03.11.2017

Kış düğünü yapanlara 5 tavsiye

Hayalinizdeki kış düğününü gerçekleştirmek için 5 tavsiye Pudra.com'da.

Çiftlerin yaşamlarındaki en özel günlerden biri olan düğünleri planlamak önemlidir. Düğünün konsepti, menüsü, davetiyesi, dekorun rengi ve aydınlatacak ışık düzenine kadar bütün ayrıntıları düşünmek gerekir. Bir de düğün kışın olacaksa sorumluluğunuz 2 katına çıkar. Dışarıdaki soğuk havaya karşın, düğün mekanında konukların içini ısıtacak davetkar bir ortam yaratmanız gerekir.

Kış düğünü yapanlara 5 tavsiye

Çiftlerin hayalindeki düğünü planlamak düşünüldüğünden daha çok vakit alabilir. Ayrıca düğünü organize ederken birçok küçük detay ve aksilikler çıkabilir. Ortaya çıkabilecek sorunlara karşı hazırlı olmanızı sağlayacak 5 öneri:
 
1) Mekan seçerken kış trafiğine, otopark olanaklarına dikkat edin
Düğün planlamaları mekanı belirlemekle başlar. Kış düğünlerinde mekanı seçmek kış aylarındaki hava koşulları ve artan trafik nedeniyle ayrıca önem taşır. Kışın sert hava koşullarında mekanın kolay ulaşılabilir olması en önemli unsurdur. Ayrıca, konukların mekana girmek için soğuk havada hatta yağmur ya da kar altında yürümemesi, düğüne gelip giderken seçtiğiniz mekanın önünde trafiğin tıkanmaması için uygun otopark koşulları bulunması da dikkat edilmesi gerekir.

2) 2017 kışında düğün temasında sadelik ve doğallık öne çıkıyor
Düğün yapılacak yer belirlendikten sonra sıra temaya gelir. Geleneksel, modern, kültürel gibi tema seçeneklerini değerlendirirken dekorasyonu ve renkleri de temaya göre ayarlayabilirsiniz. Kış düğünlerinde sıcak bir ortam yaratacak renkler, 2017 düğün temalarındaki sadelik ve doğallık trendiyle birleştirilebilir. Düğün temaları seçilirken, gelinlikten makyaja, renkler ve dekorasyonlar birbiriyle uyumlu halde olmalı ve seçilecek çiçekler temayı bütünlemelidir.
 
dugun
  
3) Menü seçiminde sıcak dokunuşlar
Kış düğünlerinde menüler ve sunumlar ayrı bir özen ister. Tavuk ve balık gibi beyaz etler yerine kırmızı etler tercih edilebilir, sıcak tatlılar da kış düğünlerinin vazgeçilmezidir. Davetlilerin kahve ve çay alabilecekleri bir bölüm ayarlanmış olmalıdır. Bir de ısıtılmış bir sigara içme alanı bulunması, konukları çok rahatlatır. Ayrıca menü seçiminde vegan, vejetaryen ya da glütene alerjisi olan konukların olup olmadıklarını bilmek de önemli detaylardan biri. Düğün menüsü başlangıç, ana yemek ve pastadan oluşan en az üç aşamayı içermeli ve en önemlisi de menü seçerken mutlaka tadım yapılmalıdır.
 
4) Unutulmaz bir düğün için ışık, ses ve müzik uyumlu olmalı
Doğru aydınlatma seçimi temayı ve düğündeki tüm dekorasyonu ortaya çıkarır. Bir düğünü unutulmaz yapan faktörler arasında ışık, ses ve müziğin uyum içinde olması vardır. Ayrıca aydınlatma ve ışık, fotoğraf çekimi için en temel unsurdur. Uzun yıllar boyunca düğününüzden hatıra kalacak fotoğrafların güzel olması için kaliteli bir aydınlatma tercih edilmelidir. Önceden aydınlatma, müzik, dans, giriş, ses efektleri ve fotoğraflar için prova yapılmalıdır. Kış düğünlerinde ışık mekanın sıcak görünümünü sağlamada da kritik rol oynar.
 
5) Kış düğünlerinde kritik bir detay: Vestiyer
Yaz düğünlerinde mekanlarda vestiyer hizmetinin olup olmaması çok önemli olmayabilir ama söz konusu kış düğünü olduğunda mekanda mutlaka geniş bir vestiyer olmalı, konuklar düğüne gelirken ve giderken sıra beklememeli ve paltolarını bulmak için çok zaman kaybetmemelidir. Bu konuda bir tatsızlık ya da karışıklık yaşanmaması için vestiyer hizmetine maksimum önem vermek gerekir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER