› 
 › 
09.02.2017

Ay Tutulması ve Dolunay'ın burçlara etkisi

11 Şubat 2017 günü gerçekleşecek Dolunay ve Ay Tutulması'nın burçlara etkisini Juno Yıldız Gözlemcisi yazdı.

11 Şubat 2017 günü, İstanbul’a göre 03:33 itibariyle gölgeli bir Ay Tutulması ve Dolunay gerçekleşecek. Ay Tutulması'nda olgunluk sınavından geçebiliriz! yazımızda Ay Tutulması ve Dolunay'ın etkilerini anlatmıştık.

Ay Tutulması ve Dolunay'ın burçlara etkisi

Burç ve Yükselen Burca göre yorumlara gelince…

KOÇ veya Yükselen KOÇ

Ateşinizi canlandıran bir Dolunay ve Ay Tutulması bu... Kendinizi tutkulu, arzulu, yeni başlangıçlara ve hatta aşklara ya da aşk heyecanı ile hayata geçirilecek projelere hazır, fırsatları değerlendirmeye açık hissedeceksiniz! Risk alma eğiliminiz yüksek, yapabilirliklerinize inancınız tam. Bir türlü rayına oturmamış ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı, hayat ve yol arkadaşlıklarınızı bu dönemde toparlayabilirsiniz. Ama bitmesi gerekenlerin de, siz ittirseniz dahi incelip kopma işaretlerini görebilirsiniz. Kendinize "tamam mı devam mı?" diye sorarken, alacağınız kararın ne getirip ne götüreceğini de iyi hesaplayın. Yeni bir başlangıç, bir heyecan için, var olan bir proje ya da bir ilişkiyi tehlikeye atmak üzereyseniz, bunu da etraflıca düşünerek yapın.
 

BOĞA veya Yükselen BOĞA

Sizi kariyer ve özel hayat planlarınız konusunda düşünceye sevk eden Dolunay ve Tutulma bu... İç dünyanızda yatıştırmaya çalıştığınız fırtınaların, bastırmaya çalıştığınız sorunların, ertelediğiniz soruların tetiklendiğini fark edeceksiniz. Yapmanız gereken ama kaçındığınız değişimler, tamamlamayı erteleyip durduğunuz işler, hayat düzeninizdeki artık size hizmet etmeyen bütün sistemler, önünüze serilecek. Güvende olmak için, sorumluluktan kaçmak değil, sorumluluk almak gerektiğini fark edeceksiniz. Özel hayat ve aile dengeleriniz ile yapmak istediğiniz işler arasında kalabilirsiniz. Eğer bazı adımları atmanıza engel olan alışkanlıklarınızı, ilişkilerinizi, düzeninizi kaybetme korkusu ise, bu korkunun sizi başka sorunları kabullenmeye ittiğini görebilirsiniz… Korku aklın katilidir. Korkmayın!
 

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER

Sizi planlarınız, hedefleriniz, inançlarınız ve sonuç itibariyle yaptıklarınız arasındaki farkı görmeye teşvik eden bir Dolunay ve Tutulma bu… Verdiğiniz sözlerin sizi getirdiği noktalara ya da vermek üzere olduğunuz sözler ve girmek üzere olduğunuz toplara azıcık dikkat edin! Sırf hayır diyemediğiniz ya da gururunuza yediremediğiniz için geri çekilmediğiniz bir durum, düşünce ve davranış özgürlüğünüzü elinizden alıyor olabilir. Sırf bir türlü yiyemediğiniz için hala gözünüzü dikip durduğunuz bir meyve, ısırdığınızda ağzınızda acı bir tat bırakabilir… Eğer bir türlü hayata geçememiş bir proje veya fırsatı canlandırmak istiyorsanız, bunun için nereye kadar uzlaşmaya hazır olduğunuzu iyi düşünün. Eski bir aşk ise sizi tetikleyen, onun da hep nerelerden patlak verdiğini hatırlayın.
 

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ

Sizi "alma-verme dengesi" hakkında düşündürecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Kendinizi aldıklarınızla değerli hissediyor olabilirsiniz. Ama gerçekte size değer katan hayata kattıklarınız! Bunu unuttuğunuz zaman mahrumiyet krizine giriyor ve kendinizi değersiz, anlamsız, yoksun, mızmız, parasız, çaresiz hissediyorsunuz… Verip verip karşılığını alamadığınız alanlardan geri çekilmeyi kabul edin. "İlle de buradan besleneceğim ben" diye tutturmayı bırakın! Kendinizi değerli hissetmek için üretin, yapın, yazın, çizin, ortaya somut bir şeyler koyun! Kredi alıp ev sahibi olmak niyetindeyseniz, borca girme şevkinizin uzun vadede sürdürülebilir olduğundan emin olun. Kendinizi güvende hissetmek için fiziksel olarak ev gördüğünüz yerlere dönmek, evinizi tamir etmek, güzelleştirmek isteyebilirsiniz… İç dünyanızı ihmal etmeyin. Zira asıl toparlanması gereken ev kalbimizdir…
 

ASLAN veya Yükselen ASLAN

Sizi ikili ilişkileriniz, hayat ve iş ortaklıklarınız üzerinde çalıştıracak bir Dolunay ve Tutulma bu… "Bağlanmak mı, özgürlüğünüzü ve hareket alanınızı korumak mı daha iyi?" diye epey bir düşünebilirsiniz. Sizi insanlara bağlayan ve bağları zedeleyen dinamiklerin neler olduğunu daha iyi anlamanızı sağlayacak gelişmeler yaşanabilir… Her şeye rağmen uzlaşma arzunuz ile, sınır koyma ve kendi tercihlerinizi ifade etme ya da basitçe alanınızı koruma güdünüz arasında bir denge kurmanız gerekebilir. İlişkiler bize kendimizi iyi ve değerli hissettirebilir, bu yüzden de onları korumak ya da umduğumuz duygusal tepkileri alarak doymak, mutlu olmak isteriz… Fakat bizim tercihlerimizle, karşımızdakilerin tercihleri, öncelikleri, yaklaşımları farklı olabilir. Bu durumda, karşımızdakinin duruşunu ve nedenlerini iyi anlamadan, istediğimiz tepkileri almak üzere atağa geçmek sonuçta yine bizi ortada bırakacaktır… Önce anlayın, sonra davranın!


BAŞAK veya Yükselen BAŞAK

Sizi görev duygunuz ve bunları yerine getirme şekliniz üzerinde düşündürecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Kendinizi yaptıklarınızın karşılığını asla alamayan ve hep zahmete koşulan bir kurban gibi hissettiğiniz ya da kendinizle gurur duymak ve başkalarına da bir şeyleri ispat etmek adına bilerek kurban ettiğiniz yerleri fark edeceksiniz. Kıymeti bilinmeyen fedakarlıklarınızı, verip verip karşılığını alamadığınız emeklerinizi iyice bir masaya yatıracaksınız… Kapatmak zorunda olduğunuz bir iş, artık verimini kaybetmiş bir çalışma şekli, size yarar değil zarar getiren bir düzen de, artık arka plana atıldığı yerden fışkırıp önünüze düşebilir… Kendinize, "Neyi erteliyorum? Neden erteliyorum? Kendime bulduğum bahanelerle aslında neyi korumaya çalışıyorum?" diye sorun… Bu arada sağlığınız, yeme düzeniniz, metabolizmanızdaki değişimlerle ilgili yapmanız gerekenleri de fark edin ve ihmal etmeyin.
 

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ

Sizi mutlu olmaktan ne anladığınız ve hayatınızı nasıl geçirmek istediğiniz hakkında düşündürecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Enerjinizi nereye odakladığınızı, arzu ettikleriniz için yeterince çaba gösterip göstermediğinizi, sizi arzularınızı gerçekleştirmek konusunda teşvik eden ya da engel olan ilişkilerinizi ve bağlarınızı, karşınıza çıkan fırsatlar konusundaki tutumlarınızı biiir bir düşüneceksiniz. Aşkta ve sizde heyecan uyandıran diğer üretkenlik konularında, ne yaparsanız daha mutlu olacağınızı kendinize soracaksınız… Alacağınız bir teklifin size katacakları ile, hayatınızdaki önemsediğiniz bağlantıları ne kadar zedeleyebileceğini tartacaksınız… Ve ilişkilerde ne kadar özgürlük alanına ihtiyaç duyduğunuzu ya da karşınızdakine ne kadar özgürlük verdiğinizi gözden geçireceksiniz. Tek uyarım; düşünüp düşünüp kendinizi yine aynı uzun havaya bağlamayın. Arada ufak bir risk almaya cesaretiniz olsun!
 

AKREP veya Yükselen AKREP

Sizi güvende, huzurlu ve bir yerlere ait olmaktan ne anladığınız konusunda düşündürecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Bu süreçte gelişen olaylar çerçevesinde, işinizi, evinizi, yaşama şeklinizi, aidiyetlerinizi, sorumluluklarınızı nasıl dönüştürmek istediğinizi bir daha değerlendireceksiniz! Alışkanlıklarınızı terk etmek konusunda kaçınılmaz bir dönüm noktasına gelmiş olabilirsiniz. Bir taşınma ihtimali doğabilir. Aile içinde sizi kendi odağınızdan çıkıp, başkalarının ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye sevk eden bazı olaylar meydana gelebilir. Aidiyetlerin ve sorumlulukların bir yük mü, insanı büyüten bir süreç mi olduğunu kendinize sorabilirsiniz… Bitişlerin korku verici olsalar da, bir özgürlük anlamına geldiğini fark edebilirsiniz… Bu süreçte hem kendinize hem de başkalarına karşı şefkatli olmayı ama kişisel alanınıza da sahip çıkmayı unutmayın!
 

YAY veya Yükselen YAY

Sizi hayallerinizi hayata geçirmek konusunda tetikleyecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Arkanızda kaçırılmış fırsatlar olduğunu hissedecek ve daha fazla durmak istemediğinizi fark edeceksiniz! Hatta önünüze çıkacak yeni bir proje, bir teklif sizi harekete geçmek için teşvik de edebilir. Ancak sizi zora sokacak adımlar atmayı her zamanki kadar istemeyen bir haliniz de yok değil. Risk almama arzunuz ile, fırsatı gözünüzde çok büyütme eğiliminiz arasında bir denge kurmaya gayret edin. Yoksa "Ah keşke…" ile "Yok yaaa…" arasında kendinizi yiyip bitirdiğiniz uykusuz geceler geçirebilirsiniz. Bu git gelli his sizde bir girişim hissi değilse, bir ilişki ihtimali de olabilir. Ya da bir ilişkinin kırılma noktasına geldiğini fark edip, korumak mı yürümek mi ikileminde kalabilirsiniz. Güven verme arzunuzla, özgür ve olduğunuz gibi davranma ihtiyacınız arasında da bir denge kurmanız gerekebilir. Tercih yaparken kendinize anlattığınız bahanelerinizi ve gerçek sebeplerinizi fark edin!
 

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK

Size maddi konularda bir atılım yapmak için şevk verecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Yapabileceklerinizi abartmamaya, tutamayacağınız sözler vermemeye, çok büyük borçlara girmemeye özen gösterin! Yaratacı, ilerici, sıradışı fikirlerinizi masaya koyun ama hayata geçirirken, tutarlı ve mantıklı olun. Bir iş değişikliğinin ya da sorumluluklarınızda, görev tanımlarınızda, değer üretme biçiminizde meydana gelecek bazı değişimlerin eşiğinde de olabilirsiniz. Eski deneyimlerinizi yeni adımlar atarken dikkate alın. Geçmişte düştüğünüz abartılı algı tuzaklarına düşmemeye, ya da başkalarında abartılı beklentiler oluşturmamaya dikkat edin. Kendinize "Umduğumu bulamadığım ve kendimi eksik hissettiğim, doymadığım yer neresi?” diye sorun… Belki maddi değil, manevi bir boşluğu doldurmaya çalışıyor da olabilirsiniz…


KOVA veya Yükselen KOVA

Atılım yapmaya çok hazır hissettiğiniz, ama başkalarından da gizli gizli onay ve destek beklediğiniz bir Dolunay ve Tutulma bu… Umduğunuz başarı ve yükselişi yakalamak için takdir edilmenizi, bir değerlendirmeden başarıyla geçmenizi, kabul görmenizi gerektiren durumlar var! Bir anlaşma yapmak, bir sunum yapıp sonucunda olumlu not almak, ya da bir davadan haklı çıkmak gibi bir gayret içinde de olabilirsiniz. Hayata geçiremediğiniz fikirlerinizi, bir türlü somuta dökemediğiniz düşüncelerinizi, bu süreçte yapacağınız bir anlaşma ile elle tutulur bir üretime de dökebilirsiniz. Ertelenmiş bir eğitim programı, veya bir yolculuk da gündeme gelebilir. Şimdi başlayacağınız bir proje, Mayıs gibi sonuçlanabilir. Hayallerinizi ertelemeyin… Ama nasıl olsa yaparım diye gevşek de davranmayın! Zira yüksek beklenti oluşturacak ve eğer gereğini yerine getirmezseniz, prestij kaybeden siz olacaksınız. Bir de ne yaparsanız yapın, asıl amacınızı unutmayın.
 

BALIK veya Yükselen BALIK

Size hayatınızdaki çıkmazları fark ettirecek bir Dolunay ve Tutulma bu… Yapabileceğiniz çok şey olduğunu ama bunlara el atmadığınızı fark edebilirsiniz. Sizi bahaneler ve depresyonlar arasında savuranın, rahatınıza düşkünlük veya gurur olduğunu fark edin. Ya da sadece verdiğiniz sözleri tutmak ve size yakışanı yerine getirmek için bir süreliğine size zor gelen bir duruma katlanıyor olabilirsiniz. Kendinizi kurban gibi hissetmemek için, amacınızı unutmadan yaşayın! Size kolay gelen şeyler için değerlerinizden fedakarlık etmek insana kendini bir süre sonra kötü hissettirir… Böyle yapıyorsanız, bunu itiraf edin ve kendinizi toplayın. Seçimlerinizin sorumluluğunu alın. Ama önemsediğiniz şeyler için kendinizden fedakarlıkta bulunuyorsanız, düştüğünüz durumdan dolayı kendinizi kötü hissetmeyi bırakın! Olmayan paranızı harcamamaya da dikkat edin. O faturaları başkası ödemeyecek…


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER