› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Oğlak burcunun genel özellikleri

Çok çalışmayı, üretmeyi seven Oğlak, dikkatli ve planlı adımlarla hedefine ulaşmakta tam bir ustadır.

Yönetici Gezegeni: Satürn

Element: Toprak
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 2, 8
Gün: Cumartesi
Uğurlu Taşı: Grena
Renk: Koyu yeşil, kahverengi
Tarot Kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil, sarmaşık, çam, kavak, karaağaç
Kıymetli Taş: Karaelmas, kehribar
Kıymetli Maden: Kurşun

Olumlu Yanları: Çalışkandılar. Güvenilir, kararlı, istekli, sabırlı, azimli, ihtiyatlı, disiplinli, plancı, espri gücü olan, düzenli, sebatkâr, azla yetinirler. Zengin olurlar. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba olurlar. Mülkiyetçi olurlar.

Olumsuz Yanları: Eğilmez, dik başlı, ihtiraslı, kötümser, kuşkucu, kindar, sert, karamsar, yalnızlık meraklısı olurlar.

Aşk
Entelektüel kapasitesi yüksek, yaşamsal amaçları kendilerininkine benzeyen insanlarla beraber olmayı tercih eder. Oğlak ciddi konularda tartışmayı sever, ufak tefek problemlerde bile karşısındakine mutlaka yardımcı olmaya çalışır. Oğlak burçları lüksü severler. Oğlak paranın, yaşam güvenceliğini sağlayan önemli bir araç olduğunu düşünür. Dominant bir karaktere sahip Oğlak’ın aşkını kazanmak çok kolay değildir. İlişkisini ciddiye aldığı gibi, partnerinin de ilişkide ciddi ve özverili davranmasını bekler. Birlikte olduğu insan gururunu okşar, neşelenmesini sağlar ve sevgisine inandırabilirse, Oğlak çok ihtiraslı, sevecen ve esirgeyici bir aşık olabilir.

Kariyer
Çok çalışmayı, üretmeyi seven Oğlak, dikkatli ve planlı adımlarla hedefine ulaşmakta tam bir ustadır. Sabır ve dayanıklılık Oğlak’ın en büyük özellikleri arasındadır. Liderlik yapmayı severler. Oğlak’ın asıl hedeflediği her zaman en tepedeki koltuktur. Genellikle soğukkanlılığını kaybetmeden, yapılması gereken her şeyi yapan, sorumluluklarının tam bilincinde olarak hareket eden bir yapısı vardır. Çalışırken gözü başka bir şeyi görmediği ve etrafında olup bitenlerin farkında olmadığı için, iş ortamındaki insani ilişkileri çok kuvvetli değildir. Rekabete de eğilimi olduğu için iş ortamında zaman zaman “sevilmeyen” olarak ilan edilir. Oğlak hangi sektörde olursa olsun, yöneyim seviyesinde son derece başarılı olur. Oğlak için uydun olan alanlardan biride ekonomidir.

Para
Planlama, organizasyon ve yönetme yetenekleri finansal alanda da kendini gösterir. Yatırım yaparken, kazançtan çok emniyet öncelik taşır. Pratik ve çabuk çözüm üreten yapısıyla, finansal tıkanıkların giderilmesinde liderlik rolünü üstlenmeye eğilimlidir. Oğlaklar, zaman içinde şirketin temel taşı haline gelirler. Ekonomi yapmak, bütçe oluşturmak, kaynak temin etmek Oğlak için en doğal fonksiyonlardır. Zaman zaman eli sıkı hatta cimri olarak nitelendirilen Oğlak, parayı bir emniyet aracı olarak görür. Kendinin ve sorumluluğunda olan insanların geleceğini ve ihtiyaçlarını bir an bile aklından çıkararak, gevşeyemez.

Seks
Cinsel hayatlarında düzene ve rutine ihtiyaç duyarlar. Programlı bir cinsel yaşam, Oğlak’ın kendini daha iyi hissetmesine neden olur. Ayakları yerden bir türlü ayrılmadığı için, cinsel hedeflerinde de ulaşabileceklerine kilitlenir. Oğlak’ın cinsel dürtüleri yoğundur ve oldukça istekli bir yapısı vardır. Dominant bir karakter olan Oğlak, cinsellikte de baskın rolü üstlenmekten hoşlanır. Ben-merkezci olmadığı için, partnerinin duygularına ve ihtiyaçlarına karşı cevapsız değildir. Ayrıca ne kadar inatçı olursa olsun, istenmediğini düşünürse, karşısındakine diretmez. Oğlak’ın en büyük dezavantajı işine odaklı beynini, cinsellik anında bile boşaltamamasıdır.

Sağlık
Kararlılık, ihtiyat ve istikrar, Oğlak karakterinin temel özellikleri olarak sıralanabilir. Ancak bu kararlılık zaman zaman, inat ve hatta hırs düzeyine bile yükselebilir. Oğlak burcu, bedenin ayakta durmasını sağlayan iskelet sistemi, kemikler ve özellikle dizler ile alakalıdır. Katabolizma (çökme mekanizması) ve metamorfoz anatomik olarak, Oğlak burcunun vücuttaki fonksiyonlarını ifade etmekte yeterli olabilecek iki anahtar kelimedir. Deride kuruma, sertleşmeler, eklemlerdeki deformasyonlar, tırnak, saç ve dişlerdeki problemler, Oğlak burcu insanların daha fazla eğilim gösterdiği rahatsızlıklardır. Egzama, sinir sistemi zayıflığından kaynaklanan her türlü hastalık, depresyon, mide asidesinde yükselme en sık görülen hastalıklardır. Güreş, boks, buz pateni, kayak, golf, koşma ve dağcılık Oğlak’ın en başarılı olup, rahatça başarabileceği spor dallarıdır.

Oğlak Burcundan Olan Ünlüler
Ali Kırca, Çağla Şikel, Ralph Fiennes, Kemal Derviş, Marquis de Sade, Şener Şen, Demet Akbağ, Barış Manço, Tuncay Şanlı, Cem Mumcu, Kaya Çilingiroğlu, Nazan Şoray, Cihan Ünal, Mustafa Sandal, Filiz Akın, Seda Akman, Marylin Manşon, Muhammed Ali, Mansur Forutan, Pelin Batu, Elvis Presley, Orlando Bloom, Jude Law, Kate Moss, Ricky Martin, Mel Gibson, Diane Keaton, Jim Carrey, Denzel Washington, Kevin Costner, Joan Baez, Janis Japlin, Kate Moss, Sienna Miller, Nicholas Cage, JRR Tolkien, David Bowie, Edgar Allan, Poe, Carlos Castenada, Gary Grant, Henry Mattisse, Mao Tse Tung, Humprey Bogart, Isaac Nevvton. Martin Luther King, Stephen Hawking.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER