile getirirken, erkeklerde bu oran yaklaşık yüzde 14 civarında.

Ekonomik krizin cinsel hayatı en az etkilediği AB ülkesi ise Belçika. Belçikalıların yüzde 90'ı ekonomik krizin cinsel yaşamlarında hiçbir etkisinin olmadığına dikkat çekiyor. AB adına önemli bir cinsel güç artırıcı ilaç firması tarafından finanse edilen araştırmada, ekonomik krizden etkilenen ülkeler arasında Yunanistan'ın yer almaması ise dikkat çekici.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER