gazeteport.com 30.09.2009

Seks Günlükleri

Bettina Arndt, kitabı Seks Günlüğü: ‘Kadınlar Neden Seksten ve Yatak Odası Savaşlarından Kaçar? ile çiftlerin sekse olan bakışını ele alıyor.

'Seks günlükleri', kadınların ve erkeklerin sekse olan bakış açısını ortaya koyması bakımından ilginç bir kitap.

Seks Günlükleri

İngiltere'de yapılan bir araştırmada uzun süreli ilişkilerde seks için heyecanın azaldığı tespit edilirken, bunu daha çok kadınlar için geçerli olduğu dikkat çekti.

İncelenen seks günlüklerinde erkeklerin heyecan olmadan yaşanan sekse de rıza gösterdikleri ortaya çıkardı. Erkekler, duyguları harekete geçmese de, rutin seksi razı, kadınlarda ise durum tam tersi. Kadınlar, canları istemediği takdirde kesinlikle denemeyeceklerini söylüyor.

Avustralyalı seks terapisti Bettina Arndt’ın ‘Kadınlar Neden Seksten ve Yatak Odası Savaşlarından Kaçar?’ isimli kitabında yer alan çalışmada kadınlar kendilerini seksi hissetmediklerinde sevişmek istemiyor.

Arndt, kitapta kadınlara seks hayatlarını canlandıracak tavsiyeler de veriyor: “Çocuklardan kendinize zaman ayıramıyorsanız mutlaka haftada birkaç kez bebeğinizi bebek bakıcısına emanet edin ve kendinize vakit ayırın. Eşinizi, sevgilinizi bir otele davet edin, odanıza şampanya sipariş edin. Yeni iç çamaşırları alın”

Yazarın tavsiyeleri arasında seks oyuncakları da var. Fantezi üretmeleri için çiftleri teşvik eden terapistin kitabı, hiç de şaşırılmayacağı üzere İngiltere'de en çok satanlar arasında.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER