gazeteport 03.11.2009

Kadınlar için ideal eş olma rehberi

İngiliz basınından Times, kadınlara özel küçük bir rehberle nasıl iyi eş olunabileceğini söylüyor. Dinlemekte fayda var.

Ne kadar iyi bir kadın, ideal bir eşsiniz? 21. yüzyılın ilk on yıllık süresinde en sakat sorulardan biri bu hiç kuşku yok ki... 1950'li yıllardaki anlayıştan çok uzakta bir profil çizen 'iyi eş' kavramı, özellikle de kadınlar için bugün fazlasıyla değişti. 2009'da bir kadının OLMAK isteyeceği şeyler gitgide çoğaldı; iyi kariyer, iyi anne, iyi arkadaş, iyi evlat, yaşına göre iyi görünmek, yatakta iyi olmak, peki ama iyi eş?

Kadınlar için ideal eş olma rehberi

Gözümüze gözümüze sokulan pek çok 'iyi kadın', bugünlerde 'iyi eş'liğin ne olduğunu kadınların sorgulamasına neden oldu. Özellikle ABD Başkanı Barack Obama'nın daha dün Cadılar Bayramı için 'leopar' olan eşi Michelle Obama, bu örneklerin en başında kabul ediliyor. Görevini her daim yerine getiren kadın, erkeğinin arkasında dimdik ayakta dururken, onu kollamaktan geri kalmıyor. Evet, evet Michelle için yazılan hikaye bu!

Peki siz hikayenizin neresindesiniz? Timesonline internet sitesinde Shane Watson'ın kaleme aldığı makaleye göz atalım. Watson, Samantha Cameron, Sarah Brown ve Michelle Obama'dan yola çıkarak politik kimlikli erkeklerin onlar kadar politik görünen karılarına dokundurarak 'iyi eş'i arıyor.

ONA ÖNCELİK VERİN
Eğer kocanıza omuz silker ve onu ihmal ederseniz, evliliğiniz için tehlike çanları çalıyor, bunu baştan bilin. Kocaya verilen rolde onu eksik hissettirmek, yapılacak en korkunç şey! Baskın hayatınızı bir kenara bırakın ve kocanıza yer verin. Onun düşüncelerini önemsediğinizi onu yüreklendirerek ona anlatın. Size verdiği önerileri yaptığınızda bunları yerine getirdiğinizi söyleyin. Onu alkışlayın, methedin. Kimi zaman yaptıklarınızı görmemesi olası, bu nedenle siz dikkati üzerinize çekin ve görmesini sağlayın. Ama asla kişiliğinizden ödün vermeyin.

SEKS YAPIN
Nasıl bir adamın sekssiz mutlu olabileceğiniz düşünebilirsiniz ki? Cinselliğinizi yeniden keşfetmeye ve onu içeri davet etmeye ne dersiniz? Artık yorgun olduğunuzu söylemeyin, başınızın ağrıdığını da. Bu numaraları çoktan öğrendiler ve 'yemezler'. Üstelik seksin insan yaşamına katkısını düşünecek olursak, iletişiminiz için hazine değerinde. Yatak odanıza kilit vurmaktan vazgeçin, horladığı için ondan nefret etmekten de.

NAZİK OLUN, ONU DESTEKLEYİN

Erkekler, kaba kadınlardan hoşlanmaz, aklınızdan çıkarmayın. Sinirlendiğinizde biraz düşünün ve bir süre bunu belli etmemeye çalışın. Bakın sular nasıl duruluyor. Kimi zaman ince bir sesle durumu kurtarabilir, içinizdeki masum kadını daha da dışarı çıkarabilirsiniz. Destekleme konusundan bahsetmiştik bahsetmesine ancak iş konusunda onu sakın yabana atmayın. Erkekler, işlerini önemser ve önemsenmelerini de isterler. Kulağınıza küpe olsun, unutmayın!

KİN TUTMAKTAN KAÇININ
Bakın bu çok önemli! Karşıt düşünceler, bağırışlar, o eski güzel günleri bir anda havaya uçurdu değil mi? Ancak bunları beyninizin kasalarına kilitlemekten vazgeçin artık. Kırılan kalplerinizin buna izin vermeyeceğini tahmin etmek mümkün ancak tutulan kin, evliliği sadece kötüye götürür. Her tartışmada eski defterleri karıştırmak ve kilitli kasaları ortalığa saçmak ne kadar iyi olabilir, bir düşünsenize? "Ben bu adamı neden sevdim?" sorusuna karşılık olarak "Bu adam beni neden sevdi?" sorusunu da akla getirmek gerek. Bazen empati, hayat kurtarır!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER