› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.10.2013

19 Ekim 2013'deki Ay tutulmasının etkileri nasıl olacak?

19 Ekim'deki Ay tutulması bu haftanın ve hatta yılın en önemli olaylarından biri... Önemli olayların ya da kararların arifesinde olabilirsiniz. Sakin kalmaya çalışın. Asude Argun Ay Tutulmasının burçlara göre etkilerini Pudra.com'da anlatıyor.

Astroloji’de en öne çıkan öğeler Güneş ve Ay’dır. Onların birbirlerine göre durumu, burçtan burca geçişleri, tıkır tıkır işleyen bu sistemin en önemli parçasıdır. Astorloji’de Dünya merkezli bakış açımız vardır. Bize göre Dünya’nın etrafında Güneş ve Ay ve diğer gezegenler döner. Onların dönüşlerinden, birbirine göre konumlarından Dünya’daki olaylar arasında “eşzamanlılığı” okumaya çalışır astroloji.

19 Ekim 2013'deki Ay tutulmasının etkileri nasıl olacak?

Dünya’nın etrafında dönen Güneş ve Ay’ın kendilerine göre yörüngeleri vardır. Bu yörüngeleri içiçe dönen halkalara benzetebilirsiniz. Bu iki halka, iki ayrı uçta birbirini keser. Astroloji’de bu kesişim noktalarına Ay Düğümleri denir ve oldukça önemlidir. Güneş’le Ay, bazen bu kesişme noktalarında birbiriyle buluşur. Dünya’dan bakınca, önde olan Ay, Güneş’in önünü keser ve Güneş’i göremeyiz; Yeniay gerçekleşirken Güneş Tutulması olur. Bazen de Ay Güneş’in karşısındayken, araya Dünya girer, Güneş’in ışığını kesip, Ay’ı gölgede bırakır, örter; Dolunay gerçekleşirken Ay Tutulması olur.

Yörüngelerin kesiştiği tutulmalar, her sene 2 ayrı, toplam 36 gün süren, Tutulma Mevsimi'nde gerçekleşir. 6 ay arayla, 15 gün aralıklarla oluşan Tutulma Mevsimleri’nde, en az 2; en çok 3 tane tutulma yaşanır. Yörünge düzlemlerinin birbirlerine olan yakınlığı tutulmanın cinsini belirler. 18,5 derecelik yakınlıkta tutulma ihtimali başlar; 15,5 derecede kısmi tutulma, 11 ile 9 derece arasında parçalı tutulma, 9 dereceden daha dar yakınlıkta tam tutulma olur.

Tutulmalar birbirinden Saros Döngüleri’yle ayrılırlar. 18 yıl, 9 ya da 11 gün aralıkla meydana gelen tutulmalar aynı Saros döngüsünde yer alır. Birbirini takip eden anlamları ve açılımları vardır. Her 18 yılda bir, zodyakta yaklaşık 10 derece ileri giden tutulmalarla, hayattaki geliş paralellik gösterir. O yüzden tutulmaları okurken en azından bir öncekine de göz atmak anlamlı olur.

Bu kadar teknik bilgi yeterlidir sanırım. Devamını astroloji derslerine, eğitim alanlara bırakıyorum. Şimdi 19 Ekim’de yaşanacak Ay Tutulmasına odaklanalım. Unutmadan, bu tutulma mevsimdeki bir diğer tutulma, 3 Kasım’da 11 derece Akrep burcunda yaşanacak Güneş Tutulması... Gelecek haftalarda Güneş Tutulması'na da ayrıca değineceğim.

19 Ekim’de, 25 derece Koç burcunda, Dolunay’da gerçekleşecek Yarıgölge Ay Tutulması, Türkiye saatiyle 00:51’de başlayacak, 02:50’de tutulma ortasına varacak, 04:49’da sona erecek. Tutulma Avrupa, Afrika ve Asya’dan görülecek. Türkiye tutulma izlemek için en iyi bölgelelerden biri ancak gözle gözlemlemek zor olabilir. Ay’ın bir köşesi hafifçe kızaracak, ancak tam tutulma gibi net görülmeyecek.

Ay Tutulması, astrolojik olarak duygularımızı etkileyen olayları gündeme getirir. Olayların normal akışı değişip, hassaslaşabilir. Ay’ın içerdiği anlama uygun olarak, annelik, aile, domestik konularda, kişisel dünyanıza özel alanlarda gelişmeler olabilir. Her bir tutulma, hayatımızdaki yeni bir senaryo olarak ortaya çıkar. Önceden ön görmek, yorum yapmak yerine tutulma öncesi ve sonrası 3-4 günlük süreci iyi takip etmek yerinde olur. Böylece size özel tüyoları alabilirsiniz. Rahat hareket etmek için, tutulma haftası ajandanızı boş bırakmanızı tavsiye ederim. Zaten kader sizin için ajandanızı doldurmuş olabilir.

Doğum haritanızın potansiyeli, tutulma ile bağlantısının yakınlığı, olayları ne kadar etkili yaşayacağınızı gösterir. Eğer tutulma sizin haritanızda önemli bir noktaya değiyorsa en azından sene boyu gelişmelerin devam edeceğini bilmelisiniz. Kişisel haritalarınıza girmeden daha detaylı bilgi vermek için gerçekçi olmaz…

19 Ekim 2013’de gerçekleşecek Ay Tutulması’ndan en çok etkilen burçlar sırasıyla şöyle…
• 11-22 Nisan arası doğmuş Koç’lar,
• 13-23 Ekim arası doğmuş Terazi’ler,
• 13-24 Temmuz arası doğmuş Yengeç’ler,
• 11-21 Ocak arası doğmuş Oğlak’lar,
• Yükselen burcu Koç, Terazi, Yengeç ya da Oğlak olanlar,
• Ay burcu Koç, Terazi, Yengeç ya da Oğlak olanlar,
• Haritasında Koç, Terazi, Yengeç ya da Oğlak burcunda gezegenleri olanlar…

Bir önceki Saros döngüsü 8 Ekim 1995’teydi… Bu tarihlerde hatırladığınız önemli olaylar varsa, şimdiki tutulmayla devam eden olayları yaşamanız olasıdır. Eğer yaşınız küçükse, ailenizde meydana gelen olaylara da dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Ay Tutulması etkisiyle ortaya çıkabilecek olaylar


Ay tutulması, duygusal olarak zorluk yaşadığınız konuda, başka bir bakış açısı geliştirmenizi anlatıyor olabilir. Geçmişi geride bırakıp, duyguların yükünden kurtulmaya çalışmalısınız.

Hayatınızda önemli olayların ya da kararların arifesinde olabilirsiniz. Karşınıza çıkan insanlar sizi farklı tepki vermeye, değişmeye zorlayabilir. Karşınızdakilerle mücadele etmek yerine, olayların nedenlerini anlamaya çalışmalısınız.

Tutulma yakınlarında önemli olaylar yaşadıysanız, acele etmemeli, olayları iyi ya da kötü diye sınıflandırmamalısınız. Biraz beklediğinizde kaderin sizin için başka bir plan yaptığını görüp, mutlu olabilirsiniz. Erken karar vermek hatalı olabilir. Tutulmalar son değil, yeni başlangıçlardır…

19 Ekim Ay Tutulması'nın burçlara göre etkileri


Yükselen Burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.
Koç burçları ve yükseleni Koç olanlar: (21 Mart - 19 Nisan)
Kendinizle ilgili bir değişim sürecinde olduğunuz için karşıdan gelen eleştirilere karşı tahammülsüz davranabilirsiniz. Kadersel bazı değişimlerin içinde olduğunuzu, kendinize önem vermeniz gerektiği anlamalısınız. Başta sağlığınıza, bedeninize, ben dediğiniz her şeye dikkat etmelisiniz.

Boğa burçları ve yükseleni Boğa olanlar: (20 Nisan - 20 Mayıs)
Olaylar karşısında şartları kontrol edemediğiniz için endişe içinde olabilirsiniz. Hayatınızdaki fedakarlık teması önem kazanırken, gereksiz yere direnmeniz, kayıplara yol açıp, korkularınızı artırabilir. Şimdi geride kalmanın, kendinizi arındırmanın zamanıdır.

İkizler burçları ve yükseleni İkizler olanlar: (21 Mayıs - 20 Haziran)
Sosyal çevrenin, arkadaşlığın ön plana çıktığı, bazı kadersel temaların yaşandığı bir sürece girmektesiniz. O yüzden adımlarınızı atarken gelecek günlere ilişkin planlamaları iyi yapmanızı tavsiye ederim. Ekip olarak güvendiğiniz kişilerle çalışmaya özen gösterin.

Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar: (21 Haziran - 22 Temmuz)
İşiniz, üstleriniz ve etrafınızdaki otorite figürleriyle ilişkinize özen gösterin. Hedeflerinizi geliştirmek ya da mesleğinizde ilerlemekte zorlanabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerle ilgili sorunları çözmenizi tavsiye ederim. Çalışmıyorsanız evlilik, annelik gibi domestik konular dikkat çekecek.

Aslan burçları ve yükseleni Aslan olanlar: (23 Temmuz - 22 Ağustos)
Üst düzey akademik eğitim, çeşitli öğretiler, diller, dinler, yabancılarla ilgili bir çok kadersel tema ortaya çıkacak. Yurtdışı bağlantılı gelişmelerde zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Hukuksal konularda adım atmak için acele etmeyin. Dini konularda farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar: (23 Ağustos - 22 Eylül)
Kredi, kredi kartı ya da vergi gibi ödemelerle canınız sıkılabilir. Eşinizden, ortağınızdan geleceğini umduğunuz paralar varsa bunlarda bazı sorunlar, krizler yaşayabilirsiniz. Sağlık açısından, zorunlu haller dışında küçük operasyonlardan, cerrahi müdahalelerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Terazi burçları ve yükseleni Terazi olanlar: (23 Eylül - 22 Ekim)
Evlilik, ortaklık gibi konuların üstünde ciddiyetle durmanız gerekebilir. Yeni başlayan bir ilişkiyi sağlamlaştırabilirsiniz. Ancak sorunlar yaşıyorsanız verdiğiniz tepkiler nedeniyle ilişkiniz olmadık bir noktaya gelebilir. Birliktelik, ortaklık, dayanışma önem kazanacak.

Akrep burçları ve yükseleni Akrep olanlar: (23 Ekim - 21 Kasım)
Bir çok konuyu analiz etmeniz ve detaylı işlerle konsantre bir şekilde çalışmanız gerekebilir. Ofis hayatınızdaki değişiklikler yıpratıcı olabilir. Çok çalışmanız gereken bu süreçte sağlığınıza mutlaka dikkat edin.

Yay burçları ve yükseleni Yay olanlar: (22 Kasım - 20 Aralık)
Farklı hobiler, sanat ya da sporla uğraşıyorsanız beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Size zevk veren şeylerin yükünü hissedebilirsiniz. Yalnızsanız aşk hayatınızdaki sorunları çözmek gerekebilir. Çocuklarınız varsa daha fazla ilgi isteyebilirler.

Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar: (21 Aralık - 19 Ocak)
Evdeki bazı değişikler, iş yerinde, üstlerinizle ilişkinizi yıpratabilir. Bu süreçte aileniz, ebeveynleriniz ve eviniz ön planda olacak. Bazı kadersel temalar yaşarken, köklerinize sahip çıkmanız, sorumluluk almanız, evinizle ilgilenmeniz gerekebilir.

Kova burçları ve yükseleni Kova olanlar: (20 Ocak - 18 Şubat)
Yakınlar, komşular, kardeşlerle ilgili gelişmeler dikkat çekecek. Bir şeylerin kadersel olarak yol değiştirdiğini görebilirsiniz. Bolca konuşmanız, toplantı yapmanız, seyahat etmeniz gerekebilir. Ancak söyleyeceğiniz sözler uzun süre etkili olacağı için dikkatli olmalısınız.

Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar: (19 Şubat - 20 Mart)
Kazançlarınızı değerlendirmek üzere adım atmalısınız. Kazandığınız paraları, bütçenizi, gelirlerinizi, banka hesabınızı daha iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yeni kazanç yolları bulmak ya da gelirinizi artırmak için adımlar atmalısınız.

Astroloji Uzmanı Asude Argun
www.asudeargun.com
www.facebook.com/AstrolojiUzmaniAsudeArgun
twitter.com/AsudeArgun


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12
EN YENİLER