› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 12.10.2016

Bu Dolunay'da sert çatışmalara dikkat!

Bu Dolunay'da kendinizi bitmeyen bir çatışmanın, bir türlü çözülemeyen bir sorunun içinde bulabilirsiniz. Juno Yıldız Gözlemcisi Koç Dolunay'ını yorumladı.

16 Ekim 2016 günü, İstanbul’a göre saat 07:23’de Dolunay adını verdiğimiz Güneş-Ay karşıtlığı tam halini alacak. 16 Ekim’in birkaç gün öncesi ve sonrasında Dolunay'ın etkisini hissedeceğiz.

Bu Dolunay'da sert çatışmalara dikkat!

Güneş Terazi’de yani zaman uzlaşma ve adalet zamanı… Lakin, gökyüzünün görünümü, adalet ve hak arayışı adı altında girişilecek sert çatışmalara işaret ediyor. Dünya için barışcıl bir dönemden ziyade, bir karmaşaya düzen getirmek için kurulacak ittifaklar ve yapılacak gövde gösterileri zamanı…

Barışın ya da uzlaşmanın hangi koşullarla yapılacağının saptanması için taraflar ellerinde olan gücü sergileyip caydırıcı olması beklenen ataklar yapabilirler. Kimin ne talep edebileceğinin adı, ancak kimin ne kadar gücü ve cesareti olduğu anlaşıldıktan sonra konulabilir. Türkiye uluslararası platformdaki dinamiklerin önemli bir parçası…

Ülke özelinde, iktidarı koruma ve pekiştirme amacıyla atılan adımların daha sertleşmesi, tehdit olarak görülen unsurlar ile iktidar arasındaki çatışmanın bir tepe noktasına varması mümkün. Henüz fark edilmemiş bazı yönetim zaafları, ani gelişmelerle ortaya dökülebilir. Tehdit unsurlarıyla ilgili yargı ve ceza süreçleri hızlanabilir.

Genel olarak ise, tüm ilişkilerimizde eski defterlerin karıştırılıp, bekletilmiş ya da bastırılmış tepkilerin ortaya dökülmesi ya da bitmeyen bir çatışmanın, bir türlü çözülemeyen bir sorunun yeniden gündeme gelip, iplerin gerilmesi mümkün!

Verilen sözlerin tutulmaması, güvenin kırılması, zararsız gibi görülen birinin aslında ne kadar kadar yanıltıcı olduğunun anlaşılması da söz konusu olabilir! Ve böyle durumların ortaya çıkışı, beklenmedik sertleşmelere de zemin hazırlar…

Talepkarız ve hakkımız olduğunu düşündüğümüz konularda geri adım atmaya tahammülümüz yok! Hatta yıkıcı olmayı da göze alacak kadar tehditkar ve kararlı görünebiliriz. Ya da birileri bu şekilde bizim üzerimize gelebilir ve biz de dengenin sağlanması için bir güç veya kararlılık gösterisi yapmak durumunda kalabiliriz. Sonuç itibariyle uzlaşmak için dahi, sanıldığı kadar kolay lokma olmadığımızı göstermemiz gerekebilir.

İşte, sosyal ortamlarda ya da aşkta böylesi bir mücadele ortamının içinde kalırsak, kendimize sormamız gereken birkaç şey var;
  • Önceliğimiz nedir? Bu önceliği kaybetmeden ama dengeyi de bozmadan ilerlemenin bir yolu var mıdır?
  • Önceliklerimizi desteklemeyen bir çatışmaya çekiliyor olabilir miyiz? Taraf olmak, atılan her topa girmek, kupaya talip olmak şart mıdır? Ortada gerçekten kazanılmaya değer bir ödül var mı?
  • Savaşa girdiğimiz takdirde, kazanacağımızı düşündüğümüz şey, arada yaşanacak kayıplara değer mi?
  • Çok sertleşme eğilimimizin, ödünsüz veya saldırgan görünme çabamızın ardında, hangi zayıflığımız var? Bu zayıflığı saklamak isterken, gövde gösterisini abartma ve sonra geri dönüşsüz bir yola girme ihtimalimiz var mıdır?
  • Biz dengeyi korumak, düzeni bozmamak istesek de, haklarımız ihlal ediliyorsa, kendimizi olduğumuzdan daha zayıf ya da çaresiz göstermiş olabilir miyiz? Ya da kendimizi çaresiz hissettiğimiz için biz caydırıcı bir tavır alamamış, sınır çekememiş olabilir miyiz? Cesur ve kararlı olmak bize ne kaybettirir, ne kazandırır?
  • Gövde gösterisinin bitip, yeni kuralların konulması, uzlaşma ve barışın sağlanması için uygun zaman nedir?
  • Uzlaşma sağlanmış gibi görünse de, aslında tarafların konulan kurallara uymama ihtimali var mıdır? Geçici bir durulma sürecine girilse de, bir süre sonra verilen sözler tutulmayabilir mi? Herkesin sözüne sadık olmasını garanti edecek bir teşvik ya da yaptırım unsuru var mı?

Bazen yıkmadan ilerlenmez… Önemli olan neyin yıkılmaya, neyin kazanmaya, neyin ulaşılmaya değer olduğunu bilmektir. Bazen olaylar bizi gücümüzü fark etmeye ve ortaya koymaya zorlar. Bazen kaybederek, vazgeçerek, geri durarak kazanır, bazen de kazanmak için yaptıklarımızla kendimizi ve değer verdiğimiz şeyleri kaybederiz.

Hiçbir kazanç sonsuza dek kalıcı, hiçbir zafer sürekli, hiçbir kayıp mutlak değildir. Kalıcı olan, adabınla kazanıp, adabınla kaybetmeyi öğrenmektir.

​Junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER