Mynet 01.11.2012

Terazi burcu aylık burç yorumu (Kasım 2012)

Kasım ayında sizi neler bekliyor, burcunuza göre hayatınızda neler olacak, işte aylık burç yorumunuz.

AŞK VE İLİŞKİLER

Terazi burcu aylık burç yorumu (Kasım 2012)

22 Kasım saat 03.20 olana dek burcunuz üzerinde etkili olmaya başlayacak Venüs seyri tüm burçlar açısından son derece güçlü bir yansıma. Ancak sizler açısından tılsımlı bir ışık gibi. Dış görünümünüz üzerinde etkili olan bu ışık, güzelliğiniz ve çekiciliğinizin her zamankinden çok daha ön planda olmasını sağlayabilir. Bu size olmadık kısmet kapıları açabilir. Sözleriniz, tavırlarınız, davranışlarınız bu enerji altında her zamankinden çok daha nazik, uzlaşmadan yana ve inceliklerle doludur. Şımartılmış bir çocuk kadar şirin olacağınız bu dönemde, bağlanma arzunuz yoğundur lakin bu enerjinin etkisi altında derinleşemeyen duygular yüzeyde kalabilir.

Venüs-Terazi burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 2, 3, 9 Kasım. 2 Kasım tarihindeki Venüs-Uranüs karşıtlığı ilişkimizle alakalı konularda partnerimizle yaşanması muhtemel bir kutuplaşmanın işareti olduğu gibi, ilişkisi olmayanların bundan sonra iş ortağı ve partner seçiminde daha dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor. Beraberliğinizde problem olsun veya olmasın siz, bir yandan dengeleyici, ortalığı yumuşatıcı, işbirlikçi davranmanız gerekiyor diğer taraftan karşınızdaki kişiyi iyi incelemeniz ve tanımanız lazım. Uranüs 13 Aralık 2012 tarihine kadar geri harekette olduğuna göre, iyice düşünmeli ve bastığınız yeri bilmelisiniz. İlişkinizin hayatınızdaki yerini gerçekçi bir şekilde belirlemek en doğrusu. Sizin kendinizle ilgili hedefleriniz, sorumluluklarınız çok önemli. İki inatçı keçi gibi, bir köprü üstünde birbirinize ters ters bakmanıza lüzum yok. Önemli olan saygı, sevgi ve güven üçlüsünü dengede tutmak. Kaldı ki, bu karşıtlık aslında iyi idrak edildiğinde gayet hoş olabilir. Tabii ki birbirinizin farklılıklarına saygı duyarsanız. Tam tersi durumda zorlayıcıdır. Bu tarihte keskin kararlar almamak ancak taviz de vermemek lazım. Sadece ve sadece hakikatler doğrultusunda hareket etmek son derece önemli. Lütfen iş ortaklarınız, evliliğiniz, beraberliğinizle ilgili mevzularda seçimlerinizi bundan böyle iyi yapınız ki, sonra üzülmeyesiniz. Ben problemlerin genel olarak karşı tarafın tavırları, fikirleri nedeniyle olabileceğini söylemek istiyorum. Ya sabır diyelim.

29 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında kısa bir süreliğine Yay burcunda ilerleyecek Merkür etkisinden söz etmeden önce kısa bir bilgi vermek istiyorum. Bu yıl, 7 Kasım tarihinde gerileyecek Merkürün, 1-7 Kasım tarihleri arasındaki gölgeli günlerine dikkat etmek lazım. onun için bu geçişi iki ayrı tarih diliminde ele almak lazım. 29 Ekim-1 Kasım arasında, nakliye, eğitim, haberleşme, medya ve yayın faaliyetleri, bilgi işlem, kısa yolculuklar anlamında yapmak istediğimiz işler varsa bunları halletmekte yarar var. Belki kısa bir süre ama, yine de işimize yarayabilir. İş başvuruları, sağlık kontrolleri, araştırma, bilimsel çalışmalar, yabancı dil eğitimi, yabancılarla görüşme, ticaret, yeni yerleşim ve iş bağlantıları açısından bu kısa süreyi değerlendirmekte yarar var. Gerçekten etkili bir teklifle karşılaşırsak değerlendirebiliriz. Laftan sözden kaçınalım. 1-7 Kasım tarihleri arasındaki gölgeli günlerde ise, acil kararlar vermeyelim. Sağımıza solumuza dikkat edelim. Eğer birileriyle sorunumuz varsa, konuştuğumuzda problem büyüyecekse beklemede kalalım. Start vereceğimiz işlere daha fazla dikkat edelim.

YAY BURCUNDA MERKÜR GERİ HAREKET ve ETKİLERİ

7 Kasım(saat 01.04)-14 Kasım (saat 09.42) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem(bilgisayar güvenliği)yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye, her türlü iletişim, bir araya gelinip bir meselenin konuşulması gibi konularda etkilidir.

DİKKAT

Yorumunuzda söz edilen konularda: Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Burcunuzun yorumunda belirtilen alanlarda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemelisiniz ve karar değişikliğinde bulunmamalısınız, bilinçli davranmalısınız. Abartılı düşünmemeli, sabırsız olmamalısınız. Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken dikkatli incelemek, analiz etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket etmekte yarar var. Rutin işlerinizi, hayatınızı, görevlerinizi yapmanızda sakınca yok. Bu süreçte, her meseleyi kendi içinizde ele alarak, durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

17 Kasım tarihine kadar Yay burcunda ilerleyecek Mars, temeli çoktan oluşturulmuş, uygun bir şekilde giden ilişkiler açısından birlikte yapılacak yolculuk, iletişim, bilgi toplam, yakın akrabalarınızla temas, yeni bir çevre değişimi gibi konuları gündeme getirebilir. Bu seyahatlerin çoğunluğu kısa sürelidir ve çoğunlukla hafta sonu yapılabilir. Kimi çiftler için yeni bir yer edinme gayesiyle veya kimi çiftler için şehrin gürültüsünden kaçabilmek adına zevkle yapılan yolculukların, yaşamınıza yeni bir çehre kazandırmak için olacağını söyleyebiliriz. Aranızdaki iletişim bu süre içinde gayet neşeli, pozitif, arkadaşça ve paylaşım içindedir. Eşiniz bu tarihler arasında, sizinle konuşmaya hevesli, özgür düşünceli ve tartışma ortamı olsa dahi, ortak bir nokta oluşturulması kolaydır. Bu dönemin ilişkinize renk katacağını düşünüyorum.İlişkisi olmayanlar için bu süreç özellikle yeni tanışmalar açısından etkileyicidir. Biraz önce sözünü ettiğim hafta sonu yapılan iş veya özel amaçlı geziler, aktivitelerde yeni biriyle karşılaşmanız veya daha önceden tanıdığınız bir kişiyle tesadüfen karşılaşmanız mümkündür. Mars Yay burcu süreci oldukça hızlı ve çabuk gelişen bir ilişkinin, değişimin göstergesi olabilir. Bu dönemde Terazilerin yeniliklere açık olduklarını görüyoruz. Ayrıca eğitim hayatında olanlarınız bu süreçte aynı mekanda olmanın avantajlarını kullanarak yeni arkadaşlıklar edinebilirler. Düşüncelerinizde gayet özgür olacağınız bu dönemde çevrenizdeki insanlarla hem aktivite hem de zihinsel açıdan bağlantı kurabilmeniz gayet kolaydır. Ancak diğer burçlara da belirttiğim gibi, Jüpiter 4 Ekim, Merkür de, 7 Kasım tarihinde geri harekete geçti. Bu iki geri hareketi göz önüne alınca, tabii ki, bilinçli bir şekilde hareket etmekte, düşünmekte, aceleci davranmamakta yarar görüyorum.

AKREP BURCUNDA YENİ AY saat 00.08 ve TAM GÜNEŞ TUTULMASI saat 00.12

Sevgili Teraziler 14 Kasım saat 00.08 itibariyle Akrep burcunda oluşan Yeniay ve ardından saat 00.12 de meydana gelecek TAM GÜNEŞ TUTULMASI, kazanç konularında etkili olup, son derece dikkatli bir şekilde bütçenin kontrolünün yapılması, yatırımlara dikkat edilmesi ve kazancınızı uygun alanlarda değerlendirilmesi anlamında önümüzdeki bir yılın önemli olduğunu gösteriyor. Tutulmanın gerçekleştiği gün, yapılacak iş görüşmeleri, yolculuklar, sağlık, piyasa şartları veya bazı nedenlerle işleriniz aksayabilir veya işlerinizi halledebilmek için gereğinden fazla uğraşabilirsiniz. Bu durum sizi bir hayli zorlar. Bir yolculuğu iptal etmek durumunda kalabilirsiniz, bir iş görüşmesinde aradığınız ücretin altında bir teklifle karşılaşabilirsiniz veya sağlığınız nedeniyle paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Güneş Tutulma derecesi, eğer doğum haritanızdaki oluşumlar tarafından olumsuz yönde etkileniyorsa, maddi ve manevi anlamda bir hayli mücadele verebilirsiniz. Olumlu yönde etkileniyorsa, önümüzdeki bir yıllık süreçte işleri yavaş yavaş yerine oturtursunuz. Güneş Tutulması sizin harcama, biriktirme, alacak ve borçlanmalar, ortaklaşa işler, manevi anlamdaki tatmin duygunuz gibi geniş bir alanda etkilidir. Bu alanda meydana gelecek değişimler, köklü bir dönüşümün işaretçisi olup, size yeni kazanç alanları ve bütçe düzenlemesi öğretecek ve artık eskisi gibi bol keseden harca, nasılsa arkası gelir diyerek hareket etmek yerine, aklı başında bir şekilde paranıza sahip çıkmaya başlayacaksınız.

17 Kasım-26 Aralık tarihleri arasında güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, eviniz, ailenizle olan ilişkiniz, iş-ev arası yaşamınız, yuvanızla alakalı konularda ciddiyet ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etmenizi sağlar. Doğru ve dürüst bir şekilde, amacınızın farkında olarak disiplinli davranmanız halinde her şey yoluna girecektir. Mars Oğlak burcunda gayet güçlü bir enerjidir. Bu enerjinin desteğiyle doğru kararlar verebilir, prensiplerinize uygun düzenlemeler yapabilirsiniz. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme, onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz. Bu süreç, dış dünyadaki mücadeleniz, özel hayatınızda sizi bir hayli düşündürür. Kendinizce durumunuzu ele alarak, neler eksik veya neler sağlam ve yolunda gitmiyor tespit ediniz. İçinize kapanmayınız. Karamsar düşünmeyiniz. Sadece zamanı iyi kollayınız. Bu dönemi, doğru anlamda kullanmak tamamen sizin hayata bakışınızla alakalıdır. Siz ne yaptığınızı bilen, hedefini belirlemiş, aklı başında bir insansanız emin olunuz ki, Mars-Oğlak etkisi, size doğru yolu, doğru hedefi bulmanızda yardımcıdır. Şöyle bir oturun, ne yapmak istediğinizi kafanızın içinde bir organize edin ve ona göre bir plan yapın. Acele etmeden sakince yolunuzda su gibi akın. Mars-Oğlak burcu geçişinin önemli görünüm tarihleri: 17, 23, 25, 27 Kasım.

PARA KONULARI

21 Kasım tarihine kadar Akrep burcunda ilerleyecek Güneş maddi-manevi meseleler, alacaklarınız, borçlarınız, kendinizi yeniden yapılandırmanız, bütçenizle alakalı konuların ön planda görüşülmesini, düşünülmesini gerektiren zaman dilimidir. Bu süreçte, gizemli davranabilirsin. Durumunuzu kimsenin bilmesinden hoşlanmazsınız. Kafanızın içinde kendinize göre planlar vardır. Bu planları gerçekleştirmek için mücadele verebilirsiniz. Paraya daha fazla düşkün olursunuz ancak kazanmak için daha fazla çaba sarfedersiniz. Araştırırsınız, soruşturursunuz, neler yapabilirim diye düşünürsünüz. Eğer bir borcunuz varsa bunu ödemeye, alacağınız varsa tahsil etmeye çalışırsınız. Şartlarınız değişebilir. Eğer tek başınıza geçinmekte zorlanıyorsanız birinin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ortaklıklar gündeme gelebilir. Ancak bu ortaklarla aranızdaki paylaşımların çok dikkatli kontrolü şarttır. Önceden çalışmıyorsanız, işe başlayabilirsiniz. Farklı bir iş arayarak daha rahat yaşamak istersiniz. Diyelim işinizden memnun değilsiniz. Başka iş ararsınız. Ancak hemen cevap alamadığınız için mevcut geliriniz risk altına girmesin diye katlanırsınız. Bir iş ortaklığı veya bir evlilik sona erebilir veyahut evlenirsiniz. Bunlar bütçenizle ilgili yeni bir değişim olduğu için, bu yeni olana adapte olmanız gerekebilir. Biliyorsunuz Satürn, Kuzey düğüm-Akrep burcu süreçleri artık bu konularda etkili olacak ve Güneş önümüzdeki iki buçuk yıllık sürecin yukarıdaki bir kısmını izah ettiğim değişimlerin ilk işaretlerini görme anlamında etkili olabilir.

Güneş-Akrep burcu geçişinin önemli görünüm tarihleri: 14, 17 Kasım.

MEKÜR AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ

14 Kasım(saat 09.42)-27 Kasım(saat 00.47) arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür döneminde, paranızı bilmediğiniz alanlarda değerlendirmeyiniz. Gerekirse uzman kişilere danışınız. Miras, hisseli paralar, sigorta gelirleri, eşinizle paylaştığınız maddi kaynaklarınız konusunda her şeyi bir daha gözden geçiriniz. Karşınıza bazı kişiler çıkabilir ve size şu yatırım araçları gayet faydalı diyebilirler. Siz yine de bilinçli bir şekilde hareket ediniz. Bankadaki paranızı kontrol ediniz. Uygun faizle bir ev kredisi almayı düşünüyorsanız bu dönemi tercih etmeyiniz. Geri hareket bitene kadar diğer bankaları araştırınız. Eğer bir hesap açmayı düşünüyorsanız bankaların verdiği faiz oranlarına göre yatırımınızı yapınız. Merkür Akrepte gerileyeceği için bu dönemde öyle fazla harcama yapılmaz. Ancak tamirat, kişisel sağlık ve önemli giderlerinizin bütçenizi aşmayacak şekilde yapılmasında yarar var. Kimseye borç vermeyiniz ve kimseden borç almayınız. Alış-satış işlemlerinde dikkatli olunuz. Mümkünse elinizden bir şey çıkarmayınız. Bilgilerinizi kontrol ediniz. Kıymetli kağıtlarınızı güvence altına alınız. Daha önceden yaptığınız anlaşmaları veya yapılacak sözleşmeleri kontrol ediniz. Ortada görünenlere değil, bilakis arka planda olanlara dikkat ediniz. Önemli kararlar vermeyiniz. Kafanızda bir proje veya plan varsa, bunu kimseyle paylaşmayınız. Biraz bekleyiniz. Geri hareketten sonraki duruma göre davranırsınız. Eletronik mallar alımında dikkatli olunuz. Mümkünse bekleyiniz.

MERKÜR AKREP BURCUNDA DÜZ SEYİR VE ETKİLERİ

27 Kasım(saat 00.47)-11 Aralık(saat 03.40) tarihleri arasında, Akrep burcunda düz seyrini sürdürecek Merkür, parasal konular üzerinde derinlikli düşünmenin işaretçisi. Bundan önceki geri hareket döneminde (14-27 Kasım) gözden geçirdiğimiz ve alım-satım, yatırım, ticaret, mal mülk edinme gibi işleri tekrar bir ele alarak yürürlüğe konabilir. Ancak ben derim ki, piyasanın durumuna bir bakın ve gelecek vaat ediyor mu bir araştırın. Bu süreçte her sene olduğu gibi, maddi ve manevi değerlerinizle ilgili derinlemesine düşünebilir, yeteneklerinizi belli bir alanda değerlendirerek parasal açıdan güçlenmek isteyebilirsiniz. Sizi zor durumda bırakan insanları veya durumları affetmekte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden de öyle kolay kolay kimseye güvenmezsiniz. Disiplinli olmanın gerektiği bir zamandır. Ancak şunu da belirteyim ki, hayatınızın tam merkezine parayı oturtmayınız. Kazanmasını bildiğiniz gibi, yeri geldiğinde yemesini de bilmek lazım. Kimileri bu süreçte, parasal durumunu iyi veya kötü olsun gizleme gereği duyar. Bu karakterinize göre değişse de, ser verip sır vermemek, Merkür-Akrep burcu seyrinin daima özünde vardır. Genel olarak durgun bir dönemdir. Ancak geri hareket döneminde alınmış bilinçli kararlar için, bu düz seyir bir hayli işinize yarar. Miras, hisseli paralar ve ortaklık kazançları, eşinizin mali durumuyla bu devrede yakından ilgilenmeniz mümkündür.

Merkür-Akrep düz seyrinin Kasım sonuna kadar önemli bir görünümü yok.


Aralık ayında etkili tarih: 7 Aralık

2012 Kasım Ayı Astrolojik Takvimi

7 Kasım Merkür geri hareket başlangıcı

11 Kasım Neptün düz seyrine geçişi

14 Kasım Tam Güneş Tutulması

14 Kasım Merkür Akrep burcuna girişi

14 Kasım Chiron düz seyrine geçişi

17 Kasım Mars Oğlak burcuna girişi

21 Kasım Güneş Yay burcuna girişi

22 Kasım Venüs Akrep burcuna girişi

27 Kasım Merkür düz seyrine geçişi

28 Kasım Halkalı Ay Tutulması

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-11-15-28-29

Zayıf Enerjili Günler: 3-4-17-23-24

Aşkta En Şanslı Günler: 19

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 13

Yeniay: 10-11-12

(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 23-24-25

(Ay-Koç burcu geçişi, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Astroloji Danışmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER