› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Akrep burcunun genel özellikleri

Akrep, karşısındakini ilk karşılaştığı andan itibaren etkisi altına alır. Akrep’in oldukça çekici ve gizemli bir yapısı vardır.

Yönetici Gezegeni: Pluto-Mars

Element: Su
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 2, 4
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Topaz
Renk: Koyu kırmızı, şarap, patlıcan moru
Tarot kartı: Ölüm
Hayvan: Akrep ve diğer yeraltı yaratıkları
Bitki: Akasya, krizantem, açelya
Kıymetli Taş: Turkuaz, yılantaşı
Kıymetli Maden: Plütonyum

Olumlu Yanları: Sırdaştır. Duygularını belli etmez. Gerçek dosttur. Cazibeli, güçlü, seks sembolü, çalışkan, kararlı, unutmaz, güçlü sezgiler, sevgi ve pişmanlık, duyguları güçlüdür. Anlayışlı, dikkatlidir. Yüksek analiz gücüne sahiptir.

Olumsuz Yanları: Kindardır. Kuşkucu, kıskanç, alıngan, dik kafalı, suskundur. Akrep gibi, zehirleyicidir. Alaycı, ben-merkezci, ihtiraslı bir yapısı vardır.

Aşk
Akrep, karşısındakini ilk karşılaştığı andan itibaren, dayanılmaz bir şekilde etki altına alır. Akrep’in oldukça çekici ve gizemli bir yapısı vardır. Akrep biraz zorlayıcı görülebilir, fakat oldukça kırılgan ve hassastır. Akrep insanı aşkı çok ciddiye alır ve birlikte olduğu insanın kendini sevmesini, takdir etmesini bekler. Akrep ilişkilerinde kısa vadeli ve çok fazla derin olmayan bağlantılar kurmayı tercih eder. Çünkü Akrep yara almak, incinmek korkusuyla insanları kendinden uzak tutmayı tercih eden bir özelliktir. Akrep uzun vadeli bir ilişkiye girmişse, eşine mutlaka finansal ve duygusal anlamda emniyet vermek için elinden geleni yapar. Akrep kendini dinleyen ve anlamaya çalışan insanları sever. Karşısındaki insanın, dikkatini tam anlamıyla kendine vermesini ister. Garanti bir eş olarak görülmekten nefret eder. Akrep seçtiği insana karşı kıskanç ve koruyucu bir tavır alır.

Kariyer
Akrep iş hayatında önemli bir yere sahiptir. Organizasyonun içinde bulunması her zaman için büyük bir avantajdır. Akrep, oldukça hırslı ve amaçlarına bağlı bir yapıdadır. İş yaşamında Akrep’in en büyük dezavantajı şüpheciliğidir. Akrep, çoğu zaman delegasyon zorluğu da yaşadığı için, kendini aşan yüklerin altına girebilir. Sadakati ve kalıcılığı tercih eden Akrep’in tatmin olduğu ve gelecek gördüğü durumlarda uzun süreler aynı işte çalışması mümkündür. Akrep’in ofisi genellikle loş, kendine yetecek kadar eşya ile döşenmiş, bir iki hatıratı barındıran bir mekândır. Kendine konsantre bir şekilde çalışabileceği bir ortam yaratmak ister. Şüphe etmeyi, derin araştırmayı gerektiren müfettişlik gibi meslekler Akrep için son derece uygundur. Denizcilik, özellikle açık deniz kaptanlığı, Akrep’in severek yapacağı meslekler arasındadır.

Para
Akrep özellikle geniş ölçekli maddi konularda, analitik yeteneği ve sezgileri yardımıyla olumlu adımlar atar ve başarılı olur. Akrep hiçbir şeyde olmadığı gibi maddi konularda da hayatın kolaylıklarını beklemek gibi bir lüksü yoktur. Ödediği paranın ne olursa olsun karşılığını almak ister. Aldığı bir şeye çok para ödeyebilir ama sadece aldığı şeyin kalitesine inandığı içindir. Yatırımlarında analitik yeteneklerinin ve stratejilerin arkasını görebilme kabiliyetinin yansımaları görülür. Akrep birlikte oldukları insanınkiyle birleştirerek çoğaltmayı da uygun bulurlar.

Seks
Akrep dışarıdan anlaşılmasa da son derece duygusaldır. Akrepler kendi çekim güçlerinin farkında oldukları zaman, bunu istedikleri insanları elde etmek için kullanmaktan hiç çekinmezler. Akrep, sevdiği insanla her şeyi paylaşmayı, onun her anını bilmeyi ister. Oldukça yüksek bir cinsel gücü olduğu için, genellikle karşı taraftan da bu beklenti içindedir. Cinselliği her an her yerde yaşayabilir. Fantezilerini partneriyle rahatlıkla paylaşır ve uygulamaya döker. Araştıran bir yapısı olduğu için, karşı cinsin anatomik yapısını en ince ayrıntısına kadar en az kendi vücudu kadar bilir ve ona göre davranır. Cinsellikte genellikle dominant olmayı seven bir tarzı vardır.

Sağlık
Derinlik, Duygusallık ve yoğunluk Akrep burcunun temel özellikleridir. Akrep çok duygusal ve derin yaşadığı, ama dışarı vurmakta zorlandığı ve güçlü kalmak için çaba sarf ettiği için, kolayca “hastayım” demez. Akrepler, genital organlar, mesane, uretra, prostat, kolon, rektum, burun kemikleriyle bağlantılı hastalıklara daha yatkındır. Akrep’in genital problemlere, zührevi hastalıklara, böbrek taşlarına, burun iltihaplanmalarına, poliplere, salgı bezleri ile ilgili hastalıklarına karşı dikkatli olması ve en önce gizli kalmaya yatkın, “sinsi” hastalıklardan kendini koruması gerekir. Bunun yanı sıra, fıstık, fistül, basur memesi, üreme organları ile ilgili hastalıklar ve zedelenmelere de rastlanabilir. Baharatlı yiyecekler Akrep’in sağlığı açısından faydalı olacaktır. Kırmızı renkli, sivri yapraklı ve yakıcı tada sahip, hardal, karabiber, anemon, katırtırnağı, sarımsak, şeytan şalgamı, ısırgan otu, defne gibi bitkilerle hazırlanan çay ve ev yapımı ilaçlar da faydalı olacaktır. Özellikle anemon, funda ve gardenya Akrep’in bitkileridir. Atletizm, halter, avcılık, yüzme ve dalma gibi faaliyetler Akrep için uygundur.

Akrep Burcundan Olan Ünlüler
Julia Roberts, Meltem Cumbul, Teoman, Hande Ataizi, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz, Luis Figo, Picasso, Kemal Sunal, Metin Akpınar, Münir Özkul, Osman Sınav, Richard Burton, Meral Okay, Emel Sayın, Hıncal Uluç, Mustafa Denizli, Selin Denizli, Yılmaz Erdoğan, Ediz Hun, Abdullah Gül, Martin Scorcesse, Pele, Maradona, Meg Ryan, Winona Ryder, Ted Turner, Ethan Hawke, Scarlett Johansson, Goldie Hawn, Leonardo Di Caprio, Calista Flockhart, Demi Moore, Bili Gates, Hillary Clinton, Prens Charles, Jodie Foster, Larry Flyant, Kıvanç Tatlıtuğ, Christoph Daum, Alain Delon, Alaistar Crowley, Dostoyevski, Arzum Onan.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER