Milliyet 01.01.2012

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Koç)

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan koçlar için çarpıcı tespitler..

2012’ye genel bakış

Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan 2012 yıllık burç yorumu (Koç)

2010 Temmuz’undan bu yana burcunuzun karşısında seyreden Satürn size ilişkiler, ortaklıklar yönünde önemli dersler getirdi ve getirmeye de devam ediyor. Bu uzun dönemde daha sabırlı ve dengeli olmayı öğrenmektesiniz. Satürn önemli bir öğretmendir, Koç gibi sabırsız ve işlerin hemen olmasını isteyen bir burç için Satürn beklemeyi öğrenmek, ilişkilerde daha diplomatik davranmak yönünde testler getirmeye devam etmekte. En azından bu sürecin 5 Ekim’e kadar süreceğini farketmelisiniz. Özellikle 25 Haziran’a kadar olan dönemde son yıllarda öğrendiğiniz tecrübeleriniz sonucunda yakın arkadaşlıklara, evlilik hayatınıza ve iş ortaklıklarınıza daha dikkatli, soğukkanlı ve sabırlı yaklaşmayı geliştirmek durumundasınız. Böyle bir dönemde 2010 Temmuz’undan bu yana artık sizin için bir şey ifade etmeyen beraberlikler sona erdiğini görmüş olabilirsiniz. Bu etki hayata bakış açınıza kimi zaman olumsuzluklar taşımış olsa da, artık pek çok şeyi farketmiş durumdasınız. Kişisel açıdan önemsediğiniz hedeflerinizde ilerleyememe, engellenme ya da istediğiniz gibi sonuçlar alamamış olmanız bazı hayal kırıklıkları yaratmış olabilir. Bununla birlikte, özgüveninizi yeniden kazanmanız açısından 2012’de olaylara daha farklı bakmayı kabul etmiş durumdasınız. Bu yıl özellikle 11-19 Nisan doğumlu olan Koç’lar Satürn’ün sözünü ettiğimiz yavaşlatıcı ve sınırlayıcı etkisi çok daha fazla hissetmekte. Neyse ki bu engellenme duygusu 5 Ekim’den sonra hafiflemeye başlayacak.

Ancak hırslı ve mücadeleci Koç’lar açısından sizi yenileyen ve varolan koşulları, sınırlamaları kabul etmemenize neden olan büyük itici güçler de var. Özellikle Uranüs’ün geçtiğimiz yıl burcunuzda ilerlemeye başlamasından sonra hayatınıza yeni kapılar açmak yönünde önemli gelişmeler olduğunu da farketmeye başladınız. Bu güçlü yenilenme duygusu tüm 2012 boyunca etkisini daha fazla arttıracak. Uranüs bize çıplak ve tek başına kalmayı öğreten güçtür. Bu nedenle pek çok Koç bu dönemde, özellikle 20-29 Mart doğumlu olanlar, yepyeni ve yön değiştirici fırsatlarla karşı karşıya gelecekler. Geçtiğimiz yıl Satürn’ün geciktirici etkisi altında bir adım dahi ilerleyememiş ve bundan çok şikayetçi olanlarınız bu yıl tazelenme duygusu içindeler. Sanki herşeye yeniden başlama duygusu içinde olabilirsiniz. İçinizde güçlü biçimde hissettiğiniz başkaldırı ve farklı bir şeyler yapabilme gücü ve kendinize inancınız sayesinde hem hayatınızı daha heyecanlı kılacak, hem de şimdiye kadar yapamadığınız, tutsak kaldığınız şeylerden kurtulacaksınız. Bu pek çok Koç açısından yöneticilerle, otorite figürleri ya da babaları ile ilgili konularda daha bağımsız hareket edebilme yeteneğine işaret etmekte. Koç burcu kadınları da kendi kimliklerini daha özgür biçimde tanımlamaya başlayacaklar. Hiç kuşkusuz bu yenilikler yapmak istediğiniz her konuda, özellikle iş hayatınızda ve hedefleriniz önemli başlangıçlara işaret ediyor.

Kuşkusuz bu yıllarda burcunuzla yorucu bir açı kuran Pluton’u da unutmamak gerek. 2008 yılından bu yana öyle ya da böyle, kendinizi ispat etmek ve gücünüzü ortaya koyabilmek yönünde adeta bir kurtuluş savaşı veriyor, ölüm kalım temaları içinden geçiyorsunuz. Geçtiğimiz yıl 20-28 Mart doğumlu Koç’lar büyük baskı altında kalarak hayata karşı mücadele verdi. Bu mücadele gerek iş yaşamında, gerekse sağlık konularında ya da otoritelerle ilişkilerinizde büyük bir dönüşüm başlattı. Bu yıl özellikle 28-30 Mart doğumlu olan Koç’lar Pluton’un baskısını güçlü bir şekilde hissedecekler. Pluton’un etkisi yorucu ve yoğun bir şekilde, hayata bakış açınızda, iş hayatınızda ve belki de babanızla olan ilişkilerinizde artık şartların eskisi gibi olamayacağını anlatmakta. Bu yılınızda enerjinizi korumaya özen göstermeli, kişilik savaşlarına girmek yerine, ne istediğinize tam olarak karar vermeye çalışmalısınız. Artık eskisi gibi davranmayacağınızı ve sonuçta olayların sizi daha güçlü kılacağını farkedeceksiniz. Kariyer hayatınızı yenilemek bir bakıma kaçınılmaz olabilir, bundan korkmamalı ve içinizdeki gücü ortaya çıkarmalısınız.

Hayatımıza yeni açılımlar ve şanslar getiren Jüpiter bu dönemde Boğa burcunda kalıyor, 11 Haziran tarihinde ise İkizler burcuna ilerleyecek. 11 Haziran’a kadar olan dönemde yeteneklerinizi paraya ve daha kalıcı sonuçlara dönüştürebilmek için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu dönemde Jüpiter sizi daha fazla kazanmak ve gelirinizi arttırmak yönünde desteklemekte. Ancak harcamalarınızda da önemli artışlar olabilir. Bu nedenle çeşmeniz akarken küpünüzü doldurmayı ihmal etmeyin. Kısaca yılın ilk yarısında maddi açıdan daha fazla korunmaktasınız ancak dikkatsiz davranır ve sadece şansınıza güvenirseniz, eliniz boş kalabilir. Girişimlerinizden elde ettiğiniz birikimleri mutlaka kalıcı olacak yatırımlara dönüştürmeye gayret etmelisiniz. 11 Hazira sonrasında ise Jüpiter bu kez eğitsel ve zihinsel açıdan olumlu olanaklar getirmekte. Bu yeni dönemde eğitim hayatında olanlar daha keyifli ve eğlenceli koşullarla karşılaşabilirler. Yeni bir dil öğrenmek ya da yeteneklerinizi daha akıcı kullanabilmek yönünde önünüzde gelen fırsatları kullanmaya bakın. Ayrıca bu dönemde yakınlarla, özellikle kardeşlerle ilişkileriniz gelişebilir, onlardan daha çok destek görebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında zihninizi sürekli meşgul tutacağınız işler, yabancılarla ilişkiler ve anlaşmalar hayata daha iyimser bakmanıza yardımcı olacak. Ancak Haziran ayının son günlerinde yapacağınız anlaşmalar ya da müzakareler bazı yanlışlıklara ya da aldanmalara yol açabileceği için bu dönemde önünüze gelen konulara daha dikkatli ve önlemci bir şekilde yaklaşmalısınız.

2012’nin önemli bir transiti 5 Ekim tarihinde Satürn’ün Akrep burcuna ilerlemesi olacaktır ve bu uzun transit 2015 Ocak ayına kadar da etkisini sürdürecektir. Bu bakımdan yılın son çeyreğinde iş hayatınıza ait koşulların değişmeye başladığını görebilirsiniz. Bu yeni süreçte finansal konular, borç ve alacaklarınız, eşinizin ya da ortağınızın parasal durumu konusunda daha ciddi ve dikkatli davranmak gerekecek. Eğer bir fon yönetiyor ya da başkalarının parasal konularında önemli sorumluluklar alıyorsanız, 5 Ekim sonrasında ortaya çıkan gelişmeler finansal yönetim alanında uzun vadeli düşünmeyi ve kontrollü davranmayı gerektirecek. Bu yeni dönemde başkalarının, eşinizin ya da ortağınızın parasal sorumluklarını daha fazla üstlenmek ve yönetmek durumunda kalabilirsiniz ancak ortaya çıkan koşullar, özellikle borç, alacak işleri ve bankalarla ilgili olan işlemlerde elinizi bağlayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sözünü ettiğimiz yeni durumlar 25 Haziran sonrasında yavaş yavaş etkilerini göstermeye başlayabilir.

2012 yılında, 3 Şubat tarihinde Neptün temelli olarak Balık burcuna yerleşmekte. Bu güçlü transitin etkileri önümüzdeki 14 yıla yayılacağı için hemen sonuçlarını hissedemeyebilirsiniz ancak Neptün’ün bu transiti iç dünyanızda önemli yankılar uyandıracak. Bir yandan kişisel sorumluluklarla uğraşırken, toplumsal konularda, yardımlaşma işlerinde ister istemez daha duyarlı ve fedakar davranmaya başlayabilirsiniz. Duyarlılığınızı evrensel ölçülerde gösterecek yeni bir döneme girmektesiniz. Bu bakımdan ruhsal alanda kendinizi geliştirmeye çalışmalı ve her ne kadar hırslı ve mücadeleci olsanız dahi, olayların güçlü akışı karşısında daha büyük bir anlayış geliştirmeye bakmalısınız. Aksi halde bu süreci yeteri kadar anlayamadığınız durumda kendinizi bir kurban gibi hissedebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Koç ve yükselen burcu Koç olanlar 2011’in ikinci yarısından itibaren maddi konularda daha olumlu etkiler altına girdiler. 2012 yılının Haziran ayına kadar parasal kazançlarınızı ve nakit durumunuzu ilgilendiren konularda şanslı olacaksınız. Yeteneklerinizden daha somut bir şekilde yararlanabilmek için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz. Tabi aynı zamanda harcamalarınızı da kontrol altında tutmayı ihmal etmemelisiniz. Para kazanmaktaki rahatlığınız, neticesinde daha keyfi harcamalar yapmaya yönelebilirsiniz.

Koç burcundaki transitine devam eden Uranüs etkisiyle ortaklıklarınızda ve çevrenizle ilişkilerinizde özgürlüğünüzü ön plana alabilirsiniz. 21 – 28 Mart arası doğumlu Koçlar bu yıl Uranüs’ün etkisini daha fazla hissedecekler. Tek başınıza hareket etmek, bireysel davranışlarda bulunma isteğiniz çoğalabilir. Cesur yaklaşımları içine girerken dengeleri korumalısınız. Güdüsel tepkilerinizi, ani çıkışlarınızı ve öfkenizi iyi kontrol etmelisiniz.

Ortaklıklarınızda veya partnerinizle olan paylaşımlarınızda Ekim 2012’ye kadar Satürn’ün etkisi altında olacaksınız. Özellikle 11 – 19 Nisan arasında doğmuş olan Koç’lar ilişkilerin, hukuki konuların ve diplomasinin hâkim olduğu alanlarda objektif davranmaya özen göstermek durumundalar. Adil olmak ve sorumluluklarınızı ciddiyetle yerine getirmek güç kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kariyer ve toplumsal statünüzü temsil eden yaşam alanında Plüton transiti etkisini hissettirmeye devam ediyor. Bu zorlayıcı transiti 27 – 28 – 29 Mart doğumlu Koç’lar daha yoğun hissedecekler. Sizden daha üst pozisyondaki kişilerle paylaşımlarınızda sıkıntılarınız olabilir; daha soğukkanlı ve stratejik olmak zorundasınız. Devletle veya yönetsel konularla ilgili baskılar altında sabırlı davranmalı, sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz.

Enerji ve mücadele gezegeni Mars 2012 yılında Temmuz ayına kadar iş ve çalışma ortamınızda daha fazla odaklanmanıza neden olacaktır. Enerjinizi daha atak ve mücadeleci biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bu dönemde, pek çok alanda fiziksel açıdan da çok aktif olabilirsiniz. Hizmet verdiğiniz ve aldığınız konularda, yanınızda çalışan kişilerle paylaşımlarınızda organizasyonel sebeplerden kaynaklanan aksaklıklar olabilir.

Mars retrosunun yaşanacağı 24 Ocak – 14 Nisan 2012 tarihleri arasındaki döneme özellikle dikkat etmelisiniz. Nisan ortasında kadar çalışma hayatınızda fiziksel olarak aşırı yorulabilir, fazla enerji harcamanıza neden olan konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde sağlığınıza da özen göstermelisiniz.

8 Şubat – 5 Mart arasındaki dönem, kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz ve iletişimlerinizde daha kolay ilerleme kaydedebilir, olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.
5 Mart – 3 Nisan arasındaki süreçte maddi alanda ve parayla ilgili konularda şanslı olacaksınız. Yeteneklerinizi kazanca çevirmek için karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz.

3 Temmuz – 23 Ağustos arasında ikili ilişkilerinizde ve etrafınızla paylaşımlarınızda tepkisel ve agresif tutumlar söz konusu olabilir. Enerjinizi daha dengeli ve ılımlı kullanmalısınız.

23 Ağustos – 7 Ekim arasında ortak finansal alan ve maddi konular gündeminizde önemli bir yer tutabilir. Banka, kredi, sigorta, miras gibi alanlara odaklanabilir; harcamaları kontrol etmekle uğraşabilirsiniz.

3 – 28 Ekim arasında çalışma ortamınızı ve iş hayatınızı pozitif etkileyen Venüs transiti sayesinde hizmet konularında istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

7 Ekim - 17 Kasım tarihleri arasında da enerjinizi yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı işlere yönlendirebilirsiniz. Bu dönem seyahatler, akademik çalışmalar ve medya ile ilgili konulara odaklanmak için uygun olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Koç burcunda ilerlemekte olan Uranüs ilişkiler, ikili paylaşımlar ve etrafınıza yaklaşımlarınızda 2011 yılının Mart ayından itibaren değişik etkiler getirmeye başladı. 21 -28 Mars arası doğumlu Koç’ları daha fazla etkileyen bu Uranüs transiti altında yeni beraberlikler, ani başlayan veya birden sonlanan ilişkiler yaşamış olabilirsiniz. Evliliğinizde de beklenmedik çalkalanmalar şimdiye kadar olan düzeninizi sarsabilir, dengeleri altüst ederek sizi boşanmanın kıyısına getirebilir.

2012 Ekim ayına kadar karşıt burcunuz olan Terazi’de transitine devam edecek olan Satürn duygusal açıdan bazı soğumaların ya da daha gerçekçi bir bakış açısının çok önemli olduğunu hatırlatıyor. Özellikle 11 – 19 Nisan arasında doğan Koç’lar ilişkiler ve evlilik konularında daha ciddi yaklaşımlar içinde olacaklar. Sorumluluklarınızın da artması nedeniyle birlikteliklerinizin sağlamlığını test eden koşullar gündeme gelebilir. Var olan ilişkiler büyük bir ciddiyet kazanırken; yeteri kadar sağlam temele oturmayan beraberlikler sonlanabilir.

11 Haziran 2012’de İkizler burcuna girecek olan Jüpiter yakın çevrenizle ilişkilerinizde yepyeni fırsatlar ve olanaklar getirecektir. Kardeşler, akrabalar, komşular ve arkadaşlarınızla olan iletişimleriniz çoğalacaktır. Kısa seyahatlere çıkabilir, yeni eğitim konularına yönelebilirsiniz.

Venüs ve Mars gezegenlerinin burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

8 Şubat – 5 Mart arasında Venüs’ün Koç burcunda olması, ilişkilerinizin ve keyiflerinizin söz konusu olduğu alanlarda çok güzel zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Bu dönemde aşk hayatınızda sizi mutlu edecek tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Satürn’ün karşıt burcunuz olan Terazi’de ilerlemesi nedeniyle ilişkilerinizde tutkunun yanı sıra ciddiyette aramaya başlayacaksınız; evlilik kararı alma isteğiniz artabilir.
3 Nisan – 7 Ağustos arasında yakın çevre, arkadaş ve akrabalarınızla keyifli paylaşımlar içinde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve güzel iletişimler size keyif verecektir. Ancak Venüs’ün geri hareket yapacağı 15 Mayıs – 27 Haziran arasında aşk, ilişkiler ve yakınlarınızla paylaşımlarınızda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu tarih aralığında söz, nişan veya evlilik kararı almaktan kaçınmanızda yarar olacaktır.

7 Ağustos – 5 Ekim tarihleri arasında aşk hayatınız hareketlenecektir. Keyiflerinize ve eğlencelerinize zaman ayırabilirsiniz.

28 Ekim – 22 Kasım arasında evlilik ve ikili ilişkileriniz Venüs’ün güzel etkisi altına girecektir. Bu dönemde partnerinizle daha uyumlu hareket edebilirsiniz.

Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşk hayatınızla ilgili konularda daha hırslı ve enerjik davranışlar sergileyebilirsiniz. 3 Temmuz – 23 Ağustos arasında enerjileriniz ilişkilerinize ve partnerinize yoğunlaşabilir. Bu dönemde beraberliklerinizde daha bilinçli davranmaya ve agresif tepkiler vermekten kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Sağlık

2012 yılında Temmuz ayına kadar iş hayatınızdaki yüksek tempo sizi yorup, zayıf düşürebilir. Detaylar ve mükemmeliyetçilik gerektiren konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınız özellikle 24 Ocak – 14 Nisan tarihleri arasında daha fazla zorlanabilir. Kendinizi rahatlatacak ve gevşetecek faaliyetlere yönelebilirsiniz.
Koç ve yükselen Koçları 2012 yılında da zorlayan konuların başında karşıt durumdaki Satürn transiti geliyor. Özellikle 11 – 19 Nisan doğumlu Koç’lar bu konuda daha duyarlı olmak durumundalar. Bu nedenle eğer önemli sağlık konularınız varsa, ihmalkâr davranmamanız gerekiyor. Belirli dönemlerde enerjinizin aniden düşmesi ya da bedensel zayıflıklar, artan stres yüzünden bedeninizi güçlendirmeyi unutmamalısınız.

Bununla birlikte Plüton’un etkisiyle iş hayatının getirmiş olduğu baskılar ve gerginlikler de 27 - 28 - 29 Mart doğumlu Koçlar için daha fazla zorlayıcı olabilir.

8 Şubat – 5 Mart arasındaki dönemde kendinize zaman ayırabilir, bedeninize özen gösterebilirsiniz. Venüs’ün olumlu etkisi sizin için koruyucu olacaktır.

3 – 28 Ekim arasında sağlığınız daha iyi olacaktır. Ekim ayı içinde sağlık alanında daha iyi hizmet alabilir, kişisel bakımınızla ilgilenebilirsiniz.

Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?

Merkür 2012’de 12 Mart – 4 Nisan, 15 Temmuz – 8 Ağustos ve 7 -27 Kasım tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün geri hareket yaptığı dönemlerde kişisel konularda, yaratıcılığınızı ilgilendiren alanlarda bazı gecikmeler, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir.
Merkür’ün geri gideceği dönemlerde, kişisel girişimlerinizde aceleci olmamalısınız. 12 Mart – 4 Nisan arasında kişisel ilişkilerinizi, çevrenizle paylaşımlarınızı ve başlangıçlarınızı engelleyen durumlar olabilir.

15 Temmuz – 8 Ağustos arasında aşk hayatınızda bazı iletişim problemleri yaşanabilir ya da çocuklarla ilgili durumlar sizi meşgul edebilir. 7 - 27 Kasım tarihleri arasındaki dönemde ise yurt dışı bağlantılı konularda beklemeler, aksaklıklar veya sorunlar öne çıkabilir. İyi bir plan eşliğinde hareket etmelisiniz. Akademik çalışmaları ilgilendiren konularda daha dikkatli hareket etmek gerekebilir.

Yükselen burcunuza göre 2012

Koç

Yükselen Koç 2012 yılında maddi olarak kazançlarınız Haziran ayına kadar yüksek olacaktır. Kariyer, ilişkiler alanlarında yeni gelişmeler, başlangıçlar ve bitişler olabilir. Temmuz ayına kadar çalışma hayatınıza fazla odaklanabilir, aşırı tempo nedeniyle yorulabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermelisiniz. Ortaklık ve ilişkilerde sabırlı ve sorumlu davranışlar içinde olmalısınız.

Yükselen Boğa Yılın ilk yarısında Jüpiter etkisi altında oldukça şanslı olacaksınız. Geçen yıldan itibaren almaya başladığınız risklerle artık değişim rüzgârına daha rahat uyum sağlamaya başladınız. Çalışma hayatınızla ilgili konularda sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. İlişkiler ve aşk hayatınız bu yıl en ilgilendiğiniz konular arasında olacaktır. Haziran sonrasında kazançlarınız artacaktır. Ancak harcamalarınızı da kontrol altında tutmalısınız.

Yükselen İkizler Aşk hayatınızla ilgili konularda ciddi testlerden geçtiniz ve Artık bu konuda daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Temmuz ayına kadar evi, yuva, aile konuları gündeminizi meşgul edebilir. Haziran sonrasında kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. İlişkiler ve paylaşımlarınızda şanslı olacaksınız. Kariyer konularında dikkatli ve mantıklı hareket etmeli, hayallere kapılmamalısınız. Sosyal çevrenizde ve içinde bulunduğunuz gruplarda yenilikler devam ediyor.

Yükselen Yengeç 2012 yılının ilk yarısında sosyal hayatınıza ve geleceğe bakışınıza güçlü bir yenilenme ve sürprizler olabilir. Yeni gruplar, arkadaşlıklar içinde ümitlerinizi de tazeliyorsunuz. Kariyer hayatınız ve toplumsal statünüzü değiştiren koşullar söz konusu olabilir. Ortaklıklar ve ikili ilişkilerde yaşanan değişim ve güç mücadelesi de sizi sabırlı olmaya zorluyor. Ailevi konularda sabırlı yaklaşımlarınız var. Ancak yılın ilk yarısında kardeşler veya akrabalarla ilgili sıkıntılar sizi gerebilir.

Yükselen Aslan Kariyer konusunda büyük adımlar atacağınız ve ufuklarınızı hızla genişletebileceğiniz bir yıldasınız. İş hayatındakiler özellikle yurtdışı bağlantılı konular size şans getirebilir. Yılın ikinci yarısında sosyal gruplar ve organizasyonlarla büyümeye devam edebilirsiniz. Ancak Temmuz ayına kadar maddi konularda detaylara çok dikkat etmeli ve harcamalarınızı kontrol altında tutmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Başak 2012 yılına yüksek enerji ile giriyorsunuz. Yurtdışı bağlantılı konular, kişiler ve işlerden yana kazançlarınız olabilir. Para eksenindeki gezegenlerin etkisi altındayken kazançlarınızı doğru ve somut bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Kendinizi aşırı yormamaya dikkat etmeli, sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Haziran sonrasında kariyer konularında çok şanslı olacaksınız. Karşınıza çıka fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz.

Yükselen Terazi Yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn sizi adeta yeniden terbiye ediyor. Hayata ve özellikle ilişkilerinize çok daha ciddi ve sorumlu gözlerle bakmayı öğrendiniz. Eşinizin ve ortağınızın sıkıntılarını görebilmelisiniz. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizin biraz canınızı sıkabilir. Eve ve aileye ilişkin köklü değişimler ve zorlanmalar söz konusu olabilir.

Yükselen Akrep 2012 yılında da hayatınızda tam olarak kontrol edemediğiniz çok şey olduğunu görebilirsiniz. İlişkiler, iş hayatı ve evlilik gibi alanlardaki beklenmedik gelişmeler sizi olgunlaştırıyor. Akışta kalabilmeli, korku ve endişe ile karar vermemelisiniz. Organizasyonel konular ve detay gerektiren çalışmalar odak noktanız olacaktır. Yılın ilk yarısında ilişkiler ve evlilik konularında Jüpiter’in koruması altındasınız. Haziran sonrasında ortak finansal alanda geliriniz artacaktır.

Yükselen Yay 2012 yılının Temmuz ayına kadar kariyer, iş ve toplumsal statünüzü etkileyen konulara odaklanıyorsunuz. Çalışma hayatınız ve sağlığınız Jüpiter tarafından olumlu koruma altında olacaktır. Maddi konularda güçlü olma isteğiniz sizi daha fazla efor harcamaya yöneltebilir. Haziran sonrasında evlilik, ortaklı ve ilişkiler konusunda şanslı olacaksınız.

Yükselen Oğlak Hayata bakış açınızın değişmeye başlaması neticesinde ev, iş, kariyer ve ilişkiler konularında denge kurmaya çalışmak sizi oldukça zorluyor. Kariyer konusunda ciddi çalışmalar içinde bulunduysanız, bu yıl emeklerinizin karşılığını alabilir, terfi edebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler, kişiler veya seyahatler yılın ilk yarısında odak noktanız olabilir. Haziran sonrasında çalışma hayatınızda karşınıza çok güzel fırsatlar gelebilir, bunları değerlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Kova Satürn etkisinde hızlanan akademik çalışmalar, yurtdışı bağlantılı konular ve seyahatler ile kariyer konusundaki yükselmenizin temelini oluşturuyorsunuz. Yılın ilk yarısında ev, yuva konularında şanslısınız, ancak ortak finansal alanda harcamalar artabilir, krizler yaşanabilir. Yılın ikinci yarısında aşk hayatınız ve çocuklarınızla paylaşımlarınız sizin yaşam enerjinizi yükseltecektir.

Yükselen Balık Yükselen burcunuza giren Neptün etkisinde biraz gevşemeye başlayabilirsiniz. Ancak Mars yılın ilk yarısında özellikle ikili ilişkiler ve ortaklık gibi konularda sizi yoracaktır. Maddi alandaki ani dalgalanmalar nedeniyle sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Risk alırken ciddi ve sorumlu davranmaya dikkat etmelisiniz. Yılın ikinci yarısında ailevi konularda daha keyifli paylaşımlar içine gireceksiniz.

Hakan Kırkoğlu
Astroloji Uzmanı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER