› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.11.2016

Süper Ay'ın sorusu: Bana kastın mı var dünya?

Dolunay, yaşadıklarımızı bir engel veya tehdit gibi görmemize neden olabilir. Juno, Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay'ın burçlara etkilerini yazdı.

Yılın hatta yüzyılın dünyaya en yakın seyreden Dolunay’ı olacağı, bu nedenle de kocaman görüneceği söylenen 14 Kasım 2016'da Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay, kaygı hissimize tavan yaptırabilir. Dolunay, kendimizi dış koşulların getireceği beklenmedik değişimlere karşı kırılgan hissetmemize ve etrafımızdaki herkesi düşman ya da tehdit gibi görmemize neden olabilir.

Boğa Burcu'nda Dolunay'ın Burçlara etkileri
Dolunay'ın Burçlara ve Yükselen Burçlara etkisi
Koç veya Yükselen Koç
Kıymetiniz bilinsin, yaptıklarınız görülsün, emeğiniz karşılığını bulsun dediğiniz bir dönem. Maddi ve manevi olarak ödüllendirilmek istiyorsunuz. Ancak umduklarınızı bulamamak ya da birilerinin yolunuza taş koyması gibi durumlardan endişeleriniz olabilir. Daha önce çatıştığınız, ayağına bastığınız insanlar, şimdi size engel oluşturabilir. Ya da zıtlıklar her zamankinden daha fazla sizin gözünüzü korkutup, önemsizleştirilme kaygınızı arttırabilir. Uzlaşmak için hiçbir zaman geç değil. Kendinizi değil, yapılması gereken işi merkeze koyarsanız, daha kolay uzlaşır, daha çözüm odaklı olursunuz. İş ortaklarınızın, yol arkadaşlarınızın ya da hayat arkadaşlarınızın size hak ettiğiniz değeri vermedikleri ve bir yol ayrımına geldiğiniz duygusunu yaşayabilirsiniz. Kuruntu yapmayın. Ama gerçekleri de görmezden gelmeyin. Mahkemeye götürülmesi gereken işleriniz varsa, onlar için de iyi bir zaman. En azından bir uzmana danışın…

Boğa veya Yükselen Boğa
Bu Dolunay, ikili ilişkilerinizi doğrudan etkileyecek gibi görünüyor! Oturup düşünün; iş ve aşk hayatınızda yol arkadaşlığı ettiğiniz kişiler ile aranızdaki sorunların temelinde ne var? Siz gerçekten kabahati hep başkasında mı buluyorsunuz? Yoksa kaybetme korkusu nedeniyle, bazı temel sorunları görmezden mi geliyorsunuz? Vehimle değil, somut verilerle hareket ederseniz, bu dönem sizin için arındırıcı olacaktır. Düzeninizi bozmak istemiyor, ama karşınızdakilerden de emin olamıyorsanız, işbirliklerine, yol arkadaşlıklarına "olsun varsın bir kenarda dursun" diye girmeye ya da hayatınızı bu ilişkiler üzerine kurmaya çalışmayın. Gündeminizde evlilik, iş ortaklığı, uzun vadeli kontrat gibi konular varsa, son kararınızı vermeden önce kafanızdaki bütün soruları ve kaygıları temizleyin ve öyle adım atın. Hayatınıza alacağınız insanları özenle değerlendirin. Eğer netleşemiyorsanız, acele etmeyin. Yalnızlık korkusu ile yanlış adımlar atmayın.

İkizler veya Yükselen İkizler
Bu ara gündelik düzeninizde meydana gelen değişiklikler size endişe verebilir. Sağlığınızla ilgili sıkıntılar duyabilirsiniz. Çalışma veya yaşama koşullarınız sevimsizleşebilir, sizden beklenen hizmetlerin yükü, ağır ya da boğucu gelebilir. Herkes sizden bir şeyler bekliyorken, siz kaçıp saklanmak, kendi halinizde olmak isteyebilirsiniz. Yaptıklarınızla saygı ve takdir görmek istiyorken, ne yapsanız yetmediğini, hep daha fazlasının beklendiğini, hatta iyi niyetinizin ve çabanızın kötüye kullanıldığını düşünebilirsiniz. Ya da aldığınız teklifler, size beklentinizin, standardınızın altında gelebilir. Tavsiyem; kendinizi Dolunay’ın gelgitli ruh haline fazla kaptırmayın. Eğer sağlığınızla ilgili endişeleriniz varsa, geciktirmeden kontrollerinizi yaptırın, önlemlerinizi alın. Eğer yaşama ve çalışma düzeninizden ya da birlikte çalıştığınız kişilerden, size yönelik beklentilerden hoşnut değilseniz, en fazla rahatsızlık duyduğunuz konuları tanımlayın ve nasıl çözebileceğinizi sakince düşünün. Atak değil temkin ve sabır zamanındasınız. Daha azla yetinerek ve sadece gerekli olanları yaparak bu dönemi atlatın.

Yengeç veya Yükselen Yengeç
Risk algınızın yüksek olduğu bir dönemden geçiyorsunuz. Bu nedenle her zamankinden daha temkinli ve korunaklı davranmayı isteyebilirsiniz. Dış koşullar sizi rahatsız ettiği için içte rahatlatılmaya, duygusal olarak güvende hissetmeye, sevilip korunmaya, olduğunuz gibi kabul edilmeye ya da mutlu edilmeye çok ihtiyacınız var. Ama en fazla eksik hissettiğiniz yer de tam burası! Sevilmeme, reddedilme, yeterli olamama kaygınız, sizi hayattan geri çekilmeye sevk etmesin… Kendiniz için adım atmaktan çekinmeyin. Mutlu olmak için başkalarına değil kendinize güvenin. Öte yandan içinizden bir ses size sevgi, kabul ve güveni doğru yerde aramadığınızı, yanlış ata oynadığınızı söylüyorsa, lütfen buna kulak verin! Sadece sevilmek ve kabul edilmek için üzerinde kırmızı çarpı işareti olan bir insana yönelmeye, tehlikeli ya da size uygun olmayan adımları atmamaya özen gösterin. Eğer sevildiğinize ikna olmak için, en olmayacak şeyleri yapıp yine de kendinizi kabul ettirmeye çalışıyorsanız, bunu da fark edin. Azcık şımarık ile alenen edepsiz arasında bir sevimlilik farkı vardır.

Aslan veya Yükselen Aslan
Bu aralar ailenizin, sevdiklerinizin, düzeninizin güvenliği için endişe ediyor olabilirsiniz. İnisiyatif alıp, karar vermeniz ve bir yön belirlemeniz ya da dirayetinizi koruyup, gerilimi, belirsizliği olabildiğince sakin atlatmanız gerekiyor. Ancak içinizdeki kaygı, buna engel olabilir. İyisi mi dönülmez adımlar atmadan, asıp kesmeden ya da sert hükümlere varmadan önce, içinizi bir sakinleştirin. Korku ve kaygı, aklı durdurur ve bizi yanlışa yöneltir. İç dengenizi bulursanız, üstlendiğiniz sorumlulukları da daha iyi taşırsınız. Eğer aile içindeki düzensizlik ya da sıkıntılar veya bireysel sorunlarınız, sizi iş hayatında veya sosyal sorumluluklarınız konusunda gerekeni yapmaktan alıkoyuyorsa, ihmal ettiğiniz düzenlemeleri yapmaya başlayın. Düzen olduğu gibi korunamıyorsa, bazen radikal çözümler de gerekebilir. Bu çözümlere kaygıyla veya kırılgan bir ruh haliyle değil, mantıkla, analitik bir bakış açısıyla yaklaşmaya gayret edin. Böyle durumlarda bütün mesele birincil önceliği saptamaktır! Onu bulunca, gerisi ona göre sıraya dizilir.

Başak veya Yükselen Başak
Bu aralar yakın iletişimleriniz, dost ve aile çevresiyle ilişkileriniz gerilimli ya da endişe verici olabilir. Kimsenin sizi anlamadığını ya da kötü niyetli yaklaşımlara maruz kaldığınızı düşünebilirsiniz. Savunmaya geçmek ve kendinizi anlatmaya çalışmak yerine gözlem moduna geçin! Seyredin, algılayın, tarifleyin. Sonra konuşun ya da yapın. Arkanızdan iş ya da laf çevrildiğini duyarsanız fazla üzülmeye kalkmayın. Mantıklı ve serinkanlı olun. Yolculuklar, yazışmalar ve görüşmelerde de aksamalar oluşabilir. Ya da siz her şeye olumsuz baktığınız için adım atmaktan çekinebilirsiniz. Aslında uzun vadeli planlar yapabilmeyi, önünüzü görebilmeyi çok istediğiniz bir zamandasınız. Ama ya etrafınızdaki gelişmeler ya da sizin çekimser ve kaygılı haliniz, bu planları yapmanıza mani olabilir. Sanırım şunu hatırlamanızda fayda var; Niyet ve tavır birbirini tamamlar… Sonucu her zaman biz belirleyemeyiz. Ama eğer sağlam niyet ve uygun adım birlikteliğini yakalarsak, yol bizi bir sonraki adıma taşıyacaktır. Dolayısıyla içinizdeki kaygılar ya da etrafınızdan gelen gürültüler ile kendinizi baltalamayın. Uygun bir yol seçin ve temiz sade bir adımla başlangıcı yapın. Gerisi yavaş yavaş gelir.

Terazi veya Yükselen Terazi 
Hayatın size hak ettiklerinizi vermesini, fırsatların ayağınıza gelmesini, kapıların önünüzde açılmasını arzu ettiğiniz bir zaman. "Bakalım beni yeterince seviyor ve kucaklıyor mu?" diye hayatı sorgular gibisiniz! Yapmak yerine beklemeye, almak yerine ummaya ya da karşılığını alma garantisi olan şeylere doğru adım atmaya eğilimlisiniz. "Değerliyim galiba ama umduklarımı alamazsam buna nasıl güvenebilirim?" ya da "Adım atıp başarılı olamazsam, hepten kötü hissedeceğim… O yüzden ben hiçbir şeye aday olmadan ayağıma gelenleri bekleyeyim!" gibi, Terazi korunma sistemleri geliştirmeniz pek mümkün. Asıl sorun özdeğerinizi nasıl tanımlayacağınız ve nasıl somut bir hale getireceğinizi bilememek. Kendinizi aldıklarınızla ölçme zaafından korunun. Saygın ve önemli olmaya çalışırken, dikkat edin, yine bir "en rahat ettiren ama gelişmenize destek vermeyen çözümü seçme ya da en yakın ve kolay çıkışa gitme" tuzağına düşmeyin! Sırf değersiz hissettiğiniz ya da daha iyisini yapabileceğinize inanmadığınız için edilgen ve bağımlı olmak ya da sizden her istenene boyun eğmek yokuşundan da aşağı doğru koşmayın…

Akrep veya Yükselen Akrep
Bu ara günah keçisi gibi hissetmeniz pek mümkün! Ne yapsanız kimseyi memnun edemiyor olabilirsiniz. Ya da ne yapsanız kimsenin sizi yeterince takdir etmeyeceğinden o kadar endişelisiniz ki, ne yapacağınızı bilemiyor haldesiniz. Olduğunuz gibi iyi olmadığınız kuşkusu ile çok istenme, sevilme, gönüllerin fatihi olma tutkusu aynı kefeye konunca, ortaya şu an yaşadığınız duygu çorbası çıkıyor. Öte yandan karşınızdakiler –artık nasıl insanlarsa–, onların tepkileri, tercihleri, destekleri sizin için her zamankinden önemli… Belki de bir ilişkiyi ya da bir ortaklığı perçinlemenin, uzun vadeli bir bağ kurmanın eşiğindesiniz. Ama bunun getirdiği koşul ya da beklentileri karşılamak konusunda kendinizi yeterli olamamaktan korkuyorsunuz. Bu aşamada en önemlisi, olduğunuz gibi davranmaktan kaçınmamak! Zira nasıl olsa takke düşer ve kel görünür. Ve aslında siz keli de cazibeli yapmayı bilirsiniz. Eğer geçmişte attığınız kıtırların şimdi yenmediğini görüp korkuya kapıldıysanız, demek ki pişman olma ve yine açık yüreklilik ile özür dileme sırası gelmiştir. Sonuç itibariyle ya dürüst olup, olduğunuz gibi kabul görecek ya da bu sevdadan vazgeçeceksiniz.

Yay veya Yükselen Yay
Konfor ve düzen aradığınız bir dönemdesiniz. Yurtta ve cihanda sulh, evde ve işte de huzur olsa, başka bir şey istemeyeceksiniz. Ama işte tam da bunun yokluğundan musdarip olmanız pek mümkün! Ya hastalık, enerji düşüklüğü gibi bir nedenden tam istediğiniz adımları atamaz haldesiniz. Ya da karar alma, girişim yapma, gidişatı belirleme yetkisi sizde değil ve böyle başkalarına bağımlı, eli kolu bağlı olmaktan dolayı pek endişelisiniz. Hatta göz ardı edildiğinizi, birilerinin sizin üstünüzden atlayıp geçtiğini, hakkınızın yenilip, yetkilerinizin elinizden alındığını düşünmeniz, geri planda bırakılma endişesi ile kendinizi yemeniz de mümkün. Tam bu dönemde, bazı iş ve hayat ortaklıklarının bitmek üzere olduğunu ya da artık hayat amaçlarınıza hizmet etmediklerini fark etmeniz, umduğunuz desteği bulamayacağınızı anlamanız, ya da birlikte olmayı umduğunuz kişiler tarafından suçlanmanız dahi mümkün. Her halükarda yapmanız gereken, durumu gözlemek, yeni bir bakış açısı geliştirmek ve daha da önemlisi kendinizi içine düştüğünüz olumsuz duygu ve düşünce batağından çıkartmak. Önümüzdeki ay, aksiyona da geçersiniz.

Oğlak veya Yükselen Oğlak
Bu ara karşınıza çıkan aşk tekliflerinin ya da iş girişimlerinin, adeta kumara benzer bir niteliği de var…  İçinizde yeni bir başlangıç yapmanın hevesi ile, saçma sapan riskler almanın, olmayacak duaya amin demenin, art niyetli ya da sadece size göre olmayan kişilerin aklına uyup zarara girmenin kaygısı, terazinin kefelerini zorluyor. Bir çocuk gibi akıntıya bırakıp ne olacağını görme arzusu içinde olabilirsiniz. Ama engellenme ya da ummadığınız tersliklerle karşılaşma ihtimalinin de farkındasınız. Etrafınızın onaylamadığı projelere başlıyor ya da alışkın olmadığınız kadar gergin çevrelere giriyor da olabilirsiniz. Kendi mutluluğunuz kadar sevdiklerinizin, çocuklarınızın mutluluğu için de hem arzu hem de kaygı duymanız mümkün. Bu "aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık" gerilimini şöyle aşmaya çalışın; Kimlerle dans ettiğinize dikkat edin. Hiçbir şeye mecbur değilsiniz! Eğer bazı teklifler ve fırsatlar ile karşılaştıysanız, bunları sakince değerlendirmeye alın. Bu topa girmenin bedellerini iyice tartın. Kimsenin sizi manipüle etmesine de, ürkütüp engellemesine de izin vermeyin. Heyecanı abartmaz, acele kararlar almaz ve riskleri iyi ölçerseniz, bu süreci de şahane şekilde atlatırsınız.

Kova veya Yükselen Kova
Aslında sizin niyet ve yöneliminiz iş ve sosyal hayatınızda gelişme kaydetme ile ilgili. Konumunuzu ilerletmek ya da hiç değilse garantiye almak istiyorsunuz. Ya da basitçe hayatın akışı sizin kontrolünüzde olsun, gelişmelere yön verme imkanınız olsun gibi bir arzunuz var. Ancak bu ara aidiyet duygunuzla ilgili sıkıntılarınız var. Ya ev, aile, özel hayat cephesi gergin ve belirsiz olduğu için enerjinizi tepeye odaklanamıyorsunuz ya da kendinize güveniniz zayıf! Hani insan zirveye gayretle çıkmak için döneceği güvenli bir kamp ateşi olsun ister ya… İşte sizin ihtiyacınız da bu. Aile ilişkileriniz veya evliliğiniz iyi gitmiyorsa, evde huzur yoksa, önce inisiyatifinizi bu cephedeki sorunlara bir çözüm bulmak için kullanın. Zira kafanızda bu kaygılarla, kendinize yön ve hedef çizmeniz pek mümkün olmuyor. Ya da ev hali çözümlenebilir gibi değil ise, biraz size başarı duygusunu tattıran başka işlere odaklanın. Belki bunun getirdiği güven ve rahatlık hissi ile, özel hayata dair daha farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz.

Balık veya Yükselen Balık
Siz bu aralar önünüzü göremiyorsunuz! Geleceğe dair her şey size belirsiz, hatta karanlık geliyor olabilir. O yüzden de her zamankinden daha güvenli adımlar atmak istiyorsunuz. Gelecek korkusuna kapıldığınız için, güne dair de girişimci veya kararlı olmakta zorluk çekebilirsiniz. Etrafınızdaki insanların size güven vermesini istiyor, tanıdık çevreler ve insanlara sığınmaya çalışıyor, hepsine de kuşkuyla yaklaşıyor olabilirsiniz. Eğer güven ve yön arıyorsanız, önce kendinize güveniniz olup olmadığını, sonra da güven veren biri olmak için ne yaptığınızı sorun! Söz vermeye ve her şeye rağmen yola devam etmeye hazır olmadığımız zaman, güven ve sürekliliği hep etraftan bekleriz. Oysa hayat bize karşımıza çıkanları göğüslemeye hazır olduğumuz kadar olasılık sunar. Önce nefesinizi düzenleyin… Sonra da bebek adımlarıyla da olsa, yürümeye başlayın. Yol önünüzde açılacaktır. Eğer mahkemelik işleriniz, bir uzmana danışmanız gereken meseleleriniz varsa, bunlarla ilgili olarak doğru adımları attığınızdan ve doğru insanları seçtiğinizden emin olun!

junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER