› 
 › 
pudra.com 09.10.2009

Yay burcunun genel özellikleri

Yay yaşamı bir eğlence gibi algılar. Yay, aşkı ve hayal kurmayı da çok sever. En önemli özelliklerinden bir tanesi espri yeteneğidir.

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Element: Ateş
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 5, 7
Gün: Perşembe
Uğurlu Taşı: Turkuaz
Renk: Mor
Tarot kartı: Denge
Hayvan: At
Bitki: Nergis, karahindiba, dut, meşe, huş
Kıymetli Taş: Lal
Kıymetli Maden: Teneke

Olumlu Yanları: Keyifli, neşeli, iş bilir. Açık zihinli, kolay adapte olur, iyi yargılar, felsefi, özgürlüğüne düşkündür. Dışa dönük, dindar, eğitimli, olgun, iyi niyetli, sportmen, yüksek hayal gücü, şanslı ve neşelidir.

Olumsuz Yanları: Aşırı iyimserlerdir. Gürültücü, sorumsuz, kaprisli, ani ilgi, çabuk bıkmak ve sabırsızlıktır.

Aşk
Yay yaşamı bir eğlence gibi algılar. Yay, aşkı ve hayal kurmayı da çok sever. En önemli özelliklerinden bir tanesi espri yeteneğidir. Heyecan, ihtiras, romantizm macerasına rağmen, bu özgür ruh, bir yere bağlanıp kalmayı oldukça sıkıcı bulabilir. Yay aşkı bir macera ya da mücadele gibi algılar. Yay ilk kez birlikte olduğu insandan etkilenmezse, ilişkiye devam etmez. Yay için gittiği yerden ya da yediği yemekten çok, karşısındakinin ne anlattığı önemlidir. Yay, partnerinin entelektüel olarak zengin olmasını ister. İlişkide kısa bir süre sonra, Yay’ın oldukça net ve direkt yaklaşımları ortaya çıkmaya başlar. Genellikle karşısındakinin ne hissedeceğini ya da düşüneceğini pek önemsemeden, içindekini dışarı aktarabilir. Yay’ın ilişkideki temel amacı, eşene sadık kalabilir. Ancak evine aşırı düşkün, dışarı çıkmak istemeyen bir insanla ya da çok kıskanç bir eşle birlikte olabilmek Yay için mümkün değildir. Kendine uygun bir eş bulduğunda, sakladığı derin ihtirasların ve sıcaklığın ortaya çıkması da kaçınılmazdır.

Kariyer
Gülmeyi, konuşmayı, eğlenceyi çok seven Yay, iyimser ve yardımsever bir insandır. Kolay adaptasyon sağlayabilen yapısı ve çok yönlülüğü ile karşısındaki insanı kolayca etkisi altına alır. İnandığı şeylere öylesine derinden bağlıdır ki, karşısındakini de ikna eder. Dolayısıyla özellikle satış ve pazarlama konusunda Yay oldukça büyük başarılar elde eder. Optimist bir yapısı olduğu için, her türlü negatif durumda bile, sonuna kadar emek harcamaktan çekinmez. Ancak kendini rahat hissedebilmesi ve faydalı olabilmesi için özgür olmaya ihtiyacı vardır. Bilginin güç olduğuna inanan Yay işiyle direkt ya da endirekt bağlantılı her konuda bilgi sahibi olmaya ve donanımını geliştirmeye çalışır. Seyahati, hareketi ve macerayı seven Yay için rutin görevler ve ofis işleri sıkıcıdır. Özellikle dış ilişkiler gerektiren alanlarda organizasyon için Yay’ı görevlendirmek, başarının garanti altına alınması demektir. Yay genellikle ofis dışında olmayı tercih ettiği için, aslında nerede çalıştığının çok önemi yoktur. Ancak klostrofobi yapısı nedeniyle, dar, karanlık, sıkışık ortamlar veriminin düşmesine neden olur.

Para
Ağustos böceğine benzeyen Yay, mali alanlarda da oldukça iyimserdir. Varsa harcar, yoksa oturur. Yay burcu insanları, hep maddi sınırlarını aşmanın peşindedir. Her şeyi büyük boyutlarda düşünen Yay burcu, büyük yatırımlar yapmayı, geniş ölçekli meblağlarla oynamayı sever. Dolayısıyla riskleri de büyür. Tehlike son aşamasına gelip, kapıya dayanıncaya kadar ne iyimserliğinden, ne de umudundan bir nebze kaybetmeden Yay, gerçekle yüz yüze geldiğinde şok olur. “İnsanın yaptığı en iyi yatırım kendine olanıdır” felsefesine çok yakın olan Yay, kendini ilerletmek, donanımını geliştirmek için hiçbir harcaman kaçınmaz. İleri yaşlar da bile, fırsatını yakalarsa, para kazanmayı bir yana bırakarak, eğitime başlar. Macerayı sevmesi, uzun yolculuklarla kişiliğini entegre etmeyi amaçlaması nedeniyle, uzun seyahatlere büyük paralar harcamaktan hiç çekinmez. Yay’ın birlikte olduğu insanlara karşı sorumluluk duygusu çok yoğun olmadığı için, aile üyeleri mali anlamda ciddi problemler yaşayabilir. Parayı hayatı tanımak, kendini geliştirmek, eğlenmek için bir araç olarak gören Yay, gerek biriktirmekte gerekse, zor günler için yatırım yapmakta çok zorlanır. Para Yay’ın hayatında öncelikli bir gereksinim değildir.

Seks
Yay burcu bireylerinin cinsel yaşamları da oldukça kalabalıktır. Cinsel yaşamda Yay burcunun karşısındakinin hangi özelliği tarafından tetiklendiğini anlamak zordur. Başka bir deyişle, farklı deneyimlerde, farklı insanlarda farklı çekicilikler bulur ve uyarılır. Aşırı duygusal olmadığı için, cinsel yaşam da onu farklı ufuklara taşıyan, gündelik hayatın sıkışıklığından çıkaran bir araçtır. Oldukça dürüst ve açık yürekli olan Yay, partnerine yaşadığı deneyimlerinden bahsetmekten de hiç çekinmez. Bu hareketli yaşama dayanabilecek bir partner de pek olmayacağı için, Yay genellikle terk edilir. Yay burcu insanları, kendilerini cinsel olarak da eğitmeye önem verirler. Zihinsel olarak da aktif olan Yay, cinselliği paylaştığı insanla uzun uzun konuşmaktan zevk alır. İlişki sona erdikten sonra bile, arkadaş kalmaya, iletişimde olmaya önem verir ve çalışır.

Sağlık
Baldırlar, bacaklar, kuyruksokumu kemiği, kalçalar, buradan inen ve bacakların üst-arka kısımlarını kumanda eden siyatik sinirleri Yay burcunun hâkimiyeti altındadır. Yay’ın, farklı ortamlarda bulunmaya merakı, çıban, dolama, apse ve mikrobik ateşlenmelerin yanı sıra, düşmelerden kaynaklanan incinmelere eğilim doğurur. Dev organ karaciğere karşı da hassas davranmak Yay için oldukça önemlidir. Ayrıca, romatizma, siyatik, gut, ateşli hastalıklar ve irade zayıflıkları görülebilir. Maviden mora doğru ya da sarı renkte çiçekleri olan, hoş kokulu ve tatlı geniş alanlarda yetişen, kasık otu, hodan, karahindiba çiçeği, adaçayı gibi bitkilerle yapılan çaylar ve ilaçların yanı sıra, enginar kürleri ve hapları da Yay için sağlık kaynağıdır. Yay’ın maceraya düşkünlüğü ve hareketli yapısı hemen her sporda rahatlamasına ve başarılı olmasına nedendir. Özellikle atletizm, kampçılık, at binmek ve okçuluk Yay’ın yaşamında çok önemli yer tutar.

Yay Burcundan Olan Ünlüler
Brad Pitt, Kim Bassinger, Hülya Koçyiğit, Tyra Banks, Gülsen Bubikoğlu, Perran Kutman, Gani Müjde, Mehmet Ali Alabora, Azra Akın, Göksel, Beethoven, Merve İldeniz, Emre Aşık, Atıf Yılmaz, Fatma Girik, Fatih Aksoy, Sertab Erener, Hamdi Koç, Pierre von Hoojidonk, İbrahim Kutluay, Julianna Moore, Zeynep Tokuş, Winston Churchill, Steven Spielberg, Woody Ailen, Osho, Nostradamus, Nihat Kahveci, Britney Spe-ars, Ben Stiller, Tina Turner, Lucy Liu, Christina Aguilera, Jennifer Connely, Bruce Lee, Mark Tvvain, Walt Disney, Frank Zappa, Jim Morrison, Jimi Hendrix, Frank Sinatra, Jane Austen, Emily Dickinson, William Blake, Maria Callas, Jane Fonda, Bette Midler, Tuba Unsal, Ayşe Arman.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER