› 
 › 
Junoastrology.com 17.09.2015

Gökyüzünden güçlü astrolojik etkiler alabilirsiniz

Juno Yıldız Gözlemcisi, Terazi Burcu'nda Ay, Lilith ve Kuzey Düğümü Kavuşumu'nun astrolojik etkilerini yazdı.

Lilith bildiğiniz gibi Ay’ın karanlık yüzüdür. Ve bizim kaygılarımızı tetikler. Bir süredir Kuzey Düğümü’nün yakınlarında gezdiği için hepimizde geleceğe dair kaygılı olma sendromu var.

Terazi Burcu'nda Ay

Bugün Ay, Terazi’den geçerken bu kavuşumu tetikledi! O yüzden hepimizde bir bunalımlı hal, bir "en olumsuzu bekleme" eğilimi ve özellikle yol arkadaşlıklarımıza, hayat ortaklarımızla ilgili kaygılar baş gösterebilir. Kendimizi yalnız hissedebilir ya da ilişkilerimizin sorunlu yanlarını gözümüzde fazla büyütebilir, bastırdığımız tepkileri ya da korkuları dolaylı yollardan su yüzüne çıkartıp pasif agresif davranmaya meyledebiliriz.

Ancak Satürn de Kuzey ve Güney Ay Düğümleri ile ılımlı açıda…
 

Bu güçlü astrolojik olaylardan nasıl etkileneceğiz?

Birkaç gün önce yaşadığımız Güneş Tutulması ve Yeniay, yaşantımıza yeni bir düzen getirmek için yolumuzda yapmamız gereken değişiklikler konusunu gündemimize taşıdı. Yapmamız gereken en önemli değişikliklerden biri; gelecek kaygısı ile yaşamayı bırakmak. Nasıl olsa soranlar olacağı için peşinen söyleyeyim, bu "her şeye toz pembe bakmak" anlamına gelmiyor.
Bunun tek anlamı var, o da konfor alanlarımızı elden geçirmeyi kabul etmek!

İnsanın gelecek kaygısı duymasının ve her adımını atarken elinde olanları korumaya alma endişesiyle davranmasının temel nedeni budur. Sırf konfor alanımıza olan düşkünlüğümüz nedeniyle, elimizdeki "bizi tatmin etmeyen" anlaşmaları korur ya da anlaşmayı, uzlaşmayı tamamen reddeden kişiliklere dönüşürüz. Geleceğimiz için yeni kapılar açmayan ilişkileri ya da sağlıklı iletişimi imkansız hale getiren hayat tercihlerini ve tutumları devam ettiririz.
Ve bir şeyler ters gittiğinde ya da gitme ihtimali doğduğunda etrafımızdakilere beklentili yaklaşarak ve onları suçlayarak vakit kaybederiz.

Oysa başkalarının değişmesini istemek, ummak ya da onların bizim istediğimiz gibi olmayabileceğinden korkmak, bizi ileri götürmez. Okyanusta mahsur kalmış bu gemiyi ileri götürecek olan şey, olaylara vehim ve vesvese ile bulanmış bir camdan değil, dümdüz bakmak, teşhis koymak, rota çizmek ve sorumluluğu üzerimize aldığımız adımlar atmaya cesaret etmektir.

Bizi konfor alanımızın dışına çıkartan adımlar attığımızda, önümüzde yepyeni kapılar açılır.
Unutmayalım ki; çatışma eş isteyen bir danstır. Uzlaşma ise, ancak her iki tarafın da, adımlarını değiştirmesiyle mümkündür. Uzlaşmış gibi görünüp tepkili olmak, sırf itiraz ettiğimizde olacaklardan korktuğumuz için boyun eğmek, bir şekilde bu düzenin bozulmasını istemediğimiz ve çatışmanın getirdiği mağduriyetten beslendiğimiz için oyunu sürdürmek ya da uzlaşmayı asla kabul edemeyen, hep kendi istediğinde direten biz olduğumuz için çatışmalardan kurtulamamak, bizim tercihimizdir.

Bu tercihleri değiştirdiğimizde, iletişimlerimiz, yol arkadaşlıklarımız değişecek ve hayat planımızla ilgili kaygılar yerine bir türlü izin veremediğimiz olasılıklar bize eşlik edecektir. 

junoastrology.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER