› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 19.11.2015

Yüzleşmeye cesaret edemediğiniz konulara yönelin!

Akrep Burcu'ndaki Güneş-Merkür Kavuşumu ile görmezden geldiğimiz konular gündemimize gelebilir. İşte Juno Yıldız Gözlemcisi'nden hayatımıza etkileri...

Güneş; meraklı, sorgulayıcı, kuşkucu, kurgucu, hatta azcık da sinsi olabilen Akrep’de son günlerini yaşarken, Merkür ile kavuştu. Üstelik bu ikilinin Güney ve Kuzey Ay Düğümlerine ılımlı açıları var.

Akrepte Güneş ve Merkür Kavuşumu

Bu arada, Mars ve Venüs Terazi burcunda yakın seyir halindeler ama Lilith ortalığı karıştırmak isteyen bir dedikoducu komşu gibi aralarında. Ve kapımızda tam açılı halini almak üzere olan bir Satürn-Neptün karesi duruyor.
 

Nasıl etkileneceğiz?

Zaman karmaşık hale gelmiş, kafamızı belirsizliği ile işgal etmiş konuların açıklığa kavuşma zamanı. Merkür ve Güneş’in yakın plan seyredecekleri birkaç gün boyunca, insanlarla aramızda yanlış anlamaya mahal vermiş ne varsa ortaya dökülebilir.

Yargıda hata yaptığımız, kendi bakış açımıza fazla kredi verdiğimiz ya da başkalarının söylediklerine gereksiz bir güven duyup açık noktaları gözden kaçırdığımız durumlarla burun buruna gelmemiz pek olası.
 

Pimpirikli olmamız mümkün mü?

Valla mümkün.
 

Bu süreci nasıl olumlu kullanabilirz?

- Ayıp olmasın diye ya da yüzleşmeye cesaret edemediğimiz için sormamazlık, görmemezlik ettiğimiz konuları gündeme getirelim!
- Ama bunu yaparken şüphe ve yargılarımızı öne sürerek değil, sadece açık ve net bir tanım ve elle tutulur göstergeler talep ederek diyalog kuralım.
- Eğer insanlara ifade ya da itiraf etmekten kaçındığımız şeyler varsa, olay uzay boyutuna gelmeden, durumu efendi gibi dile dökelim ve şefaat isteyelim.
- Haddimiz ve hakkımız olmayan boyutta ısrarcı veya güvensiz de olmamaya özen gösterelim. Zira saygısız merak da kaygısız güven kadar sapkın bir şey.
- Fazla aymaz davrandığımızı, yanlış sonuçlar çıkarttığımızı ya da fazla hikaye yazdığımızı kabul etmekten korkmayalım.
- Yalnız başkalarına değil, kendimize de sormayı ihmal ettiğimiz soruları bir zahmet soralım. Düşünmeyi, derinine inmeyi ertelediğimiz konuları masaya dökelim.
- Suçlu aramayalım… İntikam almayalım… Sadece anlayalım ve eğer gerekiyorsa tutum değişikliğine gidelim.
- Karşımıza çıkanın gerçek olduğunda eminsek, tepkiyle değil, mantıklı bir kabul ve çözüm üretme arzusu ile yaklaşalım.
- Eğer umduğumuz gibi çıkmayan şeyler varsa, bunlarla kavga etmek yerine, bir daha aynı durum oluşmasın diye ne yapılması gerektiğini anlamaya yoğunlaşalım.
 

Bilmek sorumluluktur

Zira bilip de yapmamanın, anlayıp da sağır kulak üzerine yatmanın, görüp de gereğini yerine getirmemenin vebali vardır. Gerçeği sadece merak etmeyelim. Gerçekle birlikte hareket edecek kadar cesur, olgun ve yapıcı da olalım.

junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER