› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 29.08.2013

Astrolojide 'Ay Boşlukta' ne demek?

Ay, açı değiştirdikçe bizleri de değiştiriyor. Ancak açısız kaldığı boşluk dönemlerine özel olarak dikkat etmek gerekiyor. Astroloji Uzmanı Asude Argun'dan 'Ay Boşlukta' takvimi Pudra.com'da.

Astroloji’de günlük hayatımızı en hızlı etkileyen faktör, duygularımızı yöneten Ay’dır. Ay’ın Dünya etrafındaki hızlı hareketini hepimiz biliriz. Sürekli şekilden şekle girer; bir doğar, bir batar, bir hilal olur, bir dolunay.

Astrolojide 'Ay Boşlukta' ne demek?

Ay diğer gök cisimlerinden oldukça büyük bir hızla, bir burcu yaklaşık iki buçuk günde geçer. Astrolojide bir burçtan geçmek, o burcun özelliklerini ortaya çıkarmak demektir. Ayrıca Ay, bu geçişleri sırasında diğer gök cisimleriyle pek çok açı yapar ve bağlantı kurar.

İşte astrolojide de Ay sürekli değişen ruh halimizi, yani modumuzu sembolize eder. Bazı günler enerjik başlarız, sonuna doğru keder basar. Bir olaya bir gün evet deriz, ertesi gün hayır. İşte bu devinen enerjiyi, iç sesimizi kontrol edemeden verdiğimiz ilk tepkiyi Ay anlatır. Tabii ki burada genel olarak anlatmak durumunda olsam da, bu önemli bağlantıyı özelleştirmek için asıl olan doğum haritanızın açılımıyla değerlendirmek gerekir.

Bu kadar etkiye sebep olan Ay, bazen bir burçtan çıkıp diğerine gitmek üzereyken hiçbir açı almadan kalır. Buna “Ay Boşlukta” deriz. Bağlantısız, açısız kalan Ay üzerinde taşıdığı etkiyi aktaramaz. Ay’ın işini Güneş’ten aldığı ışığı yansıtmak olarak düşünürsek, boşlukta kaldığı zamanlarda sanki bu ışığı aktaramazmış gibi düşünebiliriz.

Bu boşluk zamanları bazen birkaç dakika, bazen birkaç saat, ender olsa da bazen bir iki gün bile sürebilir. Ruh halini bu kadar anlatan bir sembolün, tahmin edebileceğiniz gibi standart bir formülü veya döngüsü yoktur ama hesaplanabilinir ve tespit edilebilir.

Astrolojik anlamına bakarsak, “Ay Boşlukta” iken, dünyevi anlamda yapılan işler de boşa gidebilir; motive olmakta zorlanabilir, bir an kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz. Aklınız yaptığınız işe “devam” dese de, ruhunuz çoktan “tamam” demiştir.

Bu zamanlarda yeni bir işe başlamak, bağlantı kurmak, anlaşma yapmak, kontak kurmak için pek de iyi zamanlar değildir. Atılımlar karşılıksız kalabilir.

Astroloji sorunu belirtir, ama çözümü de sunar. Bu zamanlarda en iyisi, dış dünyadaki sorumlulukları yadsımadan biraz içe çekilmektir. Fırsatınız olursa manevi değerlere yönelmek, Ay’ın dışarı değil, içe yansıyan ışığını kullanmak için en iyi formüldür. Yapacağınız dua, ibadet veya meditasyon iyi gelir. Kişisel bakımla ilgilenmek, yıkanmak, temizlenmek içinizi ve dışınızı aydınlatmanın yolu olabilir.

Ama dünyevi çarkın dişlileri içinize ulaşmanıza engelse, en iyisi yeni bir adım atmadan elinizdeki işleri bitirmektir. Hatta normal zamanlarda "bununla boşa zaman harcamayım" dediğiniz işleri kolayca yapabilirsiniz. Bu boşlukları düzenleme zamanları olarak kullanabilirsiniz. Ofisinizde çekmecelerinizi mi düzenlemeniz gerekiyor, evde birikmiş ütüler mi var, çantanızın içini mi toplamak lazım, maillerinizi mi organize etmelisiniz. Deneyin ve “boşa taşıdığınız" yüklerden kurtulun.

Ay’ın ruhunuzu beslemesi için bu boşluk anlarını mola olarak kullanın. Duygularınızı, içinizi, özünüzü dinleyin. Dünyevi konuları reddetmeden, aklınıza bir küçük es verin. Arkanıza yaslanın, keyifli bir müzik dinleyin, kahvenizi yudumlayın, derin bir nefes alın, gevşeyin. Sonra yenilenen enerjinizle aradaki farkı kapatacağınızı bilin. Vakit kaybetmemek için hızlı karar verip, yanlış yapmadan önce ruhunuza sorun. Duygularınıza güvenin, içinizi ve çevrenizde olan biteni dinleyin. Yeni adım atmadan önce eldekileri bitirin.

Ay ne zaman boşlukta kalır?

Aşağıdaki "Ay Boşlukta" takvimi Türkiye’ye göre hazırlandı. Farklı bir ülkede yaşıyorsanız, saat farkınızı unutmamalısınız.

Dikkat etmeniz gereken şey, her satırdaki tarihler arasıdır. İki tarih arasındaki zaman “Ay Boşlukta” zamanlarıdır.

2014 ay boslukta takvim ekim kasim aralik

2014 ay boslukta takvim ekim kasim aralik
Astroloji Uzmanı Asude Argun
www.asudeargun.com
www.facebook.com/AstrolojiUzmaniAsudeArgun
twitter.com/AsudeArgun


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER