@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 19.02.2016

Erkekler neden yalan söyler?

Küçük beyaz yalanlar, ilişkilerin bir parçası! Bazen erkekler için hayat kurtarıcı olabiliyorlar. Erkeklerin yalan söyleme nedenlerini Pudra.com araştırdı.

"Küçük beyaz yalan" tanımını hepimiz duymuşuzdur. Karşınızdakine ciddi zararlar vermeyen ve durumu kurtarmak için söylenen bu küçük yalanlar aslında ilişkilerin de bir parçası. Hem kadınlar hem de erkekler ilişki boyunca bu yalanlara başvuruyor. Ancak yapılan araştırmalara göre özellikle erkekler yalana çok daha fazla başvuruyor. Yalan söylemelerinin sebebi olarak hayatı kolaylaştırmak istediklerini gösteriyorlar. Her ne kadar başlangıçta zararsız görünse de bu durum ilişkinin ilerleyen dönemlerinde sorun oluşturabiliyor. Yalanı alışkanlık haline getiren erkek zamanla önemli konularda da yalan söylemeye başlıyor ve ilişkinin en önemli dinamiği olan güven duygusuna zarar veriyor. Bu yüzden de erkeklerin neden yalan söylediklerini anlayıp en baştan müdahale etmekte fayda var. İşte erkeklerin yalan söyleme nedenleri...Erkekler neden yalan söyler?
Triple uğraşmak istemiyorlar

Erkeklerin yalan söylemelerindeki başlıca sebep aslında kadınların tavırlarıyla uğraşmak istememeleri. Arkadaşlarıyla dışarı çıktığını söylemek yerine toplantıya kaldığını ya da mesaj atanın Ayşe yerine Ahmet olduğunu söylemeyi tercih ediyorlar çünkü görecekleri tepkiden korkuyorlar. Aslında kötü bir niyetleri olmasa bile partnerlerinin bunu yanlış anlayabileceğinden çekiniyorlar. Birçok erkek yanlış bir şey yapmasalar bile kadınların durumu abarttığından şikayetçi, bu yüzden tartışmak yerine yalan söylemek onlara daha kolay geliyor.


Karşılarındaki kadını etkilemeye çalışıyorlar

Özellikle ilişkinin başlarındaysanız erkeklerin yalan söyleme sebepleri genellikle sizi etkilemek oluyor. Erkeklerin kadınlara söyledikleri yalanların çoğu kendilerini daha akıllı, yetenekli ya da başarılı göstermek için. Bu amaçla bazen yalana başvurmak erkeklere o kadar da yanlış gelmiyor. Elbette ilişkinin başlarında herkes karşısındakini etkilemek ister ancak bunu başarabilmek için yalan söylemek aslında düşük özgüveninin bir işareti. Bu durum, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde erkeğin kendini yetersiz hissettiği her anda yalana başvurmasına ve buna bağlı olarak daha ciddi sorunlara neden olabiliyor.
Erkekler neden yalan söyler? 1


Kırmak istemiyorlar

Erkekler için bir kadını reddetmek ya da bir ilişkiyi açıkça bitirmek oldukça zor. Bu cesarete sahip olmadıkları için de yalana başvurmayı tercih ediyorlar. "Bu aralar çok yoğunum her akşam toplantı var" cümlesini duyduğunuzda eğer yalan olduğunu biliyorsanız, bu cümlenin aslında "Sana ayıracak vaktim yok" anlamına geldiğinden emin olabilirsiniz. Ya da "Şu an bir ilişki istemiyorum cümlesi" aslında "Seninle birlikte olmak istemiyorum"; "Sorun sende değil bende" ise "Seni artık eskisi kadar sevmiyorum" demek. Ancak erkekler bunların çok kaba ya da sert kaçacağını düşünerek kibar yalanları tercih ediyorlar. Böylece karşılarındaki kadına iyilik yaptıklarını düşünseler de aslında, terk edilmesinin gerçek sebebini bile öğrenememek kadını daha çok üzüyor.


Karar vermekte zorlanıyorlar

Erkeklerin yalan söylemesinin başlıca sebeplerinden biri de karar verme konusunda sorun yaşamaları. İlişkinizle ilgili karar vermek konusunda zorlandıklarında ya da kendilerini pek de rahat hissetmediklerinde, akıllarına gelen ilk yalana başvurmayı tercih ediyorlar. Çünkü çoğu erkek için önemli bir karar vermeyi ertelemenin en kolay yolu, anı kurtaracak basit bir yalan söylemek. Böyle bir durumla karşılaşmamak için karşınızdaki erkeği karar vermeye zorlamamalısınız.


Kadınlara güvenmiyorlar

Birçok erkek kadınların dedikleri ile yaptıklarının tutmadığı konusunda hemfikir. Bu yüzden de siz ne kadar dürüst olsanız da ne kadar ona anlayış göstereceğinizi söyleseniz de erkekler size güvenmiyor. Partnerinize eski sevgilisini sorduğunuzda, bu konuyu asla dert etmediğini söylediğinizde, onun duyduğu aslında "Eğer eski sevgilin hakkında tek bir iyi kelime duyarsam, senin için iyi olmaz" oluyor. Bu yüzden yalan söylemeyi tercih ediyorlar, çünkü aslında karşısındaki kadının gerçekle baş edebileceğine inanmıyorlar.


Konuyla ilgili diğer yazılarımız
Erkeklere sorduk: Sevişirken ne düşünüyorlar?
Erkekler seks sırasında birçok farklı şey düşünebiliyor hatta bazen bunu tercih ediyorlar. Pudra.com erkeklere sevişirken ne düşündüklerini sordu.

​Erkeklerin kadınlardan soğuma nedenleri
Her şey iyi gidiyor gibi görünürken erkekler kadınlardan birden soğuyup uzaklaşabilir. Pudra.com editörleri olarak çevremizdeki erkeklere bir kadından soğuma nedenlerini sorduk.

Aldatıldığınızı anlamak için 8 ipucu
Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız, basit birkaç ipucuyla kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz. Aldatan erkeği yakalatan adımlar Pudra.com’da.

Erkeklere sormamanız gereken sorular
Bazı sorularla erkek arkadaşınızı kendinizden uzaklaştırıyor ve istemeden ilişkinize zarar veriyor olabilirsiniz. Pudra.com erkeklerin duymaktan hiç hoşlanmadığı o soruları yazdı.


Etiket: ilişki, erkekler, yalan
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER