pudra.com 01.06.2009

Masajla baştan çıkarın

Gerçek bir ortam yaratıp, gerçek tekniklerle masaj yaparak partnerinizi baştan çıkarın!

 
erkek masaj seksi cinsel
Birebir ten teması olarak da düşünüldüğünde masaj zaten oldukça baltan çıkarıcı bir durumdur. Ama siz bir de mumlar ve müziklerle ortamı yaratıp, yağları onun vücuduna sürdüğünüzde onu rahatlatırken, bir yandan da nasıl heyecanlandırabileceğinizi tahmin bile edemezsiniz!

Atmosferi oluşturun
Masajın daha da etkili olması için en az yapılan masaj kadar önemli olan şey ortamdır. İdeal bir masaj ortamı nasıl yaratılır diye merak ediyorsanız… Öncelikle ışıkların kısık veya kapalı olması gerekir. Odanın belli yerlerine koyacağınız mumlar yeterli olan loş aydınlatmayı sağlayacaktır. Atmosfere uygun yumuşak bir müzik cd’sini de koyduktan sonra geriye yağlarınızı hazırlamak kalıyor.

Masajın ‘olmazsa olmaz’ı yağlar
Yağlar masajın en önemli parçasıdır. Masaj yağları vücut kremlerine nazaran ciltte daha fazla kalıcılık ve cilt üzerinde daha kolay bir akışkanlık için tasarlanmıştır. Bu konuda sizlere aromaterapi masaj yağlarını tavsiye ederiz. Örneğin The Body Shop’ın Aromaterapi serisi kasları gevşetmek, gerginliği azaltmak gibi özelliklere sahip masaj yağlarından oluşuyor. Mutlaka siz de buradan partnerinize uygun masaj yağını bulabilirsiniz.

İletişim kurun
Masaj yaparken tamamen sessizlik daha iyi olur gibi düşünülebilir, ama uzmanlar arada bir sözlü iletişim kurmanın aranızdaki bağı daha da kuvvetlendireceğini söylüyor. Tabi bu sürekli konuşun ve ona gününüzün nasıl geçtiğin anlatın anlamın gelmiyor! Arada bir, çok yumuşak bir ses tonuyla “İyi geliyor mu?”, “Şu an yaptığım baskı iyi mi?” gibi sorular sorun.

Hareketler hep yavaş

Dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj için hareketlerinizin hep yumuşak olması gerekir. Masajın kalbe doğru bir yönde yapılması kan dolaşımını hızlandıracağından daha sağlıklı olacaktır.

Yatağın konforu
Beyaz bir nevresim her zaman ferah ve dinlendirici bir ortam yaratacaktır. Ayrıca yatağın yumuşak olması da önemlidir. Bu ortamı hazırladıktan sonra maksimum konfor için, partneriniz yatağa yattığında başının, dizlerinin ve ayak bileklerinin altına küçük, yumuşak yastıklar koymayı unutmayın!

Masajın aşamaları

Biraz da teknik bilgi verelim! Masajın açılışı her zaman ‘sıvazlama’ hareketleriyle olur. Burada uzun hareketler söz konusudur ve ellerin tamamı temas halindedir. Beden ısınmaya başlar ve ikinci aşama olan ‘yoğurma’ya geçilir. Burada kasları yumuşatmak amaçlanır ve masajın temelini oluşturur. Üçüncü aşama ise kasların arasında biriken toksinleri atmak ve kanın dolaşımını hızlandırmak için uygulanan aşama yani ‘darbeleme’dir. Son aşama olan ‘titreşim’ ise kasları dinlendirmek ve yumuşatmak için yapılır. Masaj bu şekilde tamamlanır.


PUDRA'YI TAKİP EDİN
Popüler Galeriler
cagatay ulusoy instagram pos unlu paylasim 13nisan 20nisan 2015
giyinme odasi closet room best en guzel iyi dekorasyon giyim kiyafet alisveris 13
coachella 2015 muzik sanat festival stil kadin moda
bikini mayo 2015 trend yaz sezon deniz kum gunes3 moda kadin
denim 2015 stil moda kadin kot dar 28
dilek hanif koton 2015 ilkbahar yaz koton moda yeni koleksiyon
hm conscious exclusive koleksiyon collection ilkbahar yaz 2015
atalier pronovias gelinlik sonbahar kis model dugun evlilik gelin3
EN YENİLER