› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 22.10.2013

7 Haziran–1 Temmuz 2014 arasında Merkür geri gidiyor

Aklı ve iletişimi temsil eden Merkür geri giderken neleri etkiliyor? Bu dönemde nasıl davranmalı, nelere dikkat etmeliyiz? Astroloji Uzmanı Asude Argun Merkür gerilemesiyle ilgili merak edilenleri Pudra.com için yazdı.

Merkür, Güneş’e en yakın gezegendir ve ondan fazla uzaklaşamaz. Güneş’in etrafındaki yörüngesinde dönerken, doğal olarak, bazen Güneş’in önünde bazen arkasında dolanır. Dünya’dan bakınca Merkür’ü bezen ileri bazen geri gidiyor gibi görürüz. Merkür, bazen sabah Güneş’ten önce doğar bazen akşam Güneş’ten sonra ortaya çıkar. Yok olduğunda da Güneş’e çok yakın olduğu için göremeyiz.

7 Haziran–1 Temmuz 2014 arasında Merkür geri gidiyor

Aklımızı karıştıran bu güzel göksel şölen, üç ayda bir tekrarlanır. Her bir geri gitme hareketi ortalama 21 gün sürer. Merkür geri gitmeden birkaç gün önce yavaşlamaya başlar. Düzeldikten sonra da normal hızına dönmesi birkaç gün alır. O yüzden gerileme tarihlerinin birkaç gün öncesi ve sonrası etkili olur; olaylar karışmaya başlar.

Astrolojik olarak Merkür; aklı, zekayı, haberleşmeyi ve iletişimi anlatır. Geri hareketinde ise iletişim sorunlarını gösterir. Gökyüzündeki hareketi gibi aklımızı karıştırır. Kendimizi anlatmakta zorlanabiliriz. Karşı taraf anlamıştır zannederek, basit konularda bile hemfikir olamayabiliriz.

7 Haziran–1 Temmuz 2014 tarihleri arasında Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?


Bu tarihleri arasında anlaşmalarda, yazışmalarda dikkatli olmak gerek. Her çeşit ortaklığa imza atmaktan uzak durmanız lehinize olur. İmkanınız varsa ertelemenizi öneririm. İmza atarken bir değil iki kez düşünmelisiniz. Gözden kaçan ayrıntılar sebebiyle yanılabilirsiniz. Yanlış bilgi almanız ya da sizin yanlış anlamanız sebebiyle yaptığınız anlaşmalar tekrarlanabilir. Belki de iptal olabilir. Tüm detayları gözden geçirip emin olmalısınız.

Anlaşmaların başında evlilik geldiği için dikkatli olmak gerek. Uzun zamandır flört eden çiftler için, Merkür geri hareketi bulunmaz bir evlilik fırsatı verir. Ancak ilk görüşte aşk yaşayanların, hızlı karar vermemeleri iyi olur. Akılları başlarına geldiğinde üzülebilirler.

Gerileme tarihleri arasında hızla gelişen, yepyeni adımlar atmaktan çekinmelisiniz. Bu süreç içerisinde pek çok konuda terslikler yaşayabileceğiniz için, ileriye yönelik adım atmak yerine geri dönüp geçmişe bakmalısınız. Elinizdekileri değerlendirmelisiniz. Önemli değişiklikler yapmaktan çok, mevcut şeyleri düzenleme yoluna gitmelisiniz.

Yeni eşyalar satın almaktan bir süreliğine kaçınmanızı tavsiye ederim. Düzenleme yaparken, kaybettiğiniz eşyaları çekmecelerinizde, dolaplarınızda bulabilirsiniz. Bu dönemde yeni ve değerli şeyler sayın almaktan uzak durmalı, elinizde ne var ne yoksa kontrol edip değerlendirmelisiniz. Maddi yüklerinizi azaltmak için geriye dönük analizler yapmanız yerinde olur. Bütçenizi revize etmenizde yarar var.

Elektrikli aletlerinizde, yardımcı makinelerinizde sorunlar olabilir. Bilgisayar ve cep telefonu gibi iletişim cihazlarınızda yaşanabilecek sorunlara karşı da önlem almalısınız. Özellikle elektronik eşyalarınızdaki verilerin yedeğini almanız iyi olur. Teknolojik yatırımlardan uzak durmalı, bir şey satın alırken iyi analiz etmelisiniz. Yeni cep telefonu, bilgisayar veya araba almak yerine, hangisi uygundur diye araştırma yapmanız çok yerinde olur.

Günlük hayatta her türlü gecikme, iptal hatta arızalarla karşılaşabilirsiniz. Toplantının saatini ya da yerini yanlış anlamış olabilirsiniz. Dolayısıyla doğru anladığınızı ve anlaşıldığınızı teyit etmelisiniz. Uçak biletiniz kaybolabilir, valizler karışabilir, uzun rötarlara takılabilirsiniz. Telefonunuzun şarjı daha erken bitebilir. Yanlış kişiye e-mail atabilirsiniz. Kısacası iletişim halinde olduğunuz kişiler ve araçlarla ilgili iniş çıkışlara hazırlıklı olmalısınız.

Ancak sanıldığının aksine kötü değildir bu zamanlar. Tersine pek çok şeyi toparlamak, düzenlemek için çok iyi bir fırsattır. Eskilerin yaptığı gibi, hayatınızın çeşitli alanlarında dip bucak temizlik yapmak ve düzenlemek için bu dönemleri değerlendirmelisiniz.

Çekmeceleri, dolapları, kitaplıkları düzenlemek çok yararlı olur. Umduğunuzdan hızlı hareket edebilirsiniz. Bilgisayarınızı daha iyi düzenleyebilirsiniz, gereksiz dosyaları kolayca fark edersiniz. Etrafınızda size ağırlık yapan, aklınızı karıştıran, ayağınıza takılan ne varsa kolayca düzenleyebilirsiniz.

Bu zamanda eski arkadaşlarınızla karşılaşıp onlarla tekrar birlikte olmak ise işin en güzel tarafıdır. Siz de bu zamanları fırsat bilip eski arkadaşlarınızı aramalısınız. İlerlemek istediğiniz konularda zorlanırken, arkadaşlarınızın bakış açınızı değiştirdiğini, çözüme yaklaştırdığını görebilirsiniz.

Bu süreçte ileriye gitmek yerine geriye gitmekte yarar var. Böylece etrafınızı düzenleyerek; kendinizi, olayları, şartları anlamış; unuttuğunuz, atladığınız detayları yakalamış olacaksınız. Canlanıp ve hafifleyerek yola devam etmek için Merkür’ün geri gittiği gibi, geri dönüp bir bakın hayatınıza. Astrolojinin eş zamanlılığından keyifle yararlanın…

Astroloji Uzmanı Asude Argun
www.facebook.com/AstrolojiUzmaniAsudeArgun


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER