› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Boğa burcunun genel özellikleri

Boğa güvenilir, sadık ve anlaşması kolay bir çalışmadır. Başladığı işi, en zor şartlara bile metanet ve sabırla dayanarak bitirebilen tek burçtur.

Yönetici Gezegeni: Venüs

Element: Toprak
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 6, 4
Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Zümrüt
Renk: Pastel mavi, lila
Tarot kartı: İmparatoriçe
Hayvan: Boğa
Bitki: Elma, selvi, menekşe, gelincik
Kıymetli Taş: Topaz
Kıymetli Maden: Bakır

Olumlu Yanları: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları vardır. Kararlı, sanata ve güzelliğe düşkün, güçlü istekleri vardır. Sıcakkanlı, para sahibi olurlar. Duygulara önem verirler.

Olumsuz Yanları: Tembellerdir. Kendine düşkün, statik, sıkıcı, yeterince esnek değil, orijinalite eksikliği, inatçı ve alıngandırlar.

Aşk
Boğa ilgi duysa bile karşısındaki insana bunu belli etmesi oldukça uzun zaman alabilir. Boğalar oldukça sabırlı insanlardır. Boğa ile ilişkide inisiyatif kullanacak olan “karşı taraf” olmalıdır. Bir Boğa birlikteliği başlatabilmek için, karşısındaki insanın açıkça onunla birlikte olmaktan zevk aldığını ifade etmesini bekler. Bir restaurantta verilen bir randevu, ortamın ve yemeklerin hoş olması, ilk aşamanın kolay ve olumlu geçmesinde önemli rol oynar. Evdeki buluşmalarda, güzel yemekler, değerli objeler, çiçekler ve mumlar, bir de romantik müzik, Boğa’nın derinden etkilenmesini sağlayacaktır. Lükse ve maddi değerlere düşkün Boğa, kendisinin hiçbir şeyin aslında ona layık olmadığını hissettirildiğinde, uzun süreli bir ilişki için ikna olmaya başlar. Belirsizlikler ve ani değişiklikle ilişkinin yara almasına neden olur. Boğa bağlılığından ve sadakatinden hiç şüphe duyulmayacak bir partnerdir. Birlikte olduğu insanı her an her yerde kalbinden ve aklından çıkarmayan, aşkını ilk günkü kadar taze tutabilen nadir burçlardan birisidir. Boğa insanı aslında oldukça ihtiraslı ve duygusal bir yapıya sahiptir ve buna değer veren insanlarla beraberken dolu dolu yaşayabilir.

Kariyer
Boğa güvenilir, sadık ve anlaşması kolay bir çalışmadır. Toprak burcu olduğu için pratik yanı kuvvetlidir ve ayakları yere basar. Başladığı işi, en zor şartlara bile metanet ve sabırla dayanarak bitirebilen tek burçtur. Amacına kilitlendiği zaman gözü başka hiçbir şey görmez. Estetik yargıları kuvvetli Boğa, iş hayatında bile artistik yaratıcılığı ve değer yargılarını kullanmaktan çekinmez. Sabit bir burç olması nedeniyle, özellikle ilerleyen yaşlarda teknolojik ve sosyolojik yeniliklere ayak uydurmakta zorlanabilir. Boğa’nın ofisi, konforlu, lüks objelerle dolu, misafirlerin muhakkak yiyecek-içecekle ağırlandığı bir kabul salonu gibidir. Bankacılık ve finans dünyasının her meslek kolunda başarılı olur ve severek çalışır. Bunun dışında antikacılık, moda güzellik endüstrisi, kuyumculuk, sarraflık ve heykeltıraşlık gibi meslekler Boğaların önde gelen tercihleri arasındadır.

Para
Boğa, finansal konularda oldukça tedbirli, sabırlı ve planlıdır. Toprak burcu olarak, üretime yatkın olduğu için, para kazanmak ve yaşamını devam ettirme özelliği gelişkindir. Birikimi olmayan Boğa kendini güvensiz hissedeceği için, önce ruhsal, sonra da fiziksel olarak sağlık problemleri yaşayabilir. Borç almaktan hoşlanmayan Boğa, kendisinden borç istenmesinden de rahatsız olur. Boğa ne kadar para kazanırsa kazansın kendi maddi kaynaklarıyla özleştirir ama gösteriş yapmayı sevmez. Finansal anlamda gelecek kaygısını hayatında hiçbir zaman hissetmek istemez. Yatırımları sadece paraya yönelik değildir. Antikalar, değerli sanat eserleri de yatırım araçları arasındadır. Emlak ve arazi de Boğa’nın uygun gördüğü, yatırım yapmaktan çekinmediği araçlardandır. Borsa, bünyesinde risk yaşadığı için Boğa’nın uzak durmak istediği bir alandır. Boğa kendini, sorumluluğunda olan insanları ve geleceğini güvence altına aldıktan sonra para harcamaya başlayabilir. Güzelliklere düşkün olduğu için, iyi kıyafetler, emniyetli bir araba, lüks ve güzel döşenmiş bir ev Boğa için en önemli harcama unsurlarıdır. Genellikle eli sıkı olarak tanınmasına rağmen, aslında sevdikleri için para harcamak Boğa’nın tatmin araçlarından biridir.

Seks
Boğa, aşka, cinselliğe ve erotizm doğuştan yatkındır. Boğa dış görünüşünden hiç anlaşılmayacak kadar tutkulu, ihtiraslı ve aktif bir cinselliğe sahiptir. Ancak hayatın her alanında olduğu gibi, bu arenada da kolayca harekete geçmesi mümkün değildir. Ancak tutkularını, isteğini, arzularını partnerinden ihtiyacı olan onayı, güveni aldıktan sonra ortaya koymaya başlar. Boğa karşısındakine isteğini, arzularını açık açık belli etmekten çekinen bir yapıdadır. Ancak kendi kuralları çerçevesinde cazibesini, çekiciliğini ve aşk oyunlarını kullanmaktan çekinmez. Planlı, stratejik bir şekilde ağır ama zevk alarak, adım adım ilerlemeyi tercih eden bir yapısı vardır.

Sağlık
Boğa burcu, kafayı takip eden beden bölgesini yani, boyun ile bağlantılıdır. Temel olarak bu burç insan vücudunda, boğaz, boyun, tiroit bezi, yutak, bademcikler, yemek borusunun üst kısmı, ses telleri, kulaklar, östaki boruları üzerinde hâkimiyete sahiptir. Boğa sık sık bademciklerinin şişmesinden ya da anjinden şikâyet eder. En yatkın olduğu rahatsızlıklar, boğaz yangısı, boğmaca, kabakulak, guatr, apseler ve çıbanlar olarak sıralanabilir. Boğa her türlü romatizma hastalığa karşın erken yaşlardan itibaren önlem alması gerekir. Boğa’nın genellikle çok çabuk kilo almaya yatkın bir yapısı vardır. Genellikle Boğalar kabızlık ve hemoroit gibi, sindirim problemleri de yaşarlar. Beyaz çiçekli, düzgün yapraklı, dulavratotu ve kökü, öksürükotu, papatya, hatmi ve kökü gibi tatlı bitkilerden hazırlanan çaylar ve ev yapımı ilaçlar ruhsal dinginlik ve bedensel sağlık kazandırır.

Boğa Burcundan Olan Ünlüler
William Shakespeare, Adolf Hitler, Al Pacino, Özcan Deniz, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Kenan Işık, Saddam Hüseyin, David Beckham, Jack Nicholson, Daniel Day Levis, Uma Thurman, Ahmet Altan, Haşmet Babaoğlu, Aysun Kayacı, Penolope Cruz, Audrey Hepburn, Nükhet Duru, Şebnem Dönmez, Serdar Akar, Carmen Lectra, Jessica Lange, Andy MacDowell, Jay Leno, Andre Agassi, Tony Blair, Harvey Keitel, Cher, Michelle Pfeifer, Kanuni Sultan Süleyman, Ali Şen, Demet Akalın


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER