09.07.2018

9-15 Temmuz 2018 haftası astrolojik ipuçları

Şans gezegeninin düz hareketine döneceği, Yengeç yeniayına Güneş tutulmasının eşlik edeceği ve büyük dönüşümlerin ortaya çıkacağı bir hafta bizi bekliyor.

9 Temmuz Pazartesi:

9-15 Temmuz 2018 haftası astrolojik ipuçları

Haftaya huzur, keyif, sakinlik ve rahat etme isteğiyle ve özellikle de maddi güvencemizi daha fazla ön plana alarak başlıyoruz. Gün boyunca kendi isteklerimizle ilişkilerin gerektirdikleri arasında denge kurmakta zorlanabiliriz. Saat 19.10’dan 19.58’e kadar gökyüzünde temel bir gösterge olmayacağından, bu dakikalarda önemli ve geleceğe yönelik işlerle ilgilenmeyerek elimizdeki işleri tamamlamalıyız.

Saat 19.58’de başlayacak yeni sürece göre zihinsel ve fiziksel olarak çok daha hareketli olmaya başlayabilir, iletişim, bilgi akışı, eğitimler ve seminerlere hız verebiliriz. Gece yarısına doğru şifa çalışmaları yapabilir, sağlık konularıyla ilgilenebiliriz. Bugün açık zihinli olmamızı gerektirecek yeni bilgiler alabiliriz. Abartılı konuşmalar, düşünmeden verilen sözler, aşırı iyimserlik risklerine rağmen keyifli sohbetlerin de söz konusu olabileceği Pazartesi günü ufkumuz genişleyecek.

10 Temmuz Salı:
Bugün de zihinsel ve fiziksel olarak çok hareketli olabilir, iletişim, bilgi akışı, eğitimler ve seminerlere hız verebiliriz. Sabah saatlerinde olayların bizi hedeflerimize doğru götürdüğünü fark edebilir, böylece doğru yolda olduğumuzu hissedebiliriz.  Motivasyonumuz, enerjimiz ve hedef duygumuz son derece güçlü olabilir. Günün geri kalanında ise fikirlerimize destek bulmak ve kendimizi doğru ifade edebilmek çok kolay olabilir. Gece yarısına doğru belirsizlik ve karmaşa ön plana geçebileceğinden netleşmekte ve odaklanmakta zorlanabiliriz.

Saat 23.01’den sonra gökyüzünde temel bir gösterge olmayacağından, bu saatten sonra önemli ve geleceğe yönelik işlerle ilgilenmeyerek elimizdeki işleri tamamlamalıyız. Bugün aşk, keyif ve para sembolü Venüs rahat etmediği, fazla mükemmeliyetçi ve detaycı çalıştığı bir konuma geçerek 7 Ağustos’a kadar anlaşma ve uzlaşmalar için daha fazla emek gerekebileceğini sembolize edecek. Bugün ayrıca şans ve bolluk sembolü olan Jüpiter 9 Mart 2018’den beri süren geri hareketini bitirerek düzenli hareketine başlayacak. Bu süreçte özellikle finansal konularda olumlu olmasını beklediğiniz bazı konular sürekli ertelendiyse ve tüm umudunuza rağmen bir sonuç elde edemediyseniz, bu günden itibaren her şey doğal akışına kavuşabilir ve müjdeli haberler gelmeye başlayabilir.

11 Temmuz Çarşamba:
Bugün de zihinsel ve fiziksel olarak çok hareketli olabilir, iletişim, bilgi akışı, eğitimler ve seminerlere hız verebiliriz. Neredeyse gün boyunca gökyüzünde temel bir gösterge olmayacağından, Çarşamba günü mümkün olduğunca önemli ve geleceğe yönelik işlerle ilgilenmeyerek elimizdeki işleri tamamlamalıyız. Uzun zamandır bekleyen mesajlara yanıt vermek ve telefonlara geri dönmek iyi bir fikir olabilir. Saat 20.59’da başlayacak yeni sürece göre duygularımız oldukça yoğun olabilir ve kendi kabuğumuzda, evde, ailemizle olmak veya mümkün olduğunca sevdiğimiz insanlarla güven içinde zaman geçirmek isteyebiliriz. Gece saatlerinde oldukça ılımlı, uyumlu, keyifli ve huzurlu hissedebiliriz.

12 Temmuz Perşembe:
Bugün de duygularımız oldukça yoğun olabilir ve kendi kabuğumuzda, evde, ailemizle olmak veya mümkün olduğunca sevdiğimiz insanlarla güven içinde zaman geçirmek isteyebiliriz. Gün boyunca kendimizi rahat, canlı, şanslı ve iyimser hissedebilir ve şükran hissiyle dolabiliriz. Akşam saatlerinde ise ilham gücümüz, sezgilerimiz, empati ve fedakarlığımız yüksek olabilir. Bugün ayrıca ilişkilerde ve finansal konularda sürprizler ve ilginç gelişmeler yaşayabiliriz. Yaratıcılığın ve sosyalliğin yüksek olabileceği bir gün bizi bekliyor. Öte yandan bugün güç savaşlarını tetikleyebilecek, değişim, dönüşüm ve arınma zamanının geldiğini bize gösterecek bazı zorlayıcı deneyimlerle karşılaşmamız da mümkün. Gücünüzü sınayan deneyimleri olumlu sembollerin de desteğiyle fırsata dönüştürebilmenizi dilerim.

13 Temmuz Cuma:
Saat 05.47’de Yengeç burcunda yeniay ve ona eşlik eden bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Her yeniay yeni başlangıçların filizlendiği, enerjimizin yükseldiği zamanlardır ve hayatımızda yepyeni başlangıçlar yapmak için bizi cesaretlendirir.  Yengeç burcu duygularla, sevdiklerimizi koruma içgüdüsüyle, şefkat ve anaçlıkla, besleme ve büyütme isteğiyle, aileyle ve vatanla, manevi değerlerle ve anılarla ilgilidir. Bu dönemde hayatımızda bu temaların ön plana çıkacağını, daha fazla evlilik, ev sahibi olma ve çocuk haberi alacağımızı, ailemizle daha fazla zaman geçireceğimizi, duygularımızı ifade etmenin yeni yollarını bulacağımızı ve ülkemizin değerlerine karşı daha fazla duyarlı olacağımızı söyleyebiliriz.

Güneş tutulması, tüm bu temaların daha da güçlü hissedilmesinde ve mutlaka bu konularla ilgili çok kadersel olayların patlak vermesinde tetikleyici olacaktır. Her tutulmanın taşıyabileceği etki hangi tutulma serisine ait olduğuyla anlaşılır ve 2 Kuzey Saros serisine ait tutulmalar ilişkileri ve arkadaşlıkları oldukça zorlayan tutulmalardır. Daha önce Temmuz 2000 ve Haziran 1982 tarihlerinde aynı seri tutulmalar gerçekleşmişti. Acaba bu dönemlerde arkadaşlıklar ve ilişkiler açısından nasıl bir dönem geçirmiştiniz? Belki de o dönem yaşadığınız gelişmelerin uzun vadede ne kadar olumlu sonuçlar verdiğini görmüştünüz.

Bu tutulma parçalı bir tutulma ve ülkemizden gözlemlenemiyor. Ancak buna rağmen tutulma haritasının sembolizmine göre ülkemiz üzerinde oldukça büyük etki yaratabilir. Özellikle de hükümeti ilgilendiren kritik güç savaşlarını, büyük ve köklü değişim ve dönüşümleri tetikleyecek bir tutulma söz konusu olabilir. Siz de üzerinizde baskı yaratan ilişkiler söz konusu ise büyük bir arınmaya doğru gidebilir, böylece kendinizi çok daha güçlü hissetmeye başlayabilirsiniz.

Tutulma sonrası saat 05.49’dan 20.30’a kadar gökyüzünde temel bir gösterge olmayacağından, neredeyse gün boyunca önemli ve geleceğe yönelik işlerle ilgilenmeyerek elimizdeki işleri tamamlamalıyız. Saat 20.30’dan itibaren başlayacak yeni sürece göre özgüvenimizi geliştirecek, hayatta bizi mutlu edecek, parladığımızı ve alkış aldığımızı hissettirecek aktivitelerle ilgilenebilir, oldukça canlı ve enerjik hissedebiliriz. Sanatla, sporla ilgilenmek ve çocuklarla zaman geçirmek için uygun zamanlar olabilir. Fakat akşam saatlerinde ani ve beklenmedik olayların getirebileceği gerginliğe karşı esnek olmamız gerekebilir.

14 Temmuz Cumartesi:
Bugün de özgüvenimizi geliştirecek, hayatta bizi mutlu edecek, parladığımızı ve alkış aldığımızı hissettirecek aktivitelerle ilgilenebilir, oldukça canlı ve enerjik hissedebiliriz. Sanatla, sporla ilgilenmek ve çocuklarla zaman geçirmek için uygun bir gün olabilir. Fakat sabah saatlerinde önce geçmişle yüzleşmemizi gerektirecek, ardından da gerginliği yükselten, rekabeti ve mücadeleyi ön plana çıkaran olaylarla karşılaşabiliriz. Günün geri kalanında abartılara kaçma, özellikle aşırı yeme içme eğilimine dikkat etmekte fayda olacaktır. Öte yandan kendimizi geliştirecek işlerle ilgilenmek, örneğin eğitim ve seminerlere katılmak için oldukça uygun saatler olabilir. Bugün ilişkilerde sorunları çözmek ve geleceğe yönelik sağlam bir zemin hazırlamak için de son derece uygun bir gösterge var. En iyi şekilde değerlendirmenizi dilerim.

15 Temmuz Pazar:
Bugün de eğlencemizi, mutluluğumuzu ön plana alabilir, bizi rahat ve canlı hissettirecek şeylerle ilgilenmek, sanatla, aşkla, hobilerimizle veya çocuklarla zaman geçirmek isteyebiliriz. Saat 02.12’den 20.30’a kadar gökyüzünde temel bir gösterge olmayacağından, neredeyse gün boyunca önemli ve geleceğe yönelik işlerle ilgilenmeyerek elimizdeki işleri tamamlamalı, bu güzel günün keyfini çıkarmalıyız. Saat 20.30’da başlayacak yeni sürece göre işleri toparlamak, temizlik yapmak, yeniden düzenlemek, tamirat yapmak veya şifa çalışmalarıyla ilgilenmek önceliklerimiz olabilir. Akşam saatlerinde dostlarla sosyalleşebilir, yaratıcı çalışmalar içinde bulunabiliriz.

Mutlu haftalar!
Zeynep Süzmen Şen


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER