› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Koç burcunun genel özellikleri

Koç burcu insanları yaşamda ve iş hayatında rekabeti ve oyun oynamayı severler. Kaybetmekten nefret ettikleri için, genelde kazanan olma yolundadırlar.

Yönetici Gezegeni: Mars

Element: Ateş
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 1, 9
Gün: Salı
Uğurlu Taşı: Yakut
Renk: Kırmızı
Tarot kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: Itır, hanımeli, pars zambağı
Kıymetli Taş: Elmas
Kıymetli Maden: Demir

Olumlu Yanları: Öncülük ve macera ruhludur. Girişkendirler. Yönlendirmeyi severler. Hedef belirleme özellikleri vardır. Yüksek enerji ve engelleri aşabilirler. Sınırlamalardan nefret ederler. Liderlik, dürüstlük, hazır cevaplık, canlılık gibi özellikleri vardır.

Olumsuz Yanları: Egoizmleri vardır. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycı ve isyankârdırlar. Sabırsız, saldırgan, hiddetli, ani çıkışları vardır.

Aşk
Özgür ve canlı insanları sever. Dışadönük ve aktiftir. Atak ve ihtiraslı bir yapısı vardır. Ayrıca aşkta kıskanç olabileceği için, tamamen olmasa bile, partnerinin vaktinin büyük bir kısmını kendisine ayırmasını ister. Yön göstermekten ve akıl vermekten hoşlanır. Oldukça dürüst olduğundan duygularını, fikirlerini eşiyle rahatlıkla ve samimiyetle paylaşır. Koçlar aslında oldukça güvenilir, sevince sadık kalabilen ve heyecan veren eşlerdir.

Kariyer
Koç burcu insanları yaşamda ve iş hayatında rekabeti ve oyun oynamayı severler. Kaybetmekten nefret ettikleri için, genelde kazanan olmak yolundadırlar. Rekabete girdiklerinde tam gaz ileri atılırlar. Koç liderlik özelliği taşıdığından mesleğinde ilerlemek, üst seviyelere ulaşmak için elinden geleni yapar. Koç etrafındaki insanların motivasyonlarıyla ve performansıyla da yakından ilgilenir. Macerayı ve hareketi seven, rutin işler, uzun toplantılar. Onlar için sıkıcıdır.

Para
Koç kendi ve hayatı üzerine kumar oynayacak kadar riski sever. Girişimci bir ruhu olduğu için yeni yatırımlar yapmak, ruhsal olarak tatmin olmasına ve özgüvenini geliştirmesine yardım eder. Birikim yapmak onlar için oldukça zordur. Materyalist bir yapısı olmayan, amaçlarına ulaşmak doğrultusunda gereken ödünleri vermekte ve fedakârlıkları yapmakta kararlı davranmaya eğilimlidir. Ancak ben-merkezcil bir yapısı olduğu için, zaman zaman hedefe kilitlenmeleri, diğer sorumluluklarını, mali yükümlülüklerini göz ardı edebilmesine, dolayısıyla birlikte yaşadığı insanları da zor durumlarda bırakmasına neden olabilir.

Seks
Koçlar başlangıç yapmakta, girişimde çok başarılı oldukları için, sekste de oldukça atılgan bir yapıya sahiptir. Koç’un cinsel beraberlikte aldığı kadar vermeyi öğrenmesi temel gereksinimlerinden birisidir. Değişiklikleri, yenilikleri ve macerayı seven Koç, kısa zamanda rutin bir cinsel hayattan da zevk almamaya başlayacaktır. Birlikte olacağı insanında kendisi kadar hareketliliğe sahip olmasını bekler. İster kadını olsun, ister erkeği, Koç muhakkak birlikte olmak istediği insanla birlikte olmak için her şeyi yapacaktır. Hayatın her alanında olduğu gibi Koç cinsellikte de inisiyatifi elinden bırakmak istemez. Koç reddedilmekten hoşlanmaz. Oldukça ateşli bir aşık olan Koç için cinsellik, rahatlatıcı, gevşetici, zevkli bir deneyimdir. Koçlar cinsellikten sonra enerji fazlalarını attıkları için, hemen uykuya geçmeyi tercih eden bir yapıdadır.

Sağlık
Koç burcu ilk burç olması nedeniyle çevreyle çok büyük bir etkileşim içindedir. Koç anatomi olarak da vücutta beyni, kafasını ve yüzü yönetir (burun kemikleri hariç). Koç çok çabuk sinirlenmeye ve parlamaya yatkındır. Bu özelliği sinir sisteminin yıpranmasına neden olabilir. Ateşlenmeler, kazalar ve döküntülü hastalıklar en ön sırada gelen rahatsızlıklarıdır. Ergenlik sivilceleri 30 yaşını geçtikten sonra bile kendini göstermeye devam edebilir. Sebepsiz baş ağrıları, migren de Koçlarda sık rastlanır. Güneş’ten korunması tavsiye edilir. Çünkü Koç diğer burçlara oranla, Güneş’ten etkilenmeye daha eğilimlidir. Koç’un enerji fazla olduğu için her türlü bedensel aktivite yaşamında büyük öneme sahiptir. Ancak bunların açık havada gerçekleştirilenleri, ruhsal dinginlik de sağlayacağı için daha tercih edilir olmalıdır.

Koç Burcundan Olan Ünlüler
Charlie Chaplin, Peter Ustinov, Ömer Şerif, Da-vid Jansen, Anthony Perkirıs, Steve McQueen, Warren Be-aty, Alec Guineess, William Holden, Gregory Peck, Marlon Brando, aktris Julie Christie, Ali Mac Graw, Doris Day, Debbie Reynolds, şarkıcı Elton John, David Cassidy, müzisyen Herb Alpert, Henry Mancini, orkestra şefi Leopold Stikovsky, Arthuro Toscanini, Tenor Franco Corelli, müzeci Werner Von Braun, Kraliçe Margarethe, Banker Pierpont Morgan, milyarder Birnard F. Gimbek, yazar Henry James, Hans Andersen ve Tenessee Williams ile Sadri Alışık, Cem Karaca, Kartal Tibet, Fatih Sultan Mehmet, Zeki Alasya, Sakıp Sabancı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER