› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 18.07.2014

Astrolojik olarak evlenmek için en uygun tarihler

Evlilik hayatımızın en önemli kararlarından biri. Evlenmek için tarih belirlerken astrolojk açıdan en uygun günleri seçmeniz için Astroloji Uzmanı Asude Argun özel tarihleri Pudra.com için yazdı.

İkili ilişkiler astrolojinin önemli başlıklarından biri. Evlilik de astrolojide büyük önem taşıyor. Evlenecek çiftin astroloji haritalarına bakılarak çıkartılan tarihlere göre evlilik gününe karar vermek son yıllarda oldukça popüler. Evlilik tarihi tek bir kişinin haritasına değil, evlenecek çiftin Synastry yani "Eşleşim Haritaları"na bakılarak çıkartılıyor. Her iki haritanın dinamiklerine uygun bir gün saptamak için özenle çalışmak gerekiyor.

Astrolojik olarak evlenmek için en uygun tarihler

Böyle özel bir danışmanlık alma fırsatınız olmayabilir. Hiç dert etmeyin… Sizlerin de kullanabileceğini pek çok genel bilgiyi paylaşmak isterim.

Evlilik için çoktan gün almışlar için önemli bir uyarı var. Nikah veya düğün tarihi için değişiklik yapmaya çalışıp, ailelerin hışmını ya da partnerinizin ters bakışlarını çekmeyin üzerinize. Akıllı bir uygulama yaparak, davetiyenizi uygun günde dağıtmaya başlayabilirsiniz. Belki küçük bir değişiklikle kına gecenizi güzel bir zamanda yapabilirsiniz. Nikah tarihini değiştiremeseniz de, uygun bir zaman tespit edip, bu mutlu gününüzü anons etmek için, sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Düğün için çoktan salon tutmuş olsanız da, uygun bir günde bekarlığa veda partisi yapabilirsiniz.

Çünkü astrolojik olarak önemli olan şey, evleniyor olmanızın, ilk dile getirildiği, ilk paylaşıldığı, ilk bilinçli şekilde algılandığı zamandır. Büyük organizasyonlar yerine küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Astroloji bu yüzden pratiktir; kaotik değildir, tersine yapıcıdır.

Evlenmek için en uygun zamanlar


Astrolojik olarak dikkat etmemiz gerekenleri sıralarsak, Ay’ın büyümekte olması; Venüs, Mars ya da Merkür’ün geri harekette olmaması; önceliğin Cuma, Pazar, Perşembe günlerine verilmesi ve Ay’ın Boşlukta olmadığı saatlerin tercih edilmesi en uygun zamanları belirlerken dikkat ettiğimiz ana noktalar.

Ay'ın Hilal'de dolunay'a gittiği dönemi tercih edin
İlk olarak, evlilik günü seçerken Ay fazlarını kullanmalısınız. Prensip olarak Hilal’den Dolunay’a kadar olan, büyüyen fazı tercih edin. Bu faz tercih edilirse mutluluğun artması, evliliğin bereketli olması, doğacak çocukların şanslı olması mümkün olur. Ay’ın kapandığı, karanlıkta kaldığı zamanlar rahat zamanlar değildir.

Venüs ya da Merkür geri harekette olmasın
Uygun evlilik için Venüs ya da Merkür’ün geri harekette olmaması istenir. 2014 Ağustos ile Aralık ayları arasında herhangi bir geri hareket olmaması güzel bir avantaj sağlıyor.

Haftanın hangi günü daha iyi?
Cuma günü, aşkı anlatan Venüs’ün günüdür. Evlilik için en güzel zamandır. İkili ilişkilerin, uyumun, ahengin, güzelliğin ve bereketin bugün artığı düşünülür. Hayırlı bir günde, yeni hayatınıza ilk adımı atabilirsiniz. Bu şekilde eşinizle uyum, anlayış ve sevginin bugün atılan tohumları daha hızlı büyüyecektir.

Ardından Pazar günü gücü anlatan Güneş’in günüdür. Güneş’in güçlü ışınları gibi, evliliğinizin de parlaması için bugünü seçebilirsiniz.

Perşembe günü de, şanslı Jüpiter’in günüdür. Evliliğinizin bolluk içinde, bereketli bir şekilde sürmesi için bu güzel günü de seçebilirsiniz. Birlikteliğinizin maddi, manevi rahatlık içinde geçmesi için, ilk adımı bugün atabilirsiniz. Geniş bir aile, rahat bir gelecek için şanslı olabilirsiniz.

Pazartesi, Ay günü olması sebebiyle uğurlu bir gündür. Anaç temalar bugün daha öne çıkabilir. Ailenin onayladığı, manevi bağı güçlü bir evlilik için bugün adım atabilirsiniz. Evlilikte kadının da öne çıkmasını, dengeyi sağlamasını istiyorsanız da Pazartesi gününü seçebilirsiniz.

Genel olarak anlaşmaları, imzaları yöneten Merkür’ün günü olan Çarşamba günü de evlilik için seçilebilir. Merkür’ün akılcı yönüyle bugün ister istemez maddi konular daha fazla çıkabilir. Evlilik öncesi anlaşma yapmak zorunluysa bugünü seçebilirsiniz. Mantık evliliği için güzel bir gündür.

Bir de tercih etmemeniz gereken günler var tabii... Salı günü, savaşı anlatan Mars’ın günü olduğu için uzak durmakta yarar var. Evlilikte aranan uzlaşıyı bugün bulmak zor. Ters giden olaylarla karşılaşmamak, sürtüşme ve kavgalardan kaçınmak için bugünü tercih etmenizi önermem.

Cumartesi günü de ciddi Satürn’ün günüdür. Soğuk, mesafeli bir enerji taşıdığı için tercih edilmemelidir. Görücü usulü evlilikler için uygundur. Ancak aşk evlilikleri için ağır enerjiler taşır. Günümüzde evlilik için en çok tercih edilen günlerden olması, buna oranla boşanmaların da hızla artması dikkat çekici… Bugün sadece kişilerin doğum haritalarında uygun durum varsa tercih edilebilir.

Ay Boşlukta mı?
Ay içinde uygun günü bulduysanız, sırada uygun saat var. Seçtiğiniz evlilik saatinde, Ay Boşlukta, yani açısız olmamasına özel önem vermenizi tavsiye ederim. Olası tersliklerden korunmak için, çoğunlukla kısa süren, bu saatlere dikkat etmek zor olmasa gerek. Pudra.com’da sizler için hazırladığım Ay Boşlukta takvimine bakarak, kolaylıkla size uygun zamanı bulabilirsiniz.

Bütün ön bilgileri verdiğime göre, size özel en uygun zamanı kolaylıkla saptamaya başlayabilirsiniz.

Mutluluğunuz daim olsun.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER