@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 16.07.2012

16-22 Temmuz haftalık burç yorumunuz

16 - 22 Temmuz tarihleri arasındaki gökyüzü hareketleri hayatımızı nasıl etkileyecek? Pudra.com bu hafta bizi neler beklediğini Astrofiber.com sitesinin uzmanlarına sordu.

16 TEMMUZ PAZARTESİ: Haftaya Ay’ın ışığını artık kapatmaya doğru gittiği Balsamik fazda başlıyoruz. Ay İkizler burcunda ilerlerken yöneticisi Merkür de geri hareketine devam ediyor. Yeni girişimler için koşullar uygun değil ancak bizler gökyüzünün bu haftaki yoğun enerjisi altında kendimizi cesaretle ortaya koymak istiyoruz. Saat 12:00’den sonra Ay Satürn ile üçgen açı yaptıktan sonra boşluğa düşüyor. Bu saate kadar gerçekçi düşünebilir; sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirebiliriz. Bizden yaşça büyük ve tecrübeli kişilerin bilgisinden ve desteğinden faydalanabiliriz. Öğleden sonra ise elimizdeki tamamlanması gereken işlere yönelebiliriz. Mars/Pluto arasındaki kare açının artık etkisini hissettirmeye başlaması ile birlikte azim ve hırs içeren bir ruh haline bürünebiliriz. Bir yandan diplomatik davranmaya çalışıp diğer yandan da baskıcı ve otoriter olmak içsel olarak bizi çelişkiye düşürebilir. Bir nevi kadife eldiven içinde demir yumruk gibi... Kanunlar, adalet ve kurallar arasında kalabilir; uygulamada şiddet gösterebilir veya görebiliriz. Ancak Mars/Jüpiter arasındaki olumlu üçgen açının devreye girmesi ile aklımızı ve bilgiyi doğru kullanma becerimizi gösterebiliriz.

16-22 Temmuz haftalık burç yorumunuz

17 TEMMUZ SALI: Bugün Ay’ın Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Pluto/Uranüs/Mars üçlüsünü Ay’ın tetiklemesi ile birlikte gökyüzünde Büyük Kare dediğimiz bir açı kalıbı meydana geliyor. Oldukça zorlayıcı ve kısıtlayıcı bu oluşumu ancak doğru kullanabilirsek güçlü bir farkındalık sağlayabiliriz. Öncü burçlarda oluşan bu enerji kişisel haritalarımızda bizi motive edici gücü barındırmakla birlikte çabuk ve hızlı karar almamıza neden olacaktır. Zayıf planlanmış hareketlere hırsımızı katarak aşırı uçlarda davranabilir; sabırsızca geleceğini düşünmeden sonradan pişman olacağımız girişimlerde bulunabiliriz. Ülkemiz açısından baktığımızda ise bu yoğun ve olumsuz etkiler; gerilim, hukuk ve adalet sistemimde sorunlara, yer hareketlerinde dalgalanmalara neden olabilir. Detaylandırmak gerekirse Ay/Pluto karşıtlığı bize yoğun duygusallık verecek, talepkar ve sübjektif düşünceler içinde olacağız. Ay/Uranüs karesi ani tepkilerde bulunmamıza sebep olacak, Ay/Mars karesi ise atağa geçmek için gereken cesareti toplamamamıza itici güç olacak. Güçlü bir irade ile istek ve arzularımızın peşinden koşabileceğiz. Mars/Uranüs karşıt açısına da oldukça dikkat etmemiz gerekiyor zira tehlikeye açık ve kazaya eğilimli bir gün olabilir. Jüpiter/Mars arasındaki akıcı açı aşırı cesaret ve girişkenliğe ve hırsla yaptığımız girişimlerin yıkıcı sonuçlarının olabileceğine işaret ediyor. Ancak tutkuya ve duygusallığa kapılmadan doğru araştırma yaparak, akılcı ve objektif davranırsak bu zor enerjilerin üstesinden gelebiliriz.

18 TEMMUZ ÇARŞAMBA: Ay halen Yengeç burcundaki ilerlemesini sürdürmekte ve Balsamik fazın son evresine doğru gitmekte. Bugün kendimizi hassas, korumacı hissedebilir ve yoğun bir duygusallık içeren davranışlarda bulunabiliriz. Sahip olduklarımızı muhafaza etmek isteyebiliriz ama harekete geçme enerjimiz olmayacaktır. Gün içinde Ay’ın Satürn’e olan kare açısı dışında başka bir hareketi olmayacak. Ay/Satürn kontakları genelde bizi sınırlayan enerjiler getirir, ailevi yükleri ve sorumluluklarımızı hatırlatır. Ruh halimiz depresif, olaylara bakış açımız ise gerçekçi olur. Adeta bizi duygusal anlamda olgun davranmaya davet eder. Mars/Uranüs karşıtlığının da etkisi ile ilişkiler ve diplomasi alanında olağan dışı davranışlar gösterebilir; kimi zaman tutarlı davranmakta zorlanabiliriz. Yine bir çelişkili durum… Karşılaştığımız olaylarda adil davranmaya gayret etmeli; duygusal değil objektiflikten yana olmalıyız.

19 TEMMUZ PERŞEMBE: Bugün 07:24’te 26 derece Yengeç burcunda Yeniay meydana geliyor. Yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunmak için artık harekete geçebiliriz. Yengeç burcu duygularımızı, içsel isteklerimizi, anılarımızı ve hassasiyetlerimizi temsil eder; hem bedenen hem de ruhen ruhumuzun beslenmeye olan ihtiyacını gösterir. Ev, yuva, aile, vatan kavramlarına vurgu yaparak; bu alanda gelişmemizi sağlar. Yengeç burcunun etkisi altında kendi duygusal tatminimizden yola çıkarak yaşadıklarımıza bir anlam yükleriz. Bugün oluşacak Yeniay bizi kendi içimize ve isteklerimize döndürecek ve bu temalar çerçevesinde girişimlerde bulunmamıza öncülük edecektir. Ancak Yeniay’ın Terazi burcunda ilerleyen Satürn’e olan kare açısı adil davranmakla sübjektif olmak arasında kalmamıza neden olacaktır. İlişkilerde adalet kavramı ön plana gelecek; diplomasinin gerekliliği vurgulanacaktır. Yeniay’ın hemen ardından Ay; boşluğa düşeceğinden girişimlerimiz gecikebilir. 13:14’te Ay’ın Aslan burcuna geçişiyle enerjiler değişerek daha sabit bir hal alacak; Yengeç burcunun getirdiği duygusallıktan kurtularak daha neşeli ve cesaretli bir hava yaratacaktır. Gücü elimize alarak, kendimize güven duyarak hareket edebiliriz.

20 TEMMUZ CUMA: Gökyüzündeki gergin açılar nihayet enerjilerini yitiriyor; haftanın ilk bölümüne göre artık daha rahat etkiler altındayız. Aslan burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı erken saatlerde Jüpiter, Uranüs ve Mars ile olumlu açılar kuruyor. Girişimlerimiz için kendimizi hem yaratıcı hem cesaretli hissederek; çoşkulu bir ruhla güne başlayabiliriz. Ay’ın bu görünümleri enerji patlamasıyla gelen çılgınlıklara da yol açabilir. Yapmak istediğimiz ama cesaret edemediğimiz girişimlerde bulunabiliriz. Ay-Merkür kavuşumu sayesinde isteklerimizi dile getirebilir hatta geçmişte ifade edemediklerimizi söylemek için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Akılcı davranmanın yanı sıra benmerkezci duygu ve düşünceler içinde de olabiliriz. Bu açının etkisi altındayken egomuz çok ön plana çıkabilir ve ukalalık yapmaya, büyük konuşmaya meyilli olabiliriz. Fakat Ay-Venüs sekstil açısıyla beraber nezaketi elden bırakmadan davranmayı başarabilir, taleplerimizi kibar ve diplomatik bir dille ifade edebiliriz. Sanat çalışmaları, sevgi içeren ilişkilere başlamak için uygun koşulları değerlendirmeli; karşılaştığımız fırsatları değerlendirmeye açık olmalıyız.

21 TEMMUZ CUMARTESİ:
Ay; hala Aslan burcunda ama gün içinde fazla açı ilişkisine girmiyor. Neşeli, iyimser ve hareketli tavrımız sürerken, gökyüzünün gergin enerjisinden biraz da olsa kurtulmaya çalışacağız. Jüpiter/Uranüs arasında ki sekstil açı devam ederek, fırsatlara yol açsa da Merkür’ ün geri hareketi karşımıza engel çıkarmaya devam edecek. Fakat fırsatlar geçmişten geliyorsa üstünde düşünmeye değer. Ay sabah saatlerinde Satürn’le sekstil açı kurduktan sonra boşluğa düşüyor ve tüm gün boşlukta kalıyor. Bu görünüm kararlarımızda akılcı ve istikrarlı olmayı, harekete geçmeden önce düşünmeyi ve doğru strateji geliştirmeyi anlatıyor olabilir. Dünkü çılgın tavırlarımızın sonuçlarını değerlendirmek için uygun bir zaman. Başladığımız işleri devam ettirirken başarılı olabilir, doğru iletişimi kurabiliriz. Saat 20:25’ te Ay Başak burcuna girerek boşluktan çıkıyor. Artık daha planlı, programlı ama endişeli olabiliriz. Tabii Başak burcunun yöneticisi Merkür’ün Aslan burcundaki geri hareketi arka planda yönetim sorunlarıyla uğraşarak, egomuza yenik düşebileceğimizi de gösteriyor.

22 TEMMUZ PAZAR: Pazar günleri Güneş’in günü olarak adlandırılır. Güneş bu güne uygun bir hareketle saat 13:00 civarında yönetici olduğu Aslan burcuna geçiyor ve bu hareketi 22 Ağustos’a kadar sürecek. Aslan burcunda ki Güneş, hedef ve isteklerimizde kararlı, görünür ve cesur olmayı getirecek. Ego ve yönetim savaşları ön plana çıkarken, hayattan keyif almak, yaratıcı çalışmalar yapmak ve eğlenmek içinde uygun enerjileri getirecektir. Bugün Ay Başak burcunda ki yolculuğuna devam ediyor. Gece geç saatlerde önce Neptün’le karşıt açı ardından Ay Düğümleriyle T – kare açı kalıbını oluşturacak. Kontrol edemediğimiz, kadersel olayların hayal kırıklığı getirebileceğini, sinirlerin gergin ve enerjimizin çok düşük olacağını söyleyebiliriz. Sonrasında Ay/Pluto üçgeni ve Ay/Jüpiter karesi gerçekleşecek. Toprak elementinde ki üçgen, güçlü kişilerin desteğiyle kalıcı ve pratik girişimlerin yolunu açacaktır. Ama arkasından gelen 90 derecelik açı bu desteği abartarak, fazla beklenti içine girebileceğimizi ve altından kalkmakta zorlanacağımız yüklerin altında, sinirlerin gerileceğini gösteriyor. Bir an kararsız kalabilir ve gerçekten istediğimizin bu olup olmadığını sorgulayabiliriz.

Burçlarla ilgili merak ettikleriniz pek çok şeyi astrofiber.com sitesinde bulabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12
EN YENİLER